reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maści na ból pleców???

Fruittella

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Październik 2009
Postów
29
Mam pytanko. Czy mozna w ciazy stosować jakieś maści przeciwbólowe na kregosłup? Czy któraś z Was stosowała? jestem w 31tc i strasznie boli mnie kregoslup, ale nie w dolnej czesci tylko gorna czesc, zaczelo sie od bólu tak jakby dwóch tylko kręgów, a teraz boli mnie dluzszy odcinek, glownie miedzy lopatkami i troszke ponizej, bol jest nasila sie przy napinaniu miesni, przy podnoszeniu czegos, chociazby butelki wody, przy podnoszeniu rąk, przy mocnym podniesieniu glowy do gory, czuje takie cos jakbym miala za krotki kregoslup i mnie tak ciągnie. Mialyscie cos podobnego? Wiem, ze brzusio i duze piersi to wielkie obciazenie dla kregoslupa, ale wszystkie znajome narzekaly na bol w dolnej czesci plecow, a mnie tak boli gorna czesc na srodku. Pomyslalam o masci wlasnie zeby posmarowac to najbardziej bolesne miejsce, ale nie wiem czy to ma wplyw na dzidzie. Prosze o odpowiedz.
 
reklama
mnie zawsze boli srodkowa-prawa czesc plecow, wystarczy ze w jednej pozycji dluzej posiedze. dobrym rozwiazaniem jest dla mnie masaz plecow przez meza :) moze nie jest specjalista, ale wystarczy by kilka razy ucisnal bolace miejsce i miesnie sie rozluzniaja. niestety nie jest to na dlugo.
 
mnie boli tak też lewa czesc plecow jak w zlej pozycji poleze, tak jakby nerka, wtedy masaz przez TŻ tez pomaga, ale na ten bol kregoslupa masaz nie pomoze, boli caly czas.
 
Osobiście z plecami nie mam poważniejszych problemów. Bolały mnie około 25-30 tygodnia ciąży, potem ból ustąpił, nie wiem dlaczego - brzuszek większy, obciążenie rośnie, a plecy nie bolą :) Za to ja mam poważny problem z lewym biodrem. Jak mnie złapie ból, to nie mogę ruszyć nogą, nie mogę przewrócić się z boku na bok w pozycji leżącej, nie mogę usiąść, a już nie wspomnę o wstaniu z łóżka i chodzeniu.
Pytałam raz mojego lekarza o maść przeciwbólową. Powiedział, że w skrajnych przypadkach, jak ból jest nie do zniesienia, można takiej użyć, ale raczej nie zaleca się. Ja lekarzem nie jestem, ale chyba to jest tak, że skoro taka maść ze środkiem przeciwbólowym wsiąka w skórę na tyle głęboko, żeby uśmierzyć ból kręgosłupa czy biodra, to chyba dostaje się również do krwioobiegu, a co za tym idzie - do maleństwa.
 
Diablica bol bioder to przez poluzowane więzadła w miednicy, ktora przygotowuje sie do porodu, tez to mam, a jak np chce wejsc na lozko i je zascielic i wleze na czworaka, albo zeby rolete odslonic to na czworaka po lozku pelzne to bol jest taki, ze mam wrazenie jakbym miala kosci polamane. Okropne uczucie, podczas przekrecania z boku na bok też to wyraznie czuc.
 
dziewczyny ja bym była ostrożna z tymi maściami. To jednak maści przeciwzapalne i nie są zalecane dla kobiet w ciąży.
Pamiętam że przed ciążą kiedy dłuższy czas stosowałam taką maść (nawet nie tak długo, bo ponad tydzień), lekarz zalecił mi potem profilaktycznie badanie krwi, żeby sprawdzić, czy maść nie wpłynęła na ogólny stan. Więc na pewno nie są dla organizmu obojętne.
 
Ja również mam takie bóle pleców będąc ostatnio u lekarza zapytałam czy mogę używać jakiś maści powiedział że mogę tylko żebym zwróciła uwagę na skład, żeby nie miała żadnych antybiotyków( odpada fastum ben gay itp) na pewno mogę użyć maści kamforowej i aloesowej trochę rozgrzewającej. Jak będziesz na wizycie to zapytaj lekarza co na ten temat uważa.
 
wy sie pytacie o masci a z tego co mi mama mowila - ona pod koniec ciazy dostala pozwolenie na uzywanie capsiplastrow wlasnie na bol kregoslupa - ma dyskopatie i ledwo dawala rade..... a rodzila 9 lat temu i urodzial zdrowego synka :)...
 
Zamiast maści polecam basen lub masaże. Miałam podobną sytuacje, strasznie mnie bolały plecy, znajoma poleciła mi basen, chodziłam kilka razy w tygodniu i ból zniknoł jak ręką. natomiast kumpela miała gorzej bo jej nie pomagał nawet basen, więc szukała dobrego masażysty i znalazła takiego jednego w wawie, który się tylko tym zajmuje, kobietami w ciąży. nazywa się Balik i na ul Popularnej przyjmuje. też polecam.
 
reklama
Ja również miałam z tym problem ale lekarz zabronił stosować maści. Raczej zmieniać pozycje w razie bólu. Wyjątkowo patacetamol...
 
Do góry