reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu 8 m-c dzidziusia??

izi85

Mamisiiiima P&N
Dołączył(a)
15 Wrzesień 2009
Postów
1 715
Miasto
Poznań
Mam problem moj Mały ma prawie 8 miesiecy i nie wiem co mu dawac;/
moje pytania:
ile posilkow dziennie powinien zjadac??
jak ułozyc menu??
mleko soki deser obiad??
jak wasze pociechy jedza??
tesciowa mi mowi zee miedzy ranna kaszka a obiadem mam za duzo przerwe;/
i powinnam mu dawac wiecej jesc;(ogolnie jest zdrowy i wage ma dobra wazy 9 kilo:)
dodam ze moj Maly spi cał noc od 20 do 6-8 rana...

Moze napisze jak wyglada nasze menu :
ok.7-8 220mlkaszka ryzowa z owocami lesnymi(zmieniam smaki)
11-12 obiadek zjada caly sloiczek dla 7 mc dziecka
ok 15 mleczko 220ml
ok 17-18 deserek maly sloiczek
19-20 kaszka 220ml(5 zbóż z lipa zdrowy brzuszek)
pomocy mamusie!!!!!!!
 
reklama
Nasz Filip w tej chwili to taki Tadek-niejadek

5.00- 210ml mleka
9.30- kaszka na wodzie ok 150ml lub serek danio
14.00- 90-150ml mleka
16.00- duży obiadek
19.00- 90-150ml mleka

Ma ulubiony soczek bobofrut dynia-jabłko-marchew, lubi flipsy więc i czasem dostanie kilka na przekąskę

Między poranną kaszką a obiadkiem nie masz za dużej przerwy i Ptryk na pewno sam Ci zaalarmuje jak będzie głodny. W tej chwili Filip jest przeziębiony i pluje mlekiem. Wszystko inne jest pycha i ile dam tyle on zje. Jest mniejwęcej dwa tygodnie młodszy od twojego Patryka i waży 8kilo.
 
To Twoj zjada duze porcje:) u nas wyglada to mniej wiecej tak:
7-8 rano mleko z dodatkiem kaszkki ryzowej ok.180-210
ok11.00 kaszka ryzowa,manna czy jakas inna smakowa 160ml
13.00 zupka lub inne danie
16.00 deser
20.00 kaszka lub butla 180-210

oczywiscie pomiedzy tymi posilkami dostaje rozne przegryzki:) ciasteczka dla niemowlat,chrupki kukurydziane,biszkopty i takie tam:) soczek i herbatka jablkowa :) dzisiaj tez pierwszy raz dalam mu danonka..w miedzy czasie probuje tez niektorych rzeczy ode mnie..powodznia



 
Ostatnia edycja:
Mam problem moj Mały ma prawie 8 miesiecy i nie wiem co mu dawac;/
moje pytania:
ile posilkow dziennie powinien zjadac??
jak ułozyc menu??
mleko soki deser obiad??
jak wasze pociechy jedza??
tesciowa mi mowi zee miedzy ranna kaszka a obiadem mam za duzo przerwe;/
i powinnam mu dawac wiecej jesc;(ogolnie jest zdrowy i wage ma dobra wazy 9 kilo:)
dodam ze moj Maly spi cał noc od 20 do 6-8 rana...

Moze napisze jak wyglada nasze menu :
ok.7-8 220mlkaszka ryzowa z owocami lesnymi(zmieniam smaki)
11-12 obiadek zjada caly sloiczek dla 7 mc dziecka
ok 15 mleczko 220ml
ok 17-18 deserek maly sloiczek
19-20 kaszka 220ml(5 zbóż z lipa zdrowy brzuszek)
pomocy mamusie!!!!!!!
no jak dla mnie to normalnie jada Twoje dziecko.i nie widze jakieś długiej przerwy między posiłkiem.mozesz tez zmieniać śniadanka i podawać jajeczko już, kanapeczki z serem, pasztetem, dżemikiem.budyń i kisiel....
 
O jejkuuu.Moja Zuzia chyba jest głodzona:/
Ja karmie piersią.Jak się obudzi cycek.Obiadek zupka z kaszą manną.Popołudniu deserek.potem cycus na wieczór.I nocy ze 3 razy cycus.Kaszek nie chce jesc tych na mleku modyfikowanym:(Też nie mam pojecia co jej jeszcze dawac.Ostatnio od 4 dni dodaje kasze manna wlasnie do zupek i młuci:)A tak to nie chciała za duzo zupki.
 
To Twoj zjada duze porcje:) u nas wyglada to mniej wiecej tak:
7-8 rano mleko z dodatkiem kaszkki ryzowej ok.180-210
ok11.00 kaszka ryzowa,manna czy jakas inna smakowa 160ml
13.00 zupka lub inne danie
16.00 deser
20.00 kaszka lub butla 180-210

oczywiscie pomiedzy tymi posilkami dostaje rozne przegryzki:) ciasteczka dla niemowlat,chrupki kukurydziane,biszkopty i takie tam:) soczek i herbatka jablkowa :) dzisiaj tez pierwszy raz dalam mu danonka..w miedzy czasie probuje tez niektorych rzeczy ode mnie..powodznia



i super ze dajesz próbować ze swojego talerza:))
 
izi85 jak na moj gust to Twój mały je OK, mój ma co prawda miesiąc mniej, ale niekiedy mam wrażenie, że głodze dziecko ;) albo dajnie posiłki nie takie jak powinnam.
7-8 kaszka 150ml
10 deserek 130ml
11 mleko 120ml
14 obiadek130ml
16 mleko 120ml
19 mleko z kleikiem ryżowym 150ml
ok.0.30 - 1.30 mleko 150ml
ok4.30-5.30 mleko 120ml
A w sumie jak widać całkiem sporo zjada ;) nie zawsze zjada te ilości, czesto potrafi połowę zostawić. Ja mu tylę robię ile napisałam
Jak jem cokolwiek - chleb, zmiemniaki, zupę itp. musi koniecznie ode mnie skubnąć. Waży 8,6kg
 
Moja córka je bardzo roznie....
no ale zazwyczaj tak
7 150ml mleka z kaszka
10-11 deserek duzy 190g
14-15 obiadek duzy 190g lub obiadek gotowany przeze mnie
17-18 deserek duzy 190g
20-21 na noc mleko z kaszka 180ml

w miedzyczasie zajada sobie chrupki kukurydziane, parowki dla dzieci, chlebek no i czasem np zmaiast pierwszego deserku je jajecznice. Jeszcze rozne jogurciki bananki itp... dojada sobie miedzy posilkami tak po 1.5 godz.
ale grubaskiem nie wiadomo jakim nie jest bo wazy 10.5 kg ale nie widactego az tak po niej.
 
izi85 a moim zdaniem teściowa nie ma racji :) Jeżeli martwisz się że jest za długo to daj małemu taki wafelek ryżowy na przekąskę, lub jakiś serek, jogurcik dla dzieci. U nas to wygląda tak:

6.00 mleczko ok 150ml
9.30 mleczko z miarką kaszki śliwkowej "zdrowy brzuszek" 210ml
w międzyczasie wafelek ryżowy
13.00 obiadek (duży słoiczek)
16.00 mleczko ok 150ml
18.00 deserek (owoce ze słoiczka bądź kaszka owocowa)
20.00 mleczko 180ml


aa i raczej bym nie zagęszczała zbyt dużej ilości posiłków kaszką lub kleikiem - potem są mega problemy z kupkami ;)
pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
reklama
A co do dojadania z talerza rodzicow ;) Tak super - dziecku smakuje;) ale nasz pediatra mowi, żeby nie dokarmiac takimi rarytasami, tylko dawac posilki zgodne ze schematem zywienia. My jak bylismy dziecmi, zywnosc nie byla az tak napakowana chemią, a teraz bez tego nie obejdzie sie, a dziecko przyjmujac nasze posilki przyjmuje tez tą chemię. Wiem, pewnie większość osób powie, ze i tak bedzie w koncu spozywac normalne posiłki "ze sztucznymi dodatkami" więc po co te ceregiele. Ano mysle ze po to by pozwolic dziecku w miarę zdrowo się rozwijac, choc przez pierwszy okres zycia. Takie moje zdanie i nie daje moich posilkow;) Pozdrawiam!
 
Do góry