reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Matka alkoholiczka

Mamcia Paulinki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Grudzień 2008
Postów
200
WItam serdecznie, mam takie dość nietypowe pytanie do Pani.Mam siostrę alkoholiczkę,która ma troje dzieci w weiku 15 lat, 4lata i 5 m-cy.Jeden raz już miała wszywkę i dopóki ją miała było ok potem zaczęła nowu pić,następnie dostała zastrzyk i teraz znowu pije.Już trzy razy zdarzyło się,że uciekła z domu.Pierwszym razem zostawiła kilkuletnie dziecko, następnym razem już zostawiła dwójkę dzieci(14 i 4 lata) wtedy zgłosiliśmy to na policję nie było jej ok tygodnia(zanaczę,że policjant powiedział,iż matka ma prawo wyjechać na kilka dni)żekomo jej szukali ale jej nie znaleźli.Po tyg wróciła skruszona,że ona ma taki straszny problem i moi rodizce po raz kolejny wywalili kasę na zastryk który działa pół roku było ok zaszła w trzecią ciążę po urodzeniu małego znowu zaczęła pić.Piła i karmiła małego piersią,zaniedbała jego szczepienia wogóle zaniedbywała dzieci w wtej chwili ja zostałam z czwórką dzieci (trójką siostry i jedno moje )bo ona znowu uciekła.Nie wiemy co mamy robić bo każde jej takie popuszczenie oddziałuje tym,że ona znowu ucieka bo wie,że wtedy zwraca na siebie uwagę jaki ma straszny problem.Moi rodzice już nie dają rady.Mama choruje na serce,tato również nie jest w dobrej formie.Szwagier jeździ tirem więc cały tydzień nie ma go w domu.DOdam jeszcze iż zniknęła w piątek wieczorem (zostawiła 5 letnie i 5 miesięczne dziecko pod opieką nieletniego, 15 letniego syna)zabrała wszystkie pieniądze domu .w sobote nakarmiliśmy małego mlekiem z puszki niefortunnie dostał takiej alergii,że trafił do szpitala.Dodam,że siedzieliśmy z nim na zmiany ja nocami, a szwagier i mama zmieniali się w dzień.Ja też mam swoje życie męża,dziecko,studia i problemy finansowe.

Moje pytanie jest następujące czy możemy ją uznać a niepoczytalną i umieścić w ośrodku dla umysłowo chorych(bo to nie jest normalne zachowanie!) czy wogóle możemy coś zrobić ze strony prawnej??

Będę Pani bardzo wdzięcna za odpowiedź.Przepraszam,że się tak rozpisałam ale chciałam naświetlić troszkę sprawę.
 
reklama
Najlepiej moim zdaniem skierować do sądu rodzinnego właściwego dla miejsca zamieszkania matki i dzieci wniosek o wgląd w sytuacje małoletnich. Nalezy opisać, ze dzieci są porzucane, zaniedbane itp. Sąd rozpozna sprawę i z dużym prawdopodobieństwem skieruje matkę na przymuszowe leczenie i ograniczy lub nawet odierze jej prawa rodzicielskie. Wniosek może złożyć każdy (nawet osoba obca).
 
Do góry