reklama

menu 11 miesięcznego dziecka , pomocy

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez kwia26, 30 Lipiec 2014.

1. kwia26

kwia26 Początkująca w BB

Witam Potrzebuje pomocy w sprawie menu mojego synka. Jestem młodą mama i nie jestem tak doświadczona w gotowaniu dlatego do tej pory podawałam obiadki ze słoiczka (wiem że to dziwaczne:no:). Jestem bardzo opiekuńcza i staram się dawać to co najlepsze. Ale jednocześnie chce być bardzo dobrą mama i gotować sama obiadki. Proszę o dokładne przepisy:sorry:

2. idel

idel Początkująca w BB

Możesz mu podawać już pieczywo z masłem, twarożkiem. Możesz gotować zupki jarzynowe, rosół. Możesz mu dawać do łapki kawałki warzyw, owoców..dieta roczniaka jest już bardzo zróżnicowana nie trzeba się głowić nad przepisami skoro można przygotowac, proste i szybkie dania. Do zupki dodawaj troszkę mięska. A ze sloiczkow nie musisz calkowicie rezegnowac.

3. reklama
  4. e_lizka

e_lizka Aktywna w BB

Ja też mam dziecko w wieku 11 miesięcy :) Daje mu praktycznie to co sama jem. Wczoraj był szpinak z makaronem razowym i kurczakiem, a dzisiaj ryba po grecku. Dodatkowo ja pozwalam mojemu maluchowi jeść samemu to znaczy daje mu pokrojone w kawałki jedzonko i ona sama sobie do buzi ładuje. Jeśli potrzebujesz jakichś konkretnych przepisów daj znać, chętnie się podzielę.
    Generalnie mój jadłospis wygląda tak, że rano dostaje córa mleko, później zupkę jarzynową, po południu po drzemce jest drugie danie takie żeby mogła sobie sama zjadać (często robię jakąś potrawkę z kaszą), następnie na kolacje kaszka z owocem i na sen znowu mleko. Dietę konsultowałam z dietetykiem z poradni Halsa. Jeśli chodzi o jedzenie to ostatnio zostałam uświadomiona, że dziecko ma o wiele większe zapotrzebowanie na tłuszcze niż dorosły człowiek, więc do każdego posiłku warto dodawać maluchowi masło lub olej rzepakowy. Tłuszcz też jest nośnikiem smaku więc powinno nawet lepiej smakować niż zwykła marchewa :)

5. mambaa

mambaa Fanka BB :)

dietę dla malucha konsultowałaś z dietetykiem, w poradni dietetycznej Halsa można skorzystać z takich usług?

6. e_lizka

e_lizka Aktywna w BB

Ja tam się konsultowałam ze względu na siebie - nie mogłam zrzucić zbędnych kilogramów po ciąży, ale dietetyczka jest bardzo otwarta i zależy jej na autentycznej współpracy z pacjentem więc chętnie pomaga mi też przy wątpliwościach z żywieniem malucha.

7. mambaa

to bardzo fajnie, miło z jej strony, pewnie nie każdy dietetyk tak chętnie zgodziłby się na takie konsultacje, jak widać są jeszcze dietetycy którym zależy na dobrych relacjach z pacjentem, a nie tylko rozkład diety raz na jakiś czas i do widzenia.

8. e_lizka

e_lizka Aktywna w BB

Oj dokładnie tak jest. Większość dietetyków ma ułożone programy diety i tylko podrzucają klientom nie uwzględniając predyspozycji osób, które do nich przychodzą. Ale trzeba poszukać, popytać i na pewno znajdą się też rzetelni dietetycy. Jeśli chcesz więcej info na ten temat, daj znać na PW. Bo to chyba trochę nie o nas wątek, ale o dzieciakach :)

9. mambaa

ale tutaj muszę się z Tobą zgodzić, bo sporo moich koleżanek korzystało z porad dietetyka i zazwyczaj tak to wyglądało jak piszesz, że wyciągają z segegatora pakiet przygotowanych przepisów dla wszystkich i dają taki sam zestaw każdemu pacjentowi, a takei podejście na pewno nie spowoduje spadku wagi bo każdy z Nas ma inne predyspozycje i potrzebuje innej diety.

10. reklama
  11. BasiaBM

BasiaBM Fanka BB :)

12. e_lizka

e_lizka Aktywna w BB

a w jakim wieku dzieci powinny jeść jeszcze obrane warzywa? Chodzi mi o paprykę, która jest strasznie niewdzięczna do obierania.

Poleć forum