reklama

Matka bez stałego zameldowania.

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Eddie, 6 Luty 2011.

1. Eddie

Eddie Zaciekawiona BB

Witam.
    Moja dziewczyna jest w ciąży w maju rodzi.
    Ona (moja dziewczyna) i jej matka nie mają stałego meldunku,wynajmują mieszkanie,moje pytanie brzmi :
    Czy jest możliwość że opieka nie pozwoli jej wychowywać dziecka z powodu że nie może zapewnić dziecku stałego meldunku?

Pozdrawiam.

2. rikapa

rikapa Gość

nie chciałabym się wtrącać ale ponoć od kwietnia stały meldunek nie będzie konieczny :-) ja też nie mam meldunku i korzystałam z pomocy opieki i nikt nawet o tym nie wspomniał że mi dziecko zabiorą lub coś innego. Gdyby za takie coś mieli dzieci zabierać to byłaby masakra bo większość ludzi stałych meldunków nie posiada :-)

3. reklama
  4. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

1. Sam fakt braku meldunku nie moze stanowić podstawy zakazu opieki nad dzieckiem.
    2. Nie zgadzam się, ze większość ludzi nie posiada meldunku.

5. Eddie

Eddie Zaciekawiona BB

OK,dziękuje za odpowiedź.
    A jeżeli jest tak jak napisałem wyżej i do tego Moja dziewczyna nie ma pracy/dochodów ( jedynie z MOPR ),a jej matka ma 1.000zł dochodu miesięcznie. Może to stanowić jakiś problem?

6. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Nie wiem jaki Pan ma cel zakładajac kilka podobnych wątków, ale OSTATNI raz odpowiadam, ze fakt nieposiadania meldunku i niskich dochodów nie czyni z kobiety złej matki. Życie ukjłada się różnie, ale nie ma zasady w myśl której bogactwo jest gwarantem szczęścia dziecka.

Poleć forum