reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

matka polka, ojciec niemiec, a obywatelstwo dziecka?

U mnie jest podobna sytuacja: ja mam obywatelstwo polskie a maz Niemiec - niemieckie. Jako, ze mieszkamy w Austrii, maz dowiadywal sie w ambasadzie Niemiec w Wiedniu jakie obywatelstwo bedzie mialo nasze dziecko. Dostal odpowiedz, ze dziecko obywatela Niemiec automatycznie dostaje nadane obywatelstwo niemieckie. Nie jest zarazem wykluczone, by maluch mial rowniez obywatelstwo matki!
 
reklama
jestem w takiej samej stuacji,ale z tego co czytam to nie będzie z podwójnym obywatelstwem problemu...

czy jest tu ktoś kto rodził w polsce a potem jechał z niemowlakiem do niemiec? jak udalo wam sie zrobic zdjecie do paszportu?
 
Ze zdjeciem do paszportu nie ma problemu my bylismy u fotografa jak dziecko miało dwa tygodnie i m trzymał go na rekach nie ma takich wymogów jak u dorosłego na pierwszym zdjeciu w paszporcie nasz Szymon miał kaptur na glowie :)
 
do niemieckiego paszportu obecnie sa wymogi, dziecko musi byc samo na zdjeciu i musi byc odpowiedniej wielkosci glowa natomiast nie musi byc tak ustawione jak dorosly, ja polozylam malego- mial 3 miesiace na bialej poszewce i zrobilam kilka ujec w domu, pozniej wywolalam w budni w automacie- tam mozna wywolac zdjecia dowodowe i dalam pani urzedniczce 3 do wyboru wziela jedno wiec i bez fotografa taniej mozna
 
A Moj maz jest niemcem ja polkom i dzieci maja obywatelstwo niemieckie od razu paszport niemiecki.po urodzeniu syna nie bylismy malzenstwem potrzeba bylo tylko Zeby maz wtedy partner podpisali Vaterschaftanerkennung i juz
 
Do góry