reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

menu 16to miesięcznego chłopca

Dołączył(a)
25 Wrzesień 2014
Postów
8
Witam
Mam synka który obecnie ma 16 miesięcy i chciałabym prosić o poradę odnośnie jego menu które wygląda mniej więcej tak:
ok 7 rano mleko 180 do 210 ml
ok 10-11 kaszka mleczno ryżowa ostatnio dostaje kaszkę które są dla dzieci po 12 miesiącu
ok 14 zupkę z mięskiem lub 2 danie niestety synek nie chce zjadać 2 dań staram się aby obiadek zawierał różnego rodzaju mięso lub rybę
ok 16 dostaje paróweczkę staram się aby zawierała 90procent szynki czasami trochę mniej do tego między czasie podaję mu jogurcik lub bananka albo inny owoc
o 19 dostaje mleczko z kaszką sinlack i tu jest moje największe zmartwienie gdyż synek je bardzo mało mleka na noc bo wypija tylko 90 ml a czasami nawet 50 i boje się że to za mało w nocy nie budzi się i śpi do rana .
proszę o poradę i podpowiedz co może być tego przyczyną i czy mam czym się martwić
 
reklama
Czy parówka jedzona jest codziennie? Jeśli tak to w diecie jest za dużo mięsa, powinno go być nie więcej niż 30g dziennie. Faktycznie dziecko zjada za mało mleko licząc już z jogurtem, być może warto byłoby zmienić kolejność i rano podać 2 x mleko a wieczorem kaszkę, zrezygnowałabym z parówki na rzecz codziennego jogurtu i owocu.
 
Do góry