reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mata dla niemowlaków a pies

agaaataaaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Wrzesień 2020
Postów
1 682
Hejka,
Jakie maty na podłogę polecacie i kojce.dla bliźniaków?
I pytanie do mam, które mają też pieska w domu - jak dbać o taką mate, jak jest piesek w domu, składać za każdym razem, użyciem? Co jak oni zaczną raczkować a na podłodze jest sierść, na macie też pewnie będzie...
 
reklama
Hejka,
Jakie maty na podłogę polecacie i kojce.dla bliźniaków?
I pytanie do mam, które mają też pieska w domu - jak dbać o taką mate, jak jest piesek w domu, składać za każdym razem, użyciem? Co jak oni zaczną raczkować a na podłodze jest sierść, na macie też pewnie będzie...


Mamy mate, ale lepszy jest dywan. Można taki kupić na metry choćby w komforcie.
 
Hejka,
Jakie maty na podłogę polecacie i kojce.dla bliźniaków?
I pytanie do mam, które mają też pieska w domu - jak dbać o taką mate, jak jest piesek w domu, składać za każdym razem, użyciem? Co jak oni zaczną raczkować a na podłodze jest sierść, na macie też pewnie będzie...

My nauczyliśmy psa nie wchodzić na matę. Co prawda nasz masz włos więc sierści nie gubi, ale przynosi z ogrodu mnóstwo piachu w łapach i nauczyła się nie wchodzić do tego sama mate przecieram kilka razy dziennie i tak 🙈
My składamy tylko na wieczór (córka ma 14 mscy już chodzi) w pewnym momencie nie ma szans żeby składać za każdym razem bo mata staje się światem dziecka 🙂
My mamy takie:

Tej puzzlowej nie polecam cięzko się czyści,upierdliwie się składa, zwierzątka wypadają.
 

Załączniki

  • Screenshot_2023-03-05-19-08-15-721_pl.allegro.jpg
    Screenshot_2023-03-05-19-08-15-721_pl.allegro.jpg
    199,1 KB · Wyświetleń: 86
  • Screenshot_2023-03-05-19-07-58-962_pl.allegro.jpg
    Screenshot_2023-03-05-19-07-58-962_pl.allegro.jpg
    369,4 KB · Wyświetleń: 88
My nauczyliśmy psa nie wchodzić na matę. Co prawda nasz masz włos więc sierści nie gubi, ale przynosi z ogrodu mnóstwo piachu w łapach i nauczyła się nie wchodzić do tego sama mate przecieram kilka razy dziennie i tak 🙈
My składamy tylko na wieczór (córka ma 14 mscy już chodzi) w pewnym momencie nie ma szans żeby składać za każdym razem bo mata staje się światem dziecka 🙂
My mamy takie:

Tej puzzlowej nie polecam cięzko się czyści,upierdliwie się składa, zwierzątka wypadają.


Wy macie te puzzlowa chyba w macie ? My w połysku, czyści się spoko, ale nam służy do pokoju syna na ozdobę, bo jest na niej chlodno się bawić. Lepiej sprawdza nam się dywan. Poza tym u nas syn zwiedza każde pomieszczenie. Nauczył się starać przy meblach i mata stanowiła dla niego "poślizg "
 
Wy macie te puzzlowa chyba w macie ? My w połysku, czyści się spoko, ale nam służy do pokoju syna na ozdobę, bo jest na niej chlodno się bawić. Lepiej sprawdza nam się dywan. Poza tym u nas syn zwiedza każde pomieszczenie. Nauczył się starać przy meblach i mata stanowiła dla niego "poślizg "

Tak w macie. 😉 Kurcze nie wiedziałam o takiej opcji z dywnem na metry a teraz już młoda nie potrzebuje, może jeszcze kiedyś 🙂
 
Tak w macie. 😉 Kurcze nie wiedziałam o takiej opcji z dywnem na metry a teraz już młoda nie potrzebuje, może jeszcze kiedyś 🙂

No ja chciałam być nowoczesna z tą matą, ale zauważyłam, że nie ma co. Lepszą opcją był dywan. Żałuję, że nie mamy juz dywaników wszędzie, bo cieplej w nóżki dla malucha by było. No, ale trudno.
 
Mamy matę składaną rozłożoną w kojcu (Luna Safe XXXL). Kojec ma 180cm x 200cm więc przestrzeni jest sporo. Zdecydowaliśmy się na niego ze względu na to, że nasz pies jest niereformowalny i z zazdrości zjadał zabawki Synka, wchodził pomiędzy mnie a dziecko oraz na mnie... w domu mamy kafle więc raczkowanie po nich odpada bo są bardzo zimne, a nie cierpię dywanów
 
U nas w domu brak dywanów, znaczy jest jeden taki dla psów, żeby nie wpadały w poślizg na panelach i mogły wskoczyć na swoje fotele. I się zastanawiam co z matą dla maluszka, co prawda jeszcze malutka jest, ale już mi to spędza sen z powiek. Psy gubią sierść i noszą tony piasku i już się martwię jak to będzie jak się mała zacznie bawić na podłodze. Taki kojec to w sumie chyba niezły pomysł, tylko nie wiem czy taki duży się zmieści. W takim na spokojnie jest miejsce na zabawę.
 
Mój zdecydowany faworyt to mata piankowa składana w kostkę (1cm grubości), rewelacyjnie się myje, jest wystarczająco twarda. Ja akurat nie mam psa ale 3 koty i nie nauczą się nie wchodzić na matę 😂 Dlatego możliwość dezynfekcji maty ma dla mnie duże znaczenie. U nas dywan wyjechał jak się młody urodził. Nie wyobrażam sobie ilości kurzu, roztoczy i brudu, który koty noszą po całym domku 🙈 może, gdyby nie było zwierząt to ok 🤷
My akurat wybraliśmy 180x200 🙂
 

Załączniki

  • Screenshot_2023-03-06-08-48-20-087_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-03-06-08-48-20-087_com.android.chrome.jpg
    276,6 KB · Wyświetleń: 62
reklama
Mój zdecydowany faworyt to mata piankowa składana w kostkę (1cm grubości), rewelacyjnie się myje, jest wystarczająco twarda. Ja akurat nie mam psa ale 3 koty i nie nauczą się nie wchodzić na matę 😂 Dlatego możliwość dezynfekcji maty ma dla mnie duże znaczenie. U nas dywan wyjechał jak się młody urodził. Nie wyobrażam sobie ilości kurzu, roztoczy i brudu, który koty noszą po całym domku 🙈 może, gdyby nie było zwierząt to ok 🤷
My akurat wybraliśmy 180x200 🙂
A koty nie drapały wam tego ?
 
Do góry