reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Materac do łóżeczka dla niemowlaka

Weronika2in1

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Styczeń 2019
Postów
23
Jaki polecacie wybrać materacyk do łóżeczka dla niemowlaka? Skłaniam się mu pionkowemu z matą kokosową. Ktoś może się podzielić opinią, radą dotyczącą materacy? :)
 
reklama
Rozwiązanie
O, materace, jeden z moich ulubionych tematów ;)
Polecam materac lateksowy. Mam takie dla wszystkich swoich dzieciaków.
Piankowe są zawsze na czasie i też nie są złe, więc jeśli sie na taki zdecydujesz, to ok - wybieraj jednak grubość pianki ok. 7 - 10 cm, bo mają najlepszą zdolność elastyczną, zwłaszcza jeśli dziecko będzie spało w tym łóżeczku dłużej niż rok.
Materace gryka - kokos same w sobie nie są najgorsze, jednak ich stopień twardości jest najwyższy. Należy też pamiętać, żeby ochraniać je pokrowcami nieprzemakalnymi pod prześcieradło - jeśli zawilgotnieją (w przypadku dzieci może nie być o to trudno) mogą rozwijać sie tam roztocza, a w skrajnych przypadkach pasożyty.
Ja osobiście proponuję samą piankę lub pianka plus lateks. Nie polecam tych dodatków typu kokos czy gryka. Starsza córka miała. Gdy przestała sypiać w łóżeczku coś mnie podkusilo i pocielam ten materac na kawałki. Uwierzcie że to co zobaczyłam w środku nie zachecalo.
 
Nam się fajnie sprawdza materac lateksowy- Lateks antyalergic cover z Fiki Miki. Sprzedawany w pudełko więc mam pewnosc że nie jest czysty. Mamy dziecko alergika a on nie dośc, że nie wchłania wody, zapachów to ma własciwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Ma nawet specjalny pokrowiec do prania w pralce , który zapobiega osadzaniu się roztoczy i bakterii
 
Ostatnia edycja:
reklama
O, materace, jeden z moich ulubionych tematów ;)
Polecam materac lateksowy. Mam takie dla wszystkich swoich dzieciaków.
Piankowe są zawsze na czasie i też nie są złe, więc jeśli sie na taki zdecydujesz, to ok - wybieraj jednak grubość pianki ok. 7 - 10 cm, bo mają najlepszą zdolność elastyczną, zwłaszcza jeśli dziecko będzie spało w tym łóżeczku dłużej niż rok.
Materace gryka - kokos same w sobie nie są najgorsze, jednak ich stopień twardości jest najwyższy. Należy też pamiętać, żeby ochraniać je pokrowcami nieprzemakalnymi pod prześcieradło - jeśli zawilgotnieją (w przypadku dzieci może nie być o to trudno) mogą rozwijać sie tam roztocza, a w skrajnych przypadkach pasożyty.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry