reklama

Maszyna do szycia jaką polecacie?

Temat na forum 'Moje hobby' rozpoczęty przez natasza-182, 15 Kwiecień 2010.

1. natasza-182

natasza-182 mama Kasieńki

Chciałabym kupić sobie maszynę do szycia jakąś nie drogą tzn nie 1000zł, taką do użytku domowego. Nie umiem szyć więc byłaby ona do nauki również:) chodzi mi o skracanie, szycie jakiś spódniczek itp:)

2. natasza-182

nie ma żadnej mamy która zna się na tym:)

3. reklama
  4. survivor26

survivor26 Mamy lipcowe'08

To ja polecam Janome, nieco droższa niż Łucznik, ale chyba ma więcej opcji i trwalsze podzespoły. Ja się na niej uczyłam szyć i bardzo polecam - intuicyjnie się obsługuje, szybka zmiana nici i bębenków, zależnie od modeli nawet do 20 różnych ściegów do wyboru.

5. Justa_82

Justa_82 Mamuśka x3

Fiu, fiu... jaki sprzęcior.:rolleyes2::rolleyes2::rolleyes2:
    Kupując maszynę chyba musisz sama się zastanowić jaką sumę pieniędzy możesz na nią przeznaczyć, czy często będziesz szyła ( na początku jest ogromny zapał), czy masz miejsce w domu. Szczerze powiedziawszy to rzadko wykorzystuje się te wszystkie dodatkowe funkcje jakie posiada maszyna.:tak: No chyba , że jest się krawcową.:sorry2:A i czasem wolę coś zacerować igłą i nitką niż wyciągać z pudła i składać robota.:baffled:

Jestem bardziej przekonana do maszyn z mniejszą ilością funkcji:tak: skoro nie szyję zawodowo a tylko w ramach osobliwego hobby, w ramach naprawienia odzieży.:dry: . Jeśli się nie szyje non stop - zazwyczaj i tak się używa z przyzwyczajenia tych samych podstawowych ściegów. :tak:Gdy się rzadziej szyje, to nawet przy napinaczu się więcej kombinuje by go dobrze ustawić, a co dopiero zabawy ze ściegami .:baffled:

Ostatnia edycja: 20 Kwiecień 2010
  6. natasza-182

Dzięki, właśnie myślałam o Łuczniku bo nie umiem szyć totalnie ale bardzo chcę się nauczyć

7. survivor26

survivor26 Mamy lipcowe'08

no fakt, to zależy też od tego co się szyje - ja akurat szyję wszystko, patchworki, maskotki, zabawki, dekoracje do domu, a ciuchy rzadziej, dlatego wiele ściegów mi się przydaje. No i kwestia miejsca też, ale akurat chyba wszystkie maszyny mają podobne wymiary.

8. ankhax

ankhax Początkująca w BB

czy warto zaczynać przygodę z szyciem - najpierw moze przerabianie i proste szycie od najtańszej maszyny- czy może od razu zainwestować w coś lepszego, tylko w sumie nie wiem, czy mnie to wciągnie :)

9. bridget

bridget Zaciekawiona BB

jeżeli jesteś początkującą krawcową, to może faktycznie nie ma sensu kupować jakiejś drogiej i wypasionej maszyny, lepiej zacząć od niższego standardu, ale też żeby nie była za bardzo prymitywna, myślę, że ten model będzie odpowiedni: Magiczna Planeta: Najtańszy sklep multimedia, rtv i agd jest prosta w obsłudze i idealna do nauki

10. reklama
  11. Xsiężna

Xsiężna Początkująca w BB

Mam ten model i dość dobrze się sprawdza , niezastąpione są opisy z rodzajami ściegów bo szyję sporadycznie i zdarzało mi się zapomnieć co jak się ustawia. Maszyna sprawdza się przy cerowaniu , wszywaniu zamków, podkładaniu itp. Łatwo zmienia się stopki. Z drugiej strony maszyna ma tylko podstawowe funkcje i ściegi więc człowiek nie gubi się w jej obsłudze.

12. Ewa_z_mazowsza

Ewa_z_mazowsza Początkująca w BB

Dzień dobry, chciałam się podzielić moim doświadczeniem z maszynami do szycia. Dostałam 20 lat temu naszą krajową maszynę z Radomia i zawsze mnie odpychała bo nie chciała dobrze szyć a może ja nie umiałam. Ostatnio kupiłam maszynę Toyota i jestem bardzo zadowolona, nawet córka z niej korzysta i sobie radzi - jak ktoś się zastanawia jaką wybrać to moją polecam :tak:

Poleć forum