reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Medycyna

reklama
toxoplazmoza jest przenoszona w odchodach zwierzęcych, obyś tylko nie dotykała kuwety, no i częte mycie rąk, my mamy kotka i toxoplazmoze powtarzałam tydzień temu i wynik ujemny, czyli wszystko ok.
 
ja mam dwa kotki. nie wychodzą na dwór, nie jedzą surowego mięsa z niepewnych źródeł, nie poluja na zwierzaki. nie mają tez kontaktu z innymi zwierzętami. moje wyniki na toxoplazmozę są ok.
ale przy najbliższej wizycie u weterynarza zbadam też zwierzaki, zeby ieć pewność czy one w ogóle mogą mnie zarazić. bo wcale nie muszą. robie to po to, żeby sie upewnić na tzw. 200%. ryzykować nie warto.

a do posiadania kotów zachęcam. podbno nie ma lepszych strażników dla małych dzieci.. chociaz o tymto się dopiero przekonam :-)
 
Dziekujemy za informacje...zaczynalam sie niepokoic bolami szczegolnie nasilone juz wczesnym wieczorem po calym dniu "biegania" . Niestety pracuje równiez na noc wiec odczuwam straszny dyskomfort w pracy.
Pozdrawiam
 
Mnie pokii co nie dokucza bol ale szczerze boje sie II trymestru. macica szybciej sie rozsciaga. Chociaz moja mama nie odczuwala zupelnie nic nawet w pologu jak wracala do swojego stanu...
Nawet jakos przy porodzie odczuwala tylko takie bole jak przed okresem...wsumie urodzila mnie w 6 godzin. Przyjechali z tata o 12:00 rejestracja takie pierdy zeszlo do 14:00 jak sie polozyla ....od 17 zaczely jej sie bole i o 20:25 bylam juz na swiecie...
Podziwiam moja mame ciekawe jak ja przezyje.
 
Ja swoja córcię urodziłam w dzien terminu :)

Skurcze zaczeły się ok godz.18 w środę, ale były między nimi długie odstepy, więc spokojnie wzięłam sobie przysznic, spakowałam torbe do szpitala, a dopiero ok 1 w nocy zaczeły się skurcze "właściwe" co ok 6 minut i dopiero wtedy pojechałam do szpitala
ok godziny 2.30 trafiałam na porodówke a o 7.10 urodziła się moja córcia :-)

Ciekawe jak będzie tym raziem :)
 
Od kilku dni odczuwam bole brzucha i nie mam pojecia czy jest to zwiazane z ciaza czy to zupelnie cos innego. To takie dziwne uczucie i bol jak przy biegunce, z reszta biegunke tez mam chwilami. I nie wiem czy to od zoladka czy to przez ciaze i przede wszystkim czy jest to grozne? Miala ktoras z Was cos takiego?
 
:-(ja tez mam ciagle bole... i z tego wszystkiego najgorsze jest to ze pojawily mi sie plamienia... sama mysl o utracie fasolki z ktora juz tyle jestem przeraza mnie... teraz mam przymusowy odpoczynek przez 4 tygodnie:-( jestem tym wszystkim troszke oszolomiona:szok:
 
reklama
xatia, ja chyba odczuwam coś takiego jak Ty, wieczorem do późnej nocy męcza mnie bóle żołądka brzucha w zasadzie sama nie wiem co mnie boli, jest mi troche ble, ale nie tak bardzo żeby wymiotować, tak jakbym się przejadła trochę - ale jem obiad okolo 17, a później to tylko jakiś owoc, więc nie wiem czy to przez jedzenie, staram się jeść mało a często ale i tak mnie męczą te dolegliwości

paula skonsultuj się z ginem, na pewno rozwieje Twoje wątpliwości i obawy
 
Do góry