reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

materac do łóżeczka

Dołączył(a)
11 Kwiecień 2007
Postów
11
kochane kobietki, napiszcie prosze jakie materace do łózeczka są najlepsze. Wiem że musi być twardy (to nie ulega wątpliwości) ale co z wypełnieniem? Piankowe a może gryczano-kokosowe?
 
reklama
Ja mam właśnie gryczano-kokosowy jestem bardzo zadowolona, z jednej strony jest twardszy a z drugiej bardziej miękki, ale zawsze mam ułożony na tej twardszej stronie.
poza tym ma pokrowiec który można prać.
 
My tez mamy gryczano - kokosowy, poza tym ze jest twardzy i trwalszy niz piankowy, ma wlasciwosci zdrowotne, jest antypotny itd. Kuba spi po stronie z luska gryczaną.
 
Ja mam piankowo-kokosowy; synek śpi na twardszej kokosowej stronie już od dwóch lat i nie zaobserwowałam żadnych wgnieceń czy zagłębień. Dla drugiego maluszka też zamierzam taki kupić.
 
Doświadczeni rodzice, proszę o radę: planuję kupić dla mojego maleństwa kojec chicco, ma on wymiary 105x70x80. Szukałam materacy kokosowo-grycznych w tym rozmiarze ale oczywiście idealnego nie odnajdę..... Powiedzcie mi proszę, czy niemowlaczek od pierwszych dni musi mieć taki twardy materacyk czy dokupuje się do później? Zastanawiam się, czy ten który znajduje się w basinetce wystarczy czy mam poszukiwać dalej tego gryczano-kokosowego.
 
Jakis czas temu w jednym z programów poświęconych opiecie nad dziecmi wypowiadał sie Pan Zawitkowski (fizjoterapeuta) wlasnie na temat materacy dla niemowląt. Mówił, że te materace gryczano - kokosowe (czyli z jedna strona twardszą) są za twarde. Wg niego dobry materac to taki który lekko ugina sie pod ciężarem ciała ale sie nie zapada. Mówił, że dosc dobre są piankowe - ale z takiej twardszej pianki.
No i weź człowieku bądź mądry. W jednych źródłach zachwalają materace gryczano-kokosowe a w innych piankowe.
Ja mam ten pierwszy (wg zalecen, na ktore sie natknęłam, gdy dokonywałam wyboru).Nie wiem co mysli o nim mój bobas, bo jeszcze nie mówi:). No ale śpi dobrze.
Pozdrawiam
 
No cóż, jeszcze troszkę mi do porodu pozostało, mam nadzieję, że do tej pory tematyka materacyków do łóżeczka stanie mi się mniej obca:)
 
reklama
ewi, wskocz na allegro, sprzedawca o nicku koncert1 - ja kupiłam u niego materac robiony na miarę do łóżeczka ikeowskiego, które jest mniejsze, niz normalne. Polecam najpierw się z tym sprzedawcą skontaktować mailem-odpowiada na każdy i to bardzo szybko. Poza tym na realizację zamówienia czekałam 3 dni! materac z przesyłką kosztował 70 zł. gryka-pianka-kokos, ma atest PZH i pozytywną opinię Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka! polecam i pozdrawiam.:tak:
 
Do góry