reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mateusz, 30/31 hbd, 1640, 43 cm

reklama
kochana ja moim dzieciom od 2 mies dawalam wode do picia pozniej soczki koperkowe takie od 4 mies a teraz to pija praktycznie wszystko tzn zwyklą herbatkę z cytryną,kompociki, soczki juz nawet te od 9 mies
dzieciaczki trzeba przepajac szczególnie jak sie karmi mlekiem modyfikowanym
 
AGATA 7777 odkad czytalam Twoje wpisy zastanawialam sie skad znam ten tekst "mama" i tak trzymajcie itp. tzn wiedzialam skad ja Go znam bo zawsze kojarzylam szpital ale nie widzialam zwiazku. teraz juz wiem:))
my zaczelismy rozszerzac diete jak skonczyl 5 korygowane. tzn wg wskazan przy wypisie ze szpitala bylo ze po 4 miesiacu urodzeniowym, i tak zrobilismy, ale niestety maly bardzo plakal i go zsypalo, wiec lekarz pracujacy na OIOM w naszym miescie kazal nam sie wstrzymac. jesli chodzi o picie to wydaje mi sie ze trzeba przepajac, moj od poczatku nie chcial pic, ani w szpitalu glukozy ani w domu ni, i nadal ma problemy z tym, a co za tym idzie zaparcia. wiec moze warto od malego przyzwyczajac do picia wody?
 
Ostatnia edycja:
Wodę też mu daję do picia. Ale raz pije a raz nie.
Koniecznie muszę coraz częściej dawać mu jeść kleik łyżeczką bo już mam wrażenie, że za bardzo przyzwyczaił się już do butli. Troszkę mi zje z łyżeczki a za chwile domaga się butli.
 
Jest jeszcze malutki, daj mu czas. moj synek jak zaczynal, to czasem wolal dojesc z btli. a czasem jak robilam butle on pociagnal pare lykow, a potem lyzeczka zjadl. sprawdzilo sie u nas krzeselko do karmienia, jak karmilam w lezaczku, to byl problem, dopiero krzeslo sprawilo ze polubil jedzenie lyzeczka
 
Ja do tej pory karmiłam go w leżaczku ale zamierzam w najbliższym czasie kupić krzesełko do karmienia. Mateusz jak zaczyna jeść łyżeczką to podoba mu się to, śmieje się i otwiera buzię ale po chwili zaczyna się denerwować.
 
A są mniejsze jeszcze smoczki z tego Aventa? Bo mnie neurologopeda powiedziała, że mam nie dawać mleka dużymi dziurami bo będzie się niecierpliwić przy łyżeczce.
 
reklama
Są smoczki z jedną dziurką ale on na początku z nich pił i wolałabym już nie wracać do nich. Miałam niedługo kupić mu smoki z 3 dziurkami ale w takim razie nie kupię ich i będzie pił z tych z dwiema dziurami. Dobrze, że to napisałaś, faktycznie może dlatego nie chce jeść z łyżeczki bo z butli szybciej leci.
Dzięki
Cieszę się, że opisałam moją historię na tym forum. W związku z tym mogę się dużo nowych rzeczy dowiedzieć:-)
 
Do góry