reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

matka samowychowująca dziecko

Dołączył(a)
24 Listopad 2010
Postów
9
Witam serdecznie,
mam trzy miesięczne dziecko, niestety z narzeczonym rozstalam się.
Nie mam mozlwiosc powrotu do pracy, poniewaz umowa wygasła mi w momencie porodu a po drugie nie mam z kim zostawić dziecka.
Ojciec utrzymuje kontakt z dzieckiem.
Placi mi 500 zł alimentów - miedzy soba uzgodnilismy taką kwote
Mieszkam z ojcem, pomaga mi jak moze finansowo ale neistety ejst schorowany i duzo pieniazkow pochłaniaja leki...
Prosze podopowiedziec mi czy moge sie starac w takeij sytuacji o zapomoge z opieki, ktos podpowiezdial mi, ze moge starac sie o dodatek matki samowychowujacej dziecko.
Ale, ze dochody moje (na tą chwilke macierzynski + alimenty) wraz z moim ojcem beda sie razem liczyc.
Z tym, ze tak jak pisalam wyzej Tata na tyle co mzoe pomaga mi - ma emeryture 1900 zl ale z czego 1/3 to lekarstwa, nie liczac juz prywatnych wizyt u lekarza, poniewaz jest wskazane przy amputacji palca - bo terminy w NFZ sa odległe
Prosze podpowiezdiec czy mam szanse na jakos pomoc finansowa
Jesli tak to jak i gdzie co zalatwiac
Czy jak skonczy mi sie macierzynski to moge zarejstrowac sie na bezrobociu - czy bezdie platny?! Z tym, ze do pracy nie mam mozliwosci wrocic.
Jak to wyglada w swietle prawa
Z gory dziekuje za odpowiedz :-)
 
reklama
Witam serdecznie,
mam trzy miesięczne dziecko, niestety z narzeczonym rozstalam się.
Nie mam mozlwiosc powrotu do pracy, poniewaz umowa wygasła mi w momencie porodu a po drugie nie mam z kim zostawić dziecka.
Ojciec utrzymuje kontakt z dzieckiem.
Placi mi 500 zł alimentów - miedzy soba uzgodnilismy taką kwote
Mieszkam z ojcem, pomaga mi jak moze finansowo ale neistety ejst schorowany i duzo pieniazkow pochłaniaja leki...
Prosze podopowiedziec mi czy moge sie starac w takeij sytuacji o zapomoge z opieki, ktos podpowiezdial mi, ze moge starac sie o dodatek matki samowychowujacej dziecko.
Ale, ze dochody moje (na tą chwilke macierzynski + alimenty) wraz z moim ojcem beda sie razem liczyc.
Z tym, ze tak jak pisalam wyzej Tata na tyle co mzoe pomaga mi - ma emeryture 1900 zl ale z czego 1/3 to lekarstwa, nie liczac juz prywatnych wizyt u lekarza, poniewaz jest wskazane przy amputacji palca - bo terminy w NFZ sa odległe
Prosze podpowiezdiec czy mam szanse na jakos pomoc finansowa
Jesli tak to jak i gdzie co zalatwiac
Czy jak skonczy mi sie macierzynski to moge zarejstrowac sie na bezrobociu - czy bezdie platny?! Z tym, ze do pracy nie mam mozliwosci wrocic.
Jak to wyglada w swietle prawa
Z gory dziekuje za odpowiedz :-)

Po pierwsze w przypadku zasiłku rodzinnego (i dodatków) dochody Pani ojca nie bedą uwzględniane. Pani stanowi odrebną rodzinę. Niemniej do czasu formalnego uregulowania sprawy alimentów (wyrok sądu, ugoda sądowa, w niektórych gmianch wystarczy ugoda notarialna) na zasiłek rodzinny nie ma szans.
W przypadku zasiłków z MOPS, dochód rodziny rozumie się różnie - tutaj najczęściej uwzględnia się dochód wszystkich członków gospodarstwa domowego.
 
w tej firmie 6 lat
Wczesniej pracowalam w ciagu 15 lat w roznych firmach
Obawiam sie tylko, ze rejstrujac sie na bezrobociu - dadza mi oferte pracy ja bede musiala odmowic i mnie wykresla jako osobe bezrobotna
A wtedy nawet nie bede miala ubezpieczenia...
 
w tej firmie 6 lat
Wczesniej pracowalam w ciagu 15 lat w roznych firmach
Obawiam sie tylko, ze rejstrujac sie na bezrobociu - dadza mi oferte pracy ja bede musiala odmowic i mnie wykresla jako osobe bezrobotna
A wtedy nawet nie bede miala ubezpieczenia...
To prawda, ale jak Pani się nie zarejestruje to też nie będzie Pani miała ubezpieczenia.
 
Do góry