reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu 8 miesięcznego dziecka ze skazą białkową

Dołączył(a)
25 Październik 2010
Postów
1
Witam.
Moja córka skonczyła 8 miesięcy i wciąż ma skaze białkową.Nie wiem czym mogę zastąpić jogurty,które zazwyczaj podaje się na drugie śniadanie.Tak wygląda nasze menu i podejrzewam,ze jest za mało wartosciowe,bo dziecko mało przybiera na wadze.
Około godz.
6.00 dostaje pierś
8.30 kaszke na Bebilonie Pepti 2 120 ml
11.30 owoce lub bebilon pepti 2 60-90 ml
13.30 zupke mały słoiczek
15.00 pierś
16.30 owoce lub bebilon pepti 2 i troszke ziemniaczków 90ml
19.30 pierś
20.30 kaszka na bebilonie pepti 2 120
W między czasie dostaje jeszcze chrupki kukurydziane.
Kilka razy próbowałam podać jej jogurt czy kawałek białego sera,ale kończy się to zazwyczaj bólem brzuszka i wysypką.Bardzo często też źle reaguje na 1/2 żółtka,które dodaje jej do zupki.Ostatnio nawet spróbowałam kaszki na mleku modyfikowanym i niestety też skończyło się to wysypką.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Manu dziecka nie jest mało wartościowe, a jogurty wprowadza się do diety zgodnie z zaleceniami po 12 m.ż, więc nie musi się Pani martwić ich zastępowaniem ilość mleka które dziecko pije pokrywa jego zapotrzebowanie na wapń.Jeśli dziecko źle toleruje żołtko to należy je odstawić i spróbować ponownie za jakiś czas. Jeśli owoce są tylko ze słoiczka to można zacząć podawać w formie do gryzienia aby przyzwyczajać do innej konsystencji.
Co do małego przybierania na wadze to trudno mi się wypowiedzieć nie znam pomiarów.
Proszę pamiętać że tempo przyrostu masy ciała spada wraz z wiekiem.
 
Do góry