reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu dziewczynki 9,5miesięcznej przy ząbkowaniu

mirelka01

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2011
Postów
1 839
Dzień dobry


Mojej córeńce wychodzi kolejny ząbek przez co ma gorszy apetyt odmawia jedzenia obiadków, deserków.

Przedstawię nasze menu:

godz. 7.00 - 210ml MM
godz. 11.00 - ok. 150ml mlecznej owsianki z owocami lub bez owoców
godz. 15.00 - obiadek ale tu zaczyna się problem zjada tylko 3-4 łyżeczki i na tym koniec,
przed 16.00 znowu proponuję podać obiadek ale niestety nie ma ochoty
po 16.00 wypija 180ml MM
około 18.00 - deserek którego odmawia
po 19.00 - 240ml MM

Noce całe przesypia nie pijąc mleka.

Moje pytanie czy mogę mleko które wypija o godz. 16.00 zastąpić kaszką zbożową z owocami, zaznaczę że moja córka mając 9,5 miesiąca waży ok.11kg w siatce centylowej jest w górnej granicy, czy lepiej zostać przy dotychczasowym menu i przeczekać ząbkowanie w sumie zbytnio nie chcę jej tuczyć kaszkami ale czy takie menu jest odpowiednie.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jeśli dziecko jest na 97 c i taka mała ilość spożywanych posiłków jest chwilowa to ja bym nic nie zmieniała i próbowała przeczekać, jeśli problem ze słabym apetytem będzie trwał dłużej nić 2 tygodnie i/lub dziecko spadnie o 2 pasma centylowe, to wówczas trzeba dietę zmodyfikować.
 
Do góry