reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mega sucha skòra plus anemia

Tymuniek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Styczeń 2010
Postów
1 295
Dziewczyny u małej stwierdzono Azs anemie I skaze kápaliśmy w emolium,cetaphil baby,babydream,krochmal,mała ma wiecznie takà czerwona szyje I pod zgieciami nōżek dostaliśmy maśç ribiono z apteki na bazie mocznika I cholesterolu szczerze to jest czerwona po kąpieli wygląda jak by była poparzona takie ma placki czerwone:( nasza lekarka alergolog twierdzi że to od skazy białkowej I dajemy teraz nutramigen lgg już 4 puszke a efektow nie ma:( jutro idziemy pryw do dermatologa bo jakoś długo to trwa:(
Miał ktoś podobnie?
 
reklama
Synek nie mial problemow ze skora ale z doswiadczenia Probowalas latopic dobry sklad i duzo mam chwali? Atoperal??Emolium i cetaphil to sama chemia poczytaj Sroke.
Moze alantan niebieski? Masc z witmina A?
Skuteczne sa w większości
Wydaje mi sie ze dermatolog da sterydy bo one czasem sa jedynym wyjściem a pomagaja blyskawicznie
 
Ostatnia edycja:
Mój synek też ma problem ze skórą. Zaczęło się 3 tygodnie temu od buzi.wyszło kilka czerwonych kropek na policzku.czasami coś mu wychodziło i znikało ale to się zaczęło powiększać.lekarz przepisał hydrocortison ale nie pomogło.Pojawiło się na klatce piersiowej i z każdym dniem było więcej. Wyglądał jakby wpadł w pokrzywy.inny lekarz stwierdził alergię na białko mleka krowiego i przepisał mleko Bebilon pepti 1 dha (na receptę ).pomogło częściowo. Wysypka zeszła prawie z całego ciała ale na buzi,klatce piersiowej i przy zgieciu łokcia ma bardzo czerwone suche plamy z małych chrostek.smarowałam sudocremem to trochę łagodnieje ale na krótko.to chyba jest coś innego niż alergia pokarmowa. zastanawiam się czy to skóra atopowa.do tej pory kąpałam go w musteli i mące ziemniaczanej.zero efektu.od lekarza mam kilka próbek emolientow to będziemy próbować.
 
Synek nie mial problemow ze skora ale z doswiadczenia Probowalas latopic dobry sklad i duzo mam chwali? Atoperal??Emolium i cetaphil to sama chemia poczytaj Sroke.
Moze alantan niebieski? Masc z witmina A?
Skuteczne sa w większości
Wydaje mi sie ze dermatolog da sterydy bo one czasem sa jedynym wyjściem a pomagaja blyskawicznie
Orientujesz się może czy witamina A może być stosowana u maluszków? Mój synek skończył 3 miesiące.jeśli nie to będę dopytywac w aptece ale z tymi informacjami to zależy na jakiego farmaceute się trafi.
 
A w jakim wieku są Wasze dzieci?
Mój synek też tak miał. Obecnie ma prawie 4,5 roku i czasem jeszcze coś mu się pojawia. Ale co się nawalczyłam, to moje ;-) Niestety i momentami po steryd musiałam sięgać.
Oczywiście mieliśmy stwierdzoną nietolerancję mleka, przejście na Nutramigen.
Testy po ukończeniu 1 r.ż. nie wykazały żadnych alergii - podobno wynika to z niedojrzałości układu pokarmowego.

W naszym przypadku chyba największą poprawę przyniosła kuracja wspomnianym wcześniej preparatem Latopic (w saszetkach). Kuracja trwała 3 miesiące - po tym czasie podałam zwykłe MM i więcej Nutramigenu nie kupiłam.
Z maści mogę polecić jeszcze - do kupienia w aptece krem dermobaza lub clobaza.
 
Moja córka ma tak samo. Niedługo kończy 4msc.Jest na Pepti. Po testach u nas najlepiej się sprawdza Emoilum do kapieli plus olej kokosowy nierafinowany oraz balsamowanie emolium 2 razy dziennie.
Trzeba pamiętać by bardzo dokładnie osuszyć te czerwone miejsca ,ja zasypuje je pudrem, możesz użyć tez np maki zeimniaczanej czy jeszcze lepszej skrobi kukurydzianej. Gdy zapomne zasypać znów są czerwone - wyglądaja jak odparzone.
Podaje jeszcze probiotyk. Diflos w kropelkach. Gdy nie podawaloam dłuższy czas ,zmiany się nasilały.
 
reklama
Mój ma 3 i pół miesiąca.w aptece nie było Latopicu ale zamówiłam na jutro emulsje do kąpania i krem.będę mieć popołudniu.oby pomogło bo dziś buzia wyglądała okropnie :(.
 
Do góry