reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Medela - wkładki formujące.

Misslena

Najszczęśliwsz mama;*
Dołączył(a)
24 Listopad 2009
Postów
596
Miasto
Chocianów
Wybaczcie że piszę tutaj ale zależy mi na szybkiej odpowiedzi, a na poddziale o karmieniu to i za tydzień nie dostanę...:-(

Tak więc mam problem z wklęsłymi sutkami, wczoraj na pod forum lipcówek jedna z mam poradziła mi właśnie wkładki formujące firmy Medela, więc postanowiłam ze je sobie kupię.
Jednak niewiele znalazłam o nich informacji albo opinii, a że dla mnie każdy grosz się liczy to nie chcę wyrzucać pieniędzy, tak więc mam kilka pytań.

Czy one naprawdę coś działają?
Czy warto je kupić?
Od kiedy można je stosować i do kiedy? Bo np. Niplette Aventu nie można używać w III trymestrze:-(


Z góry wam dziękuję;-)
 
reklama
Bo podobnych tematów było już tysiąc i trzeba najpierw przeszukać stare wątki zanim zacznie się nowy :sorry: Poza tym widziałam, że pytanie zadałaś raptem wczoraj :sorry:

A co do tego, czy można takich wynalazków używać w trzecim trymestrze, to owszem, po 38 tyg, jak już ciąża jest donoszona. Ponieważ zbytnie podrażnianie sutków może wywołać skurcze.

A tak, na marginesie, skąd pomysł, ze z twoimi sutkami jest coś nie tak :confused:
 
Przepraszam ale jestem już w desperacji, a do porodu coraz to bliżej:zawstydzona/y: I nie widziałam tam tematu o wkładkach Medeli:-(

Bo są wklęsłe...:zawstydzona/y: dlatego z nimi jest coś nie tak. A jak wiadomo dziecko ma problemy z uchwyceniem takich brodawek, a ja nie chcę karmić sztucznie jeżeli będę miała pokarm:-( Tak więc szukam jakieś deski ratunku:-(
 
dobrze że szukasz informacji. ja miałam wklęsłe brodawki i to zignorowałam no i z karmienia nic nie wyszło. Teraz zamierzam jeszcze przed następną ciążą takie nosić. Niestety jeszcze nie zgłębiłam tematu bo na razie starczy mi jeden potwór :)
 
kakakarolina właśnie dlatego tak szukam:( Martwi mnie to coraz bardziej bo jak pisałam do porodu coraz mniej, a ja dopiero niedawno się w ogóle obudziłam z tym problemem:-( Głupia jestem...:-(

Cytuje odpowiedź z innego forum "Jest jeszcze nakładka firmy Medella, która mozna stosować całą ciążę - 2 szt. kosztują ok. 30zł"...

Jednak nie wiem czy jest to prawda, kurde na stronie producenta niema podane od kiedy i do kiedy można stosować... ehhh...
 
Hej!
Ja tez mam wklesle brodawki, i w czasie ciazy odpuscilam...Dopiero po porodzie byl cyrk...Uzywalam tego nipplette aventu i nie polecalabym tego. Bardzo drogi jest, i ja potrzebowalam zawsze drugiej osoby, zeby mi pomoglas z ta strzykawka....Za duzo roboty.
Co do medeli, nie wiem niestety czy mozna uzywac w ciazy, ale ja zaczelam w 2 tygodniu karmienia i bardzo jestem zadowolona, nie mamy z synkiem zadnych problemow, mozesz karmic z tym na piersi, a po czasie brodawka sie wyciaga...
Mam nadzieje cos pomoglam i zycze powodzenia!
 
Nie wiem czy w czyms ci to pomoze bo nakladek nie stosowałam ale moje wklesłe brodawki zawsze przed karmieniem wyciągałam laktatorem recznym aventem i potem dopiero przystawiałam dziecko. To bardzo mi pomogło polecam
 
ja mam nakladki medeli. moj problem to za duze sutki i dlatego musze ich uzywac. jestem w 31 tyg i mozna juz uzywac, tyle ze nie za czesto. polozna powiedziala mi ze mam zaczac od godz dziennie i z czasem przedluzac. widzialas za 30 zl?? tanio, ja dalam 17 euro.
 
reklama
Dziękuję wam za wszystkie odpowiedzi:tak:

kaskax25 też o tym słyszałam, kurde szkoda że nie mogę tego jakoś wypróbować na "sucho", nie wiem nawet czy tak wolno, laktatora jeszcze nie posiadam i nie wiem czy będę kupować.
riba_1 właśnie przydałoby mi się pogadać z jakąś dobrą położną, ale u mnie w mieście są tylko 2 i do tego stare jak świat, mają swoje "widzi mi się" więc pewnie nie wiedzą nawet co to jest... Nawet na stronie producenta jest cena, bodajże 33 zł, na allegro kupisz też za jakieś 30zł + 10 zł za przesyłkę.

Chyba jednak się na nie zdecyduje, to nie są tak wielkie pieniądze a jeżeli pomogą to będę wniebowzięta:-)
 
Do góry