reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu 10msc dziecka

DropKick

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2022
Postów
1 709
Co polecacie do jedzenia dla 10 miesięcznego dziecka? Mam niesamowity problem z przyrządzaniem posiłków mojemu dziecku ze względu na alergię na jajo, ryby, mleko i wszelkiego rodzaju nabiał, owoce morza. Czyli wszystko to, czym żywiłam się do tej pory. Mogą byc gotowe jadłospisy albo konkretny przepis. Moze podrzucicie jakis blog? Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc, bo mi najzwyczajniej w świecie brakuje pomysłów.

A moze któraś wege mama moglaby mi podpowiedziec jak gotuje rosół lub bazę do zup? Od niedawna gotuję synowi zupy, ale nie wiem czy robię to dobrze, zawsze mi czegos brakuje, a do tej pory zupy gotowalam dosc okazjonalnie, wiec doswiadczenie slabe.

Dodam, ze syn je bardzo chętnie. Więc jestesmy otwarci na nowe smaki, myślę ze nawet jakbym dała mu golonkę, to by chętnie zjadł.
 
reklama
Co polecacie do jedzenia dla 10 miesięcznego dziecka? Mam niesamowity problem z przyrządzaniem posiłków mojemu dziecku ze względu na alergię na jajo, ryby, mleko i wszelkiego rodzaju nabiał, owoce morza. Czyli wszystko to, czym żywiłam się do tej pory. Mogą byc gotowe jadłospisy albo konkretny przepis. Moze podrzucicie jakis blog? Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc, bo mi najzwyczajniej w świecie brakuje pomysłów.

A moze któraś wege mama moglaby mi podpowiedziec jak gotuje rosół lub bazę do zup? Od niedawna gotuję synowi zupy, ale nie wiem czy robię to dobrze, zawsze mi czegos brakuje, a do tej pory zupy gotowalam dosc okazjonalnie, wiec doswiadczenie slabe.

Dodam, ze syn je bardzo chętnie. Więc jestesmy otwarci na nowe smaki, myślę ze nawet jakbym dała mu golonkę, to by chętnie zjadł.
Korzystałam z jadłospisu dla alergikow inwiktoria i polecam! :)
 
Czyli wychodzi, że dziecko może jeść wyłącznie warzywa i mięso?
Ja robię warzywne zupy krem. Właściwie jakiekolwiek warzywa (np fasolka z marchewką, seler z marchewką, cukinia z ziemniakami), dodaję przyprawę do rosołu (kiedyś udało mi się kupić bez soli, tam są same suszone warzywa takie jak por, pietruszka itd) albo suszoną pietruszkę. Blenduję, dodaję trochę oleju. Czasami zabielam śmietaną, ale to możesz pominąć albo użyć jakiś kokosowy zamiennik. Podaję z pieczywem. Prawie codziennie mamy takie zupy. Wyjątek : babcia przywozi rosół.
 
Jak mi dzieci pójdą spać prześlę kilka przepisów. Do końca wege nie jesteśmy, ale ze względu na alergię syna też to przerabialiśmy..
 
Czyli wychodzi, że dziecko może jeść wyłącznie warzywa i mięso?
Ja robię warzywne zupy krem. Właściwie jakiekolwiek warzywa (np fasolka z marchewką, seler z marchewką, cukinia z ziemniakami), dodaję przyprawę do rosołu (kiedyś udało mi się kupić bez soli, tam są same suszone warzywa takie jak por, pietruszka itd) albo suszoną pietruszkę. Blenduję, dodaję trochę oleju. Czasami zabielam śmietaną, ale to możesz pominąć albo użyć jakiś kokosowy zamiennik. Podaję z pieczywem. Prawie codziennie mamy takie zupy. Wyjątek : babcia przywozi rosół.
U nas wczoraj pomidorowa, a dzis przerabiam ją na zupę krem :)
 
Jak mi dzieci pójdą spać prześlę kilka przepisów. Do końca wege nie jesteśmy, ale ze względu na alergię syna też to przerabialiśmy..
My tez nie jestesmy wege, ale osobiście za miesem nie przepadam. Malo przyrzadzam dań z mięsem. Ale oczywiście jemy np schabowe, mielone, jakies dania z kurczakiem itp tylko mam jakąś blokadę w sobie, wydaje mi sie ze takiemu maluchowi te mięso z antybiotykami podawać to jakos niezbyt... Wiec ograniczamy. O ile przy kotlecie srednio się da (jasne mozna przygotowac np. Steki z kalafiora, ale to nie to samo, to kalafior a nie kotlet) tak w zupie ja nie widzę potrzeby dodawania miesa. Sama dla siebie tez nie gotowalam zup na mięsie, nie lubie po prostu. No i nie mam co zrobic pozniej z tym miesem, dla mnie malo apetyczne.
 
reklama
Polecam te dwie ksiazki- z tej poerwszej są reż przepisy. Ale nie spełniają Twoich kryteriów, trzeba pozamieniać składniki albo zmodyfikować:/
 

Załączniki

  • 20220624_082936.jpg
    20220624_082936.jpg
    2,1 MB · Wyświetleń: 45
  • 20220624_082635.jpg
    20220624_082635.jpg
    2,8 MB · Wyświetleń: 46
  • 20220624_082744.jpg
    20220624_082744.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 48
  • 20220624_082751.jpg
    20220624_082751.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 49
  • 20220624_082800.jpg
    20220624_082800.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 44
Do góry