reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mdłości i słabe samopoczucie I trymestr

I jak cię tu pocieszyć 😉 Też jestem w 1ciąży, lecę już na końcówce bo 37tydzień.
Każda ciąża inna.
Jak sobie przypomnę swoje lęki na początku, jeżdżenie po szpitalach bo co chwilę krwawiłam ...
Jedne nie mają w ogóle żadnych większych objawów, inne co rusz biegną tulić się do muszli i niestety ale czasami trwa to cały 1 trymestr ( moja znajoma wymiotywała przez całą ciążę, przeszkadzał jej niemal każdy zapach ) , ja np miałam zero wymiotów ale za to cały 1trymestr przeleżałam z krwiakami 🤷‍♀️
Za to 2 trymestr to bajka, pojawiają się pierwsze ruchy 😍, ciąża rośnie, chodzisz na spacery, zależnie od budowy ciała ciążę coraz bardziej widać, dookoła wszyscy wychwalają jak pięknie wyglądasz, u mnie np cudownie poprawił się stan skóry i włosów, mam tendencję do tłustej skóry i rozszerzonych porów i sińców pod oczami a tu cera promienna 😊 ( chooociaż bywa i odwrotnie )
Potem problemy pojawiają się pod koniec ciąży : ja mam codziennie zgagę, ciągłą potrzebę sikania, ciężar brzucha na sam koniec zrobił swoje i wyskakują mi rozstępy , stopy puchną na potęgę ( u ciebie będzie lżej bo końcówka ciąży nie przypadnie ci na okres letni ), jest mi non stop duszno przy obecnych pogodach.

Ale to wszystko jest nieważne, jak już zaczniesz czuć ruchy to poczujesz taką magię, dziecko się rusza i wiesz że on się tam spokojnie rozwija i rośnie i sobie na swój sposób ćwiczy 😊
A potem pojawi się etap pierwszych zakupów, smoczki body pajacyki, łóżeczko wózek, kosmetyki dla niemowlaka... Jak
przyszły pierwsze ubranka i wzięłam do ręki te pierwsze malusieńkie body ... 🥰
❤❤❤
 
reklama
I jak cię tu pocieszyć 😉 Też jestem w 1ciąży, lecę już na końcówce bo 37tydzień.
Każda ciąża inna.
Jak sobie przypomnę swoje lęki na początku, jeżdżenie po szpitalach bo co chwilę krwawiłam ...
Jedne nie mają w ogóle żadnych większych objawów, inne co rusz biegną tulić się do muszli i niestety ale czasami trwa to cały 1 trymestr ( moja znajoma wymiotywała przez całą ciążę, przeszkadzał jej niemal każdy zapach ) , ja np miałam zero wymiotów ale za to cały 1trymestr przeleżałam z krwiakami 🤷‍♀️
Za to 2 trymestr to bajka, pojawiają się pierwsze ruchy 😍, ciąża rośnie, chodzisz na spacery, zależnie od budowy ciała ciążę coraz bardziej widać, dookoła wszyscy wychwalają jak pięknie wyglądasz, u mnie np cudownie poprawił się stan skóry i włosów, mam tendencję do tłustej skóry i rozszerzonych porów i sińców pod oczami a tu cera promienna 😊 ( chooociaż bywa i odwrotnie )
Potem problemy pojawiają się pod koniec ciąży : ja mam codziennie zgagę, ciągłą potrzebę sikania, ciężar brzucha na sam koniec zrobił swoje i wyskakują mi rozstępy , stopy puchną na potęgę ( u ciebie będzie lżej bo końcówka ciąży nie przypadnie ci na okres letni ), jest mi non stop duszno przy obecnych pogodach.

Ale to wszystko jest nieważne, jak już zaczniesz czuć ruchy to poczujesz taką magię, dziecko się rusza i wiesz że on się tam spokojnie rozwija i rośnie i sobie na swój sposób ćwiczy 😊
A potem pojawi się etap pierwszych zakupów, smoczki body pajacyki, łóżeczko wózek, kosmetyki dla niemowlaka... Jak
przyszły pierwsze ubranka i wzięłam do ręki te pierwsze malusieńkie body ... 🥰
❤❤❤
Wszyscy właśnie chwalą II trymestr, że jest magicznym czasem dla przyszłej mamy 🙂 Wybrałam najlepszą klinikę i ginekologa w moim mieście i mnie od razu uspokoił, że ciąża rozwija się bardzo dobrze. Mogłam posłuchać serduszka maleństwa ❤️ Jak się zna już płeć, to wybieranie ubranek, smoczków, kocyków jest cudowne. Już zerkam na różne strony z akcesoriami 🥰
Wsparcie najbliższych jest dużym ułatwieniem w tym ciężkim i wyjątkowym zarazem czasie 🙂
Życzę Tobie spokojnej końcówki ciąży i szczęśliwego rozwiązania ❤️🥰
 
Dziękuję bardzo 😘 U mnie wymioty są wtedy gdy rano wejdę nawet na chwilę do kuchni i od razu odruch wymiotny przez zapachy z kuchni. Jak śpię to się lepiej czuje i na świeżym powietrzu. Jak muszę pójść do sklepu lub lekarza to boję się że zrobi mi się słabo lub zwymiotuje 🤢
Ech ja chodziłam z siatką wszędzie😅Co prawda nigdy z niej nie skorzystałam ale uspokajała mnie myśl że ją mam😁było mi bardzo baaardzo niedobrze😉
 
Nie walcz z tym bo nie wygrasz niestety 🤷🏻‍♀️ I ja się wpisuję do klubu umęczonych, choć u mnie to trwało aż do połowy ciąży i w poprzedniej miałam identycznie. Śmieję się, że to takie uczucie jakby być 3 miesiące na mega kacu, tylko napić się nie można 🤣
Ciesz się, że masz możliwość spokojnie sobie „zdychać” na L4. To jedyna taka szansa w życiu, aby móc odpoczywać przed urodzeniem 1 dziecka. Przy kolejnej ciąży możesz się czuć tak samo, ale będzie już małe dziecko ciągnące Cię za palec i zawodzące mamoooo pobaw się ze mną 🙈
U mnie aktualnie 26tc i jest już o niebo lepiej. I Tobie to minie.
I jak widzisz, filmowy wizerunek promieniującej ciężarnej można włożyć między bajki. Tak samo insta super mamusie, z zawsze full make up, umyte włosy i wysprzątane mieszkanie. To wszystko iluzja 😁
 
Ja wymiotowalam codziennie przez 1 trymestr, pozniej mnie mdliło ale wymiotowałam tylko po zielonej ice tea 🤦‍♀️
Mnie na mdlosci polecano migdały, ale nie próbowałam. Rano zawsze miałam przygotowane coś przy lozku do przegryzienia zaraz po przebudzeniu, żeby uniknąć mdlosci. Zgagę miałam tylko w 3 trymestrze, wypijałam hektolitry mleka 😅 u mnie trochę łagodziło pieczenie.
 
Nie walcz z tym bo nie wygrasz niestety 🤷🏻‍♀️ I ja się wpisuję do klubu umęczonych, choć u mnie to trwało aż do połowy ciąży i w poprzedniej miałam identycznie. Śmieję się, że to takie uczucie jakby być 3 miesiące na mega kacu, tylko napić się nie można 🤣
Ciesz się, że masz możliwość spokojnie sobie „zdychać” na L4. To jedyna taka szansa w życiu, aby móc odpoczywać przed urodzeniem 1 dziecka. Przy kolejnej ciąży możesz się czuć tak samo, ale będzie już małe dziecko ciągnące Cię za palec i zawodzące mamoooo pobaw się ze mną 🙈
U mnie aktualnie 26tc i jest już o niebo lepiej. I Tobie to minie.
I jak widzisz, filmowy wizerunek promieniującej ciężarnej można włożyć między bajki. Tak samo insta super mamusie, z zawsze full make up, umyte włosy i wysprzątane mieszkanie. To wszystko iluzja 😁
Też pomyślałam, że objawy w ciąży, jak na kacu 🤣 Dokładnie trzeba doceniać, że mogę spokojnie poleżeć, pospać i nikt mi nie przeszkadza, bo w 2 ciąży mamy nie mają zwolnienia w domu i trzeba się zajść pierwszym dzieckiem 😁 Większość mówi, że czas ciąży taki piękny, ale każdy organizm inaczej reaguje na hormony i pierwsze miesiące mogą dać naprawdę w kość kobiecie, a mężowie nie zawsze rozumieją co przeżywa kobieta ;)
 
Czytając odpowiedzi dziewczyn - Do marketów nie chodziłam, bo smród był dla mnie nie do wytrzymania.
Mnie w sklepach drażni jedzenie na półkach, które mnie odpycha, duża ilość zapachów i ludzie, którzy plączą się i nie wiedzą jak się obecnie czuje, choć brzuszka nie widać...😟🙄
 
reklama
Ja póki co 5+1 i czekam na mdłości, w poprzedniej ciąży rzygałam jak kot do 26tc. A potem zaraz zgaga i ból żeber 🥹 strasznie się czułam, wiec przytulam wszystkie, które teraz przez to przechodzą ❤️ może tym razem będzie lepiej, bo nie wyobrażam sobie tak się czuć przy rocznym dziecku 🙈
Ps.co do zapachów, to jak wychodzę na spacer z dzieckiem to czuje ciagle zapach psich kup… bleeech
 
Do góry