reklama

Matka chrzesna w ciąży

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez eo1981, 6 Marzec 2012.

1. eo1981

eo1981 Zaciekawiona BB

Hej!Jestem w 7 tc.MOja siostra poprosiła mnie na chrzesną zanim zaszłam w ciążę.Powiedziałam jej jaka jest sytuacja bo chrzciny mają być pierwszego dnia Świąt WIELKIEJNOCY.
    Słyszałam o jakiś dziwnych zabobonach,że kobieta w ciązy nie powinna podawać dziecka do chrztu bo albo jej dziecko albo to podawane umrze.Jakaś paranoja.Nie wierzę w takie zabobony ale babcie już mi nad głową kraczą.
    Ja chcę być chrzesną Weroni!!
    Co myślicie na ten temat?

2. wiolka_1982

wiolka_1982 Fanka BB :)

moim zdaniem to zabobony( ja też słyszałam że nie powinno się podawać do chrztu w ciąży bo coś tam), a babcie niech się zastanowią w kogo wierzą w Pana Boga czy czarnego kota itp. Moja siostra podawała do chrztu będąc na finiszu ciąży, dziś obydwaj chłopcy mają prawie 7 lat. Ja podawałam jak byłam na początku ciąży. I też dziewczyny mają się dobrze. Wg mnie co ma być to i tak będzie..niezależnie od tego czy zostaniesz chrzestną czy nie! Więc jeśli chcesz być chrzestną to nią zostań i tyle:)

3. reklama
  4. wampi

wampi ..::..::..::..

Myślę, że jeśli twoja siostra nadal chce żebyś została chrzestną jej córki, to nie ma co się przejmować gadaniem babć.

5. eveline84

eveline84 Zaangażowana w BB

My czekamy z chrzcinami naszej córeczki aż jej mama chrzestna urodzi,ale nie dlatego że wierzymy w te zabobony tylko dla świętego spokoju babć:-) Chrzestna rodzi w kwietniu a chrzciny mamy w maju:-):-)

6. Gatto

Gatto Mama Gattinki

Uuu, toz to jakies bzdury. Ja wogole czegos takiego nie slyszalam to znaczy ze mnie tez obowiazywaloby??? Ej tam, nie ma co wierzyc w jakies cuda na kiju, bo by czlowiek zwariowal od tego wszystkiego. Jak twoja siostra chce i ty tez, co nie ma co debatowac. Powodzenia z babciami :p

7. Bodzinka

Bodzinka Lekko Stuknięta Mamuśka;)

Zabobony..
    Kiedys szukałam z ciekawości cos na ten temat i weszłam na forum na którym ksiądz się wypowiadał i powiedział, ze to zabobony a ludzie to by chcieli "Panu Bogu świece a diabłu ogarek". I dokładnie babc sie zapytać w kogo wierzą??
    Oooo prosze
    Czy ciężarna może być matką chrzestną? - Kosciol.pl
    Nie to co czytałam, ale krótko i dosadnie.

8. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

zwykłe zabobony, stare babcie w coś wierzyć chcą. Ja wierzę w Boga a nie z zabobony. Jestem matką chrzestną własnej siostry, a mój mąż jej ojcem chrzestnym, mówili nam wszyscy, że para nie może być chrzestnymi tego samego dziecka bo swojego nigdy nie doczekają. Jak widac na załączonych suwaczkach mamy córcię i drugie w drodze.

9. eo1981

eo1981 Zaciekawiona BB

Ja to nazywam "opowieści z cylku niesamowite":)
    Tyle różności już się nasłuchałam,że aż mi isę śmiać chce.Skoro mojej siostrze nie przeszkadza to mnie też nie.
    Z babciami powalczymy.Może się uda zwalczyć ich zabobonne teorie.I one nazywają sie katoliczkami a wierzą w takie przesądy :)))

10. reklama
  11. aga_cina

aga_cina Mama Aniolka

O takim zabobonie, o ktorym napisalas nie slyszalam, ale chyba zaczne, bo tez bylam w ciazy gdy zostalam chrzestna Marysi :sorry:

Ale nie ma co wierzyc w glupie przesady :-)

12. Madzia_33

Madzia_33 Mama Julki i Krzysia !!!

ale bzdury... pierwsze słysze..

Poleć forum