reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu dla 5 miesięcznego niemowlaka

Dołączył(a)
23 Styczeń 2021
Postów
6
Witam. Możecie powiedzieć jakie menu macie dla 5 miesięcznego niemowlaka, które jest na mleku modyfikowanym bebilon pepti dha 1 😊 i w których godzinach je i co 😊
 
reklama
Ja rozszerzyłaby diete od 6 miesiąca, takie zalecenia są (były?) ale co kto robi to nie moja sprawa :) polecam stronę na ig alantkoweblw
 
W tym wieku to tylko mleko i jak już bardzo chcesz rozszerzać dietę to raz dziennie jakieś warzywko ( zaczynasz od 2-3 łyżeczek z jak będzie ok to tak do pół słoiczka moim zdaniem będzie ok. I pamiętaj że taki "posiłek" to tylko dodatek między kamieniami który nie ma zastąpić mleka. Na to za wcześnie)
 
Mleko, mleko i mleko :)
Chyba, że mielibyście wyraźne wskazanie od lekarza. Dietę najlepiej rozszerzać dopiero po 6 miesiącu zaczynając od pojedynczych produktów (warzyw) raz dziennie, nie za późno żeby zmniejszyć ryzyko jakichś problemów brzuszkowych w nocy.
 
Mleko, mleko i mleko :)
Chyba, że mielibyście wyraźne wskazanie od lekarza. Dietę najlepiej rozszerzać dopiero po 6 miesiącu zaczynając od pojedynczych produktów (warzyw) raz dziennie, nie za późno żeby zmniejszyć ryzyko jakichś problemów brzuszkowych w nocy.
Moje znajome rozszerzały po 4 miesiącu jak były dzieci na mleku modyfikowanym dlatego myślałam że już mogę 😊 ale jeżeli musimy poczekać do tego 6 miesiąca to rozumiem i dziękuję za odpowiedź 😊
 
Ja rozszerzyłaby diete od 6 miesiąca, takie zalecenia są (były?) ale co kto robi to nie moja sprawa :) polecam stronę na ig alantkowebl
Moje znajome rozszerzały po 4 miesiącu jak dzieci były na mm więc chciałam się dowiedzieć i dopytać ale rozumiem i będę wiedziała też na przyszłość 😊 dziękuję
Kiedyś były trochę inne zalecenia i faktycznie one się co jakiś czas zmieniają no ale to wystarczy wejść na neta i sprawdzić chociażby WHO. Rozszerzanie w 4mc (chyba że lekarz każe) jest ryzykowne i nie przynosi żadnych pozytywnych skutków.
 
Bo to jest stara szkoła jeszcze, teraz wg zaleceń czy karmisz piersią czy mm, to rozszerzanie diety powinno zacząć się od 6msc.

Nie ma się co spieszyć. Ja posłuchałam lekarki ze starymi poglądami i po 17tygodniu zaczęłam rozszerzać dietę synkowi (wbiłam sobie do głowy, że się nie najadał mlekiem, głupia ja 🤣🙈), ale jego układ pokarmowy nie był na to gotowy, aktualnie zmaga się z zaburzaniem wchłaniania i alergią pokarmową.

Przy drugim dziecku nie popełnię tego błędu.

Nie śpiesz się, rozszerzaj rozsądnie i obserwuj czy nie występują dolegliwości skórne i że strony układu pokarmowego. Na początek polecam dynie, cukinię i ziemniaka, jeszcze do nie dawna zalecana marchewka na sam początek, potrafi wbrew pozorom często uczulić 😂 2/3 łyżeczki (nigdy cały słoik, nawet, jak dziecko chce, bo jak dostanie reakcji alergicznej, lub dolegliwości brzusznych, to może być ciężko). I czekasz 2/3 dni na reakcję. Potem trochę zwiększasz porcję i wprowadzasz kolejny produkt 😉
 
reklama
Moje znajome rozszerzały po 4 miesiącu jak były dzieci na mleku modyfikowanym dlatego myślałam że już mogę 😊 ale jeżeli musimy poczekać do tego 6 miesiąca to rozumiem i dziękuję za odpowiedź 😊
Tak, jak piszą Dziewczyny, to jest stara szkoła. Teraz zalecają rozszerzanie diety w okolicy 6 miesiąca niezależnie od tego jakim mlekiem karmione jest dziecko. I lepiej poczekać bliżej tych 6 miesięcy żeby układ pokarmowy był gotowy na nowe produkty.
Zwróć też uwagę na inne oznaki gotowości dziecka. Czy interesuje się Waszym jedzeniem, czy zanika odruch wypychania językiem łyżeczki itp.
Powodzenia 🙂
 
Do góry