reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Masa płodu spada ???

Dołączył(a)
3 Grudzień 2016
Postów
3
Hej, Dziewczyny. 2 tygodnie temu byłam na usg, to był 30 tc i córcia ważyła 1700 g. Natomiast wczoraj byłam na usg u innego lekarza, wyszedł 32 tc ale waga tylko 1560 g. Tętno w porządku (140).

Czy to możliwe, żeby masa płodu spadała ??? Jestem przerażona...
 
reklama
Wydaje mi się że to zależy od pomiarów. Jak byłam w ciąży też młodemu waga raz spadła ale za chiny ludowe lekarz nie mówił nic czy to norma czy powinnam się martwić. Syn już ma dwa lata i jest okazem zdrowia.
 
Też tak miałam ale jak sie pytałam lekarza to mnie uspokoił i powiedział ze na tym etapie bardzo trudno dzidzie dokladnie zmierzyc i z tad taka róznica
 
Ja kiedyś miałam usg (nie pamiętam już który to był tydzień) gdzie synek ważył 613g. Jakieś 2 tygodnie później ten sam lekarz na innym sprzęcie oszacował wagę na 500g i jak zapytałam dlaczego taka różnica to mi powiedział że tym mam się nie przejmować bo to i tak tylko mniej wiecej pokazuje ile dziecko waży. Sprzęt to tylko sprzęt i może się zawsze pomylić :)
 
Hej, Dziewczyny :) Dziś pojechałam na USG do tego pierwszego lekarza, który de facto jest bardzo dobrym diagnostą (jeden z lepszych w Łodzi) i nie powinnam chyba chodzić do innego. Pomierzył córcię, wszystko dobrze, dziś połowa 33 tc według miesiączki, wg usg połowa 34 tc, córcia waży 2200 g. Uspokoił mnie bardzo. Dziękuję Wam serdecznie za pomoc! :)
 
Usg nie jest precyzyjne. Moja coreczka urodzila sie w 31 tc i wg usg wazyla 1300 g a po urodzeniu wyszlo ze 1060. Tak ze mogą być spore różnice.

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej, Dziewczyny. 2 tygodnie temu byłam na usg, to był 30 tc i córcia ważyła 1700 g. Natomiast wczoraj byłam na usg u innego lekarza, wyszedł 32 tc ale waga tylko 1560 g. Tętno w porządku (140).

Czy to możliwe, żeby masa płodu spadała ??? Jestem przerażona...
.Wystarczy,że lekarz niedokładnie pomierzy dzidziusia i już waga wychodzi inna .
 
reklama
Tak jest to możliwe, ale jak poprzedniczka pisze lekarz mógł niedokładnie zmierzyć maluszka i stad ta różnica.
 
Do góry