reklama

Meldunek.

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Eddie, 13 Styczeń 2011.

1. Eddie

Eddie Zaciekawiona BB

Witam.
    Pani E. Słotwińska-Rosłanowska mam do pani pytanie i bardzo proszę o wyjaśnienie w miarę możliwości.
    Opisze moją sytuacje.

Moja dziewczyna jest bezdomna,mieszka u mnie.
    Oczywiście jestem zameldowany,ale mam pewne obawy ponieważ "patologia" w rodzinie mojej dziewczyny trochę mnie martwi i oni mogą ją pokierować tak abym ja na tym ucierpiał,a ona zyskała.
    Rozchodzi się o mieszkanie w którym mieszkam.

Jeżeli jest ona bezdomna,mieszka u mnie to czy nie może zrobić mnie jakoś "w konia" z mieszkaniem/meldunkiem? Bo chyba nie może opiekować się dzieckiem jeżeli jest bezdomna.

Czy może zrobić jakieś komplikacje typu " Mieszkam z chłopakiem 3 miesiące ( jest w 5 miesiącu ciąży ) i chcę mieszkać dalej po porodzie "

Czy sąd może zrobić jakiegoś typu "Wizji lokalnej" jeżeli dziewczyna powie ze mieszka u mnie,a sąsiedzi to potwierdzą czy może jakoś "wyrolować mnie w ten sposób?"

Przepraszam za taki opis,ale naprawde nie wiem jak sie wysłowić.

prostymi słowami :
    :: Czy może mi zaszkodzić to że ona u mnie mieszka? ::

Pozdrawiam

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Nalezy się zameldować w miejscu gdzie się mieszka. Teoretycznie ona ma obowiązek zameldowac sie u Pana, a Pan ma obowiązek ją zameldować.
    Oczywiście musiałaby jakos udowodnić, że mieszka pod tym adresem, ale jeśli sąsiedzi by to potwierdzili to by wystarczyło.

3. reklama
  4. Eddie

Eddie Zaciekawiona BB

Dziękuje za wyjaśnienie.
    A co jeżeli NP oczywiscie.

1# Wywale ją z domu? może iśc do sądu mnie oskarżyć?
    2# Jeżeli wynajmie sobie mieszkanie to będzie mogla zameldować tam dziecko? Tymczasowo.

Poleć forum