reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu 11 miesięcznego dziecka

Dołączył(a)
8 Luty 2013
Postów
6
Witam Pani Agnieszko, chcialabym sie dowiedzieć czy menu mojej prawie 11 miesiecznej córeczki jest prawidłowe 17 marca kończy 11 m-cy.
8-9 mleko modifikowane zageszczone kleikiem lub kaszką ryżowa 245 ml-butla
10.30 II śnadanie to rożnie: kanapeczke z masełkem( po 11 m-cu zamierzam wprowadzić całe jajeczko), kisiel sama robie z owoców i maki ziem. owoce z biszkoptem,czasami jogurt dla niemowlaków ale zamierzam wprowadzić naturalny lub maślankę-drzemka
13.30-14.00 zupka sama gotuje
15.30 mleko 245 ml znowu drzemka
17.00 II drugie danie również sama gotuję(pulpeciki drobiowe,cielece (wieprzowe czasami) -gotowane, ziemniaczek lub ryż kasza kus kus; gryczana;jęczmiena do sosików
i własnie nie wiem co jej dawać na deser czasami owoce jak nie je na II śniadanie lub kisiel z
bobo-fruta
19.00 kaszka mleczno-ryżowa 170 ml. łyzeczką gęsta i śpi do rana,nielicząc budzenia się z powodu zabkowania ale wystarczy dać małej smoczka i śpi dalej.

Między czasie Nelka je chrupki kukurydziane,biszkopty pije wodę z kilkoma ziarenkami herbatki dla niemowlaków i soczki.
Co mozna dawać małej na II śniadanie lub urozmaicić kolacje czy tak jak jest może zostać?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
 
reklama
Pani Agnieszko czy mogłaby mi pani odpisać? ,bardzo mi na tym zależy.:tak:
może któraś z dziewczyn zaglądających tutaj:-) podpowie..? pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Panie Kingo. Jak chodzi o różnorodnosć diety to jest to wręcz wzorowy jadłospis, natomiast zwróciłam uwagę na ilość posiłków, powinno być 5 posiłków u Pani jest 6 + pojadanie między posiłkami. Proponuję wprowadzić jogurt naturalny na II śniadanie i zrezygnować z mleka miedzy zupą a II daniem.
 
Dziękuję za odpowiedź :) i jeszcze mam takie pytanie ,napisała Pani żeby zrezygnować z mleka między zupka a II daniem, mała piłaby tylko 250 ml. mleka na dobę -rano, a dziecko powinni pić co najmniej 500 ml tak słyszałam. Czy ten jogurcik naturalny na
II śniadanie zastąpi porcję mleka potrzebna Kornelii a jak nie polubi to można zrezygnować z II śniadania i podać mleko jak wcześniej czy lepiej zrobić budyń na mm. Na noc dostaję kaszkę mleczno-ryżową, mleczno- pszenną lub kaszkę manna z bobovity czy to również liczy się jako posiłek mleczny? Jak nie polubi tego jogurtu naturalnego to można podać jajeczko , jajecznicę lub kanapeczkę ,a do popicia mleko? Ostatnie pytanie :) czy samo mleko u takiego niemowlaka liczy się jako odrębny posiłek czy tylko jako coś do picia?
 
Witam Pani Agnieszko,
Chciałabym również zapytać o menu dla swojej córeczki,która niedawno skończyła 10 miesiecy. Nasz problem jest taki,ze nie chce ona pic mleka modyfikowanego, dlatego caly czas karmie piersia,a chcialabym juz ja odstawic od piersi. Zjada kaszki na mleku m,ale musza byc geste.Ogólnie nasze menu wyglada tak:
Generalnie budzi sie w nocy ok.3-4 i pije z piersi,pozniej jak sie obudzi ok 6-7(probowalam nie dawac piersi o tej 3-4,ale placze i nie chce zasnac)
8.00-probuje dac jej troche chlebka z masłem,ostatnio z jajkiem,ale nie bardzo chce.ok.10.00 idzie na drzemke czasem przed drzemka podpije troche z piersi
11.30 -12.00 daje jej kaszke na mleku m(rozne-kupuje kaszki ekologiczne-wielozbozowe,ryzowe,owsiane,jaglane) czasem owocki z jogurtem,albo ryz na mleku z owockami,
14-14.30 po spacerku jemy obiadek-albo ze sloiczka,albo sama robie warzywe z mieskiem,z zoltkiem.
pozniej idzie na II drzemke
17.00 po drzemce podpije troche z piersi i po tym daje jej jakiegos owoca,albo ze sloiczka troche,czasem biszkopta wlasnej roboty bez cukru podje.
19.30 je kaszke na mleku m.
Ogolnie to nie wiem co powinnam robic jesli ona nie chce pic mleka modyfikowanego??a ja bede chciala ja odstawic od piersi??Dodam,ze probowalam roznych rodzajow mleka,dawalam tez z dodatkiem kaszki,tez nie wypila.Nie wiem czy powinnam dawac jej tyle kaszek tych gestych??czy innych rzeczy na mleku??
Bardzo prosze o odpowiedz.
pozdrawiam
 
Witam Pani Doktor,
Ja również chciałabym zapytać co Pani sądzi o żywieniu mojego Synka, który jutro kończy 11 m-cy.
8:00 - kaszka ryżowa na mleku modyfikowanym Bebilon Pepti2 bo niestety Mały ma skazę białkową 150 ml
12:00- kleik ryżowy bądź kasza manna 150ml + deserek ok 60 ml
16:00 - obiadek zupka jarzynowa z mięskiem lub kawałek gotowanego mięska z warzywami
20:00 -znowu kaszka ryżowa 150 ml
W międzyczasie dostaje chrupki, biszkopty, tartą marchewkę z jabłkiem.
W nocy je kaszę, ale muszę go karmić łyżeczką bo nie chce pić butli.
Ogólnie muszę go zabawiać żeby wszystko zjadł. Nie wiem co jeszcze mogę mu dawać do jedzenia przez tą skazę białkową. Jogurty, twarożki, jajecznica odpadają. co drugi dzień daję mu również żółtko z bułeczką no i oczywiście soczek lub herbatkę do picia. Niepokoi mnie również to jak śpi w nocy. Czasami cały czas się wierci z boku na bok. Widać że chce mu się spać ale tak jak by mu coś nie dawało, przeszkadzało. Już sama nie wiem boję się, że coś mu jest. Proszę o odp. co Pani o tym myśli.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
500 ml dotyczy nie tylko mleka ale również kaszek na mleku modyfikowanym, Pani pisała że córka jada kaszkę na kolację, jogurt oczywiście nie zastąpi porcji mleka, mleko do picia to również posiłek. Może Pani na II danie podać każdy z wymienionych produktów.
 
reklama
Witam Panią,
W mojej ocenie odstępy między posiłkami sa zbyt długie, dziecko powinno jeść mniej więcej co 3 h. Nie wiem czemu je tylko kaszki ryżowe, podaje Pani kaszę manną wiec nie jest uczulony na gluten może Pani wybrać każdą inną kaszkę bezmleczną.
Proponowałbym wprowadzić dwudaniowy obiad wówczas dojedzie jeden posiłek, czy dziecko ma problemy z wypróżnianiem? Jeśli tak należy zastąpić jedną porcję kaszy mlekiem. Nie wiem jak karmi się dziecko w nocy łyżeczką?Wybudza go Pani ze snu? Dziecko nie musi zjeść całej porcji i nie należy go zabawiać żeby zjadł, lepiej podawać częściej a mniejsze ilości, każde dziecko jest inne tu trudno o regułę, ale zabawianie to zły nawyk który zaburza kontrolę głodu i sytości.
 
Do góry