reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Medela - wkładki formujące.

Mi położna mówiła, że Medele można używać do porodu. Działanie tych nakładek jest podobne do tzw. ćwiczeń Hoffmana. Poza tym, bezpośrednio przed karmieniem mozna użyć laktatora do wyciągnięcia brodawki.

Działanie niplette i Medeli jest zupełnie inne. Niplette tworzy próżnię, zasyssa brodawkę - co w III trymestrze jest sygnałem do produkcji mleka i stąd zagrożenie przedwczesnym porodem.
Natomiast Medela uciska otoczkę wokół brodawki (jakby rozciąga ją). Ten otwór w muszelce Medeli ma ok. 2 cm. Efekt jest taki, że zaraz po ściągnięciu Medeli brodawka jest wystająca. Nie ma natomiast ssania, które jest niewskazane w III trymestrze.

Zobacz na ten artykuł.

Nim popłynie rzeka mleka - brodawki sutkowe, ćwiczenia Hoffmana, dzieci, Dziecko, karmienie piersią - Ciąża i macierzyństwo - poradnikzdrowie.pl

Misslena - tylko nie pomyl wkładek, bo Medela ma ich kilka (jakies ochronne, zbierające pokarm - mają większe otwory). Do wklęsłych brodawek są wkładki formujące.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w karmieniu piersią. Najważniejsze, to nie stresować się:)
 
reklama
Nef dziękuję;) Ja szczerze nawet o tej metodzie nie słyszałam a wczoraj po przeczytaniu posta z ciekawości zrobiłam tak jak opisali w artykule, i udało się!:-)
Pięknie wyciągnęłam lewą brodawkę, prawa się opierała ale i tak dużo się ruszyła:-D
Więc mam zamiar kupić sobie wkładki, i też ćwiczyć póki ich nie dostanę:-)
Nawet zauważyłam że chyba będę mogła karmić bo już mi coś "cieknie", a to chyba dobrze, normalnie momentalnie zrobiłam się szczęśliwa;)
 
Do góry