reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Melatonina w ciąży?

Dołączył(a)
30 Sierpień 2020
Postów
3
W piątek byłam prywatnie u ginekologa z moją bezsennością, która trwa już dobry miesiąc i przepisał mi melatoninę w kropelkach. Czy któraś też miała przepisaną ją przez lekarza na bezsenność? Bo słyszałam też że zdania odnośnie przyjmowania melatoniny w ciąży są podzielone. Mi lekarz powiedział, że w 1/2 trymestrze można przyjmować (ja jestem 2 mcu), w 3 raczej nie powinno się bo może przyspieszyć poród
 
reklama
Proponuje włączyć do diety produkty bogate w kwasy DHA, takie jak ryby. Stężenie kwasu DHA ma wpływ na poziom melatoniny. Dieta bogata w ten kwas poprawia zasypianie, zmniejsza liczbę pobudek i wydłuża całkowity czas snu.
 
Hej ja zmagam się z bezsennością w drugim trymestrze tez z powodu różnych okoliczności stresowych pozaciazowych i lekarz psychiatra polecił mi melatonine jako bezpieczna . W trakcie pobytu w szpitalu na ginekologii w drugim trymestrze gdy moja ciąża była zagrożona dostałam tez kiedyś hydroksyzyne żeby zasnąć i lekarz ginekolog powiedział ze mogę ja tez zarzyć( wzięłam to tylko raz po kilku urwanych nocach żeby zasnąć ), psychiatra również przepisał mi hydroksyzyne gdyby już miała duże problemy ale w dlsyropie tam dawka może być bardzo malutka już bo 2,5mg to dużo mniej niż w tabletce.Lekarz ginekolog pozwala tez stosować melisę jeśli pomaga na zasypianie , ja leki biorę dopiero jeśli przez pare dni melisa nie pozwala mi spać dłużej niż 4h na dobę. Do tej pory mi melatonina po użyciu pomogła zasnąć i spałam dłużej niż bez
 

Podobne tematy

Do góry