reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mdłości w ciąży

Są preparaty specjalnie dla kobiet w ciąży na wymioty w aptece (na bazie imbiru), ja brałam aviomarin natural bo nie znoszę smaku imbiru. Dodatkowo tak jak dziewczyny pisaly zjedz coś na leżąco w łóżku, ja mogłam jeść tylko nabiał, wszelakie mięso mi śmierdziało. O dziecko się nie martw, da sobie radę ale doskonale rozumiem jakie mdłości i wymioty są męczące
 
reklama
Ja wymiotowałam gdzieś do 4 miesiąca. Początki były najgorsze, wymiotowałam wszystkim i nie wychodziłam praktycznie z toalety. Nie mogłam dojechać na moją pierwszą wizytę do ginekologa, całą drogę w aucie wymiotowałam, a nie miałam jakoś specjalnie daleko. Mój ginekolog widząc to i wizje mnie w szpitalu przez odwodnienie zapisał mi w ostateczności tabletki, które chociaż cos pomagały i mogłam mieć trochę wytchnienia. Ale ja to byłam ciężkim przypadkiem, jeżeli tak aż nie masz i nie mieszkasz w toalecie to polecam te naturalne sposoby typu imbir, plastry staraj się nie mieć pustego żołądka i koniecznie dużo wody, bardzo dużo, unikaj również drażliwych zapachów. Może guma miętowa pomoże? Na mnie nie działało, ale jak pisałam ja to byłam wyjątkowo beznadziejny przypadek. Będzie dobrze, to przejdzie.
 
U mnie akurat imbir zaostrzał jeszcze bardziej mdłości. Jedyne co mi pomagało to coca cola limonkowa. Starałam się pic w ostateczności i wystarczył mały łyk i czułam ulgę na dłuższy czas. Ale pomagała tylko konkretnie limonkowa 😊
 
Ja byłam w stanie zjeść tylko owoce z kefirem. Na śniadanie jadłam sałatkę owocowa, później koktajl owocowy, a na kolacje kefir z owocami. 🤣
 
Są teraz takie tabletki Xonvea chyba:) ja nie stosowałam wiec nie wiem czy są skuteczne. Jak byłam w ciąży z córka to jeszcze nie były u nas dostępne i powiem ze wtedy jedyne co mi pozostało to przeczekać te kilka tygodni… ale teraz bym je wypróbowała:)
 
Są teraz takie tabletki Xonvea chyba:) ja nie stosowałam wiec nie wiem czy są skuteczne. Jak byłam w ciąży z córka to jeszcze nie były u nas dostępne i powiem ze wtedy jedyne co mi pozostało to przeczekać te kilka tygodni… ale teraz bym je wypróbowała:)
xonvea brałam od 9 tc do 23tc , ogólnie ciężko odstawić, ale dzięki nim przetrwałam..
 
reklama
Do góry