reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Materacyk czy fotelik do kąpieli?

paulina.b

Aktywna w BB
Dołączył(a)
6 Lipiec 2020
Postów
99
Jestem na etapie kompletowania wyprawki dla dziecka :) możecie mi doradzić co jest praktyczniejsze? Co bardziej polecacie?
Czy z plastikowego fotelika do wanienki dziecko nie będzie zjeżdżać?
 
reklama
Rozwiązanie
Te wkladki leżaczki można również używać w samej wanience. Ja leję wiecej wody do wanienki, żeby chociaz nóżki były dobrze zanurzone. Dziecko leży w miarę wygodnie i rozglada się a ja mam 2 ręce wolne. U nas kąpiel trwa zwykle z 5-10 min,z uwagi na to, ze dobrze na brzuszek działa i fajnie relaksuje malucha.
Oczywiście jak dziecko nie lubi kąpieli, wierci sie i krzyczy to może być wygodniej bez niczego kąpać, 2 min, żeby nie męczyć. Najlepiej najpierw sprawdzić czy łatwiej będzie bez niczego, a potem w razie co dokupić. Ja po kilku myciach dokupilam i tak mi jest wygodniej.
Ja mam leżaczek do wanienki taki jak na załączonym zdjeciu i u mnie się sprawdza. Ja wolę jednak z leżaczkiem kąpać malucha. Mój ma niecałe 2 miesiące i już waży ok. 6300 g. Dla mnie jest ciężki i nie wyobrazam sobie dziecka trzymać 1 ręką a drugą myć, jeszcze jak jest śliski od emolientu do kąpieli... Z mężem owszem daloby rade, ale sama balabym się..Zobacz załącznik 1194483
My dostaliśmy identyczny i używaliśmy do 5 msc. Młoda uwielbia kąpiele. Gdyby nie to to nie wiem jakbym ja umyła sama. A dla nas kąpiel to był rytuał przed spaniem więc 2 min to dla nas za mało 😁

Aktualnie ma 6 msc i już leży w wannie z gąbka pod głową a kąpiel kończy bawiąc sie na brzuszku
 
reklama
Ja mam leżaczek do wanienki taki jak na załączonym zdjeciu i u mnie się sprawdza. Ja wolę jednak z leżaczkiem kąpać malucha. Mój ma niecałe 2 miesiące i już waży ok. 6300 g. Dla mnie jest ciężki i nie wyobrazam sobie dziecka trzymać 1 ręką a drugą myć, jeszcze jak jest śliski od emolientu do kąpieli... Z mężem owszem daloby rade, ale sama balabym się..Zobacz załącznik 1194483

Myślałam dokładnie tak samo.


My dostaliśmy identyczny i używaliśmy do 5 msc. Młoda uwielbia kąpiele. Gdyby nie to to nie wiem jakbym ja umyła sama. A dla nas kąpiel to był rytuał przed spaniem więc 2 min to dla nas za mało 😁
Aktualnie ma 6 msc i już leży w wannie z gąbka pod głową a kąpiel kończy bawiąc sie na brzuszku

Moja dwójka tez lubiła kąpiele. Na dwie minuty to szczerze powiedziawszy nie chciałoby mi się tego wszystkiego rozkładać. A tak to na spokojnie, kapie się ile się chce.
Ciepla woda potrafi mieć uspokajające działanie na maluszka, w końcu w życiu płodowym przez 9 mcy dziecko mieszkało w ciepłych wodach i dobrze mu się one kojarzą.
Kapiel w pokoju jakos do mnie nie przemawia. Woda w sypialni? No jakos nie.
A na przeniesienie z łazienki do pokoju można dziecko zawinąć w ręczniki, założyć kapturek na główkę, włączyć na moment ogrzewanie i mały nie zmarznie. Moja dwójka na tym etapie po kąpielach zawsze smacznie zasypiała zanim jeszcze zdążyłam założyć im pieluchę ze o śpiochach nie wspomnę...Ale jak pozawijane w ręczniki to nie zmarznie.
 
Wiesz co z doświadczenia powiem ci tak.
Wanienki są super i w ogóle...wyobrażenia na ich temat są tęczowe. Maluszka kąpiesz w trzy minuty i spoko.
Tylko, ze ja osobiście zauważyłam, ze w takiej wanience lepiej jest kapać we dwie osoby. Jedna dziecko trzyma a druga myje. Jedna osoba jedna ręka owszem da radę ale jak przyjdzie do otworzenia jakiejś butelki z szamponem czy innego mydełka to już się robi akrobacja cyrkowa. Sama spróbuj potrzymać dziecko i jedna ręka otworzyć butelkę, wylać mydełko na szmatkę, gąbkę, ciałko...cokolwiek.
W sytuacji gdzie nie ma drugiej osoby robi się to dość ciężkie.
Jesli masz np duże i ciężkie dziecko, utrzymanie go na jednej ręce robi się dość męczące.
Plus wanienka zajmuje miejsce.
Dodatkowo trzeba ja jakos opróżnić z wody. Wanienka z woda potrafi być ciężka. Spróbowałam, uwierz mi. To niemalże jak praca na orce lub na przodku w kopalni.
Zamiast wanienki kup sobie takie coś jak na zdjęciu.
Zobacz załącznik 1194469

Siedzisko. Silikonowe, profilowane. Dziecko nigdzie ci nie zjedzie. Wstawiasz to do normalnej wanny, napełniacz wannę woda do określonego poziomu i bez wiekszych trudności możesz wykapać maluszka. Masz obie ręce wolne, luz bluz.
Po uzyciu możesz to opłukać i zostawić w wannie. Bardzo przydatna opcja jak masz mała łazienkę. Zreszta, nawet jak masz duża to nie ma potrzeby zagracania jej wanienka.

Do wanny trzeba nalać wody i tej wody trzeba sporo w wanience to jednak wiaderko. No ale to dla takich jak ja co myślą o tym środowisku i nie robię nikomu przytyku.

Dla mnie najlepsze wanienka na stojaku i taka 85 cm -90 kupiłam za 65 zł po 6 miesiącach sprzedałam za 40 zł to się nie niszczy i fajnie bo idzie w obieg i korzystają inni
 
Do wanny trzeba nalać wody i tej wody trzeba sporo w wanience to jednak wiaderko. No ale to dla takich jak ja co myślą o tym środowisku i nie robię nikomu przytyku.

Nie odbieram tego jako przytyk. Po prostu widać, ze takiego siedzonka nie miałaś.
Na tym siedzonku jest zaznaczony poziom, do którego można nalać wodę. I to nie jest wcale aż tak dużo.
 
Te wkladki leżaczki można również używać w samej wanience. Ja leję wiecej wody do wanienki, żeby chociaz nóżki były dobrze zanurzone. Dziecko leży w miarę wygodnie i rozglada się a ja mam 2 ręce wolne. U nas kąpiel trwa zwykle z 5-10 min,z uwagi na to, ze dobrze na brzuszek działa i fajnie relaksuje malucha.
Oczywiście jak dziecko nie lubi kąpieli, wierci sie i krzyczy to może być wygodniej bez niczego kąpać, 2 min, żeby nie męczyć. Najlepiej najpierw sprawdzić czy łatwiej będzie bez niczego, a potem w razie co dokupić. Ja po kilku myciach dokupilam i tak mi jest wygodniej.
 
Rozwiązanie
Do góry