reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu jednorocznego dziecka

beata81

Początkująca w BB
Dołączył(a)
24 Luty 2011
Postów
19
Co moze jesc nowego jednoroczne dziecko? Czego jeszcze unikac?z czym kanapeczki najlepiej podawac?prosze o porady.dziekuje
 
reklama
Czesc :) Moj Pawel teraz w czerwcu tez skonczy roczek. Ja mu daje kanapeczki z zóltkiem jajaka albo z Gerbera sa takie sloiczki z samym indykiem lub samym kurczakiem - czasem mu tym cieniutko smaruje, no i oczywiscie prawdziwym masełkiem, tak zeby mial imitację prawdziwej kanapki z wędliną. Do tego dodaje my miąższ z pomidora (bez pestek) trochę pognieciony widelcem. Nie ma uczulenia na pomidory, wiec tym się nie martwię.
Powoli tez zaczynamy mu dawac to co my jemy, tylko oczywiscie jemu odkładam trochę do rondelka zanim posole - juz jadl domowe spagetti, bardzo lubi pulpety drobiowe w sosie koperkowym, robie mu tez pulpeciki z cieelęcinki do tego gotuję mu marchewkę, pietruszkę i to robie w sosiku pomidorowym do tego dostal juz kasze jeczmienną - tez wcinal a potem jak braklo to jeszcze wolal "am" bo tak mowi jak chce zeby mu dac jesc.
Wczoraj dostał trochę kapuśniaku z młodej kapustki- wcinal tylko dzisiaj troszkę bąki puszcza i sie przy tym śmieje ;)
 
unikaj orzechow, zoltka z jajka, krewetek i miodu.

kanapeczki z serkiem topionych (uwazaj zeby nie byl za slony), dzemem (najlepiej twojej roboty :-) ) pomidorkiem bez skorki
 
Dlaczego unikać żółtka? Chyba jakaś pomyłka... Chyba, ze alergik, ale nikt tak nie napisał... Polecane kanapki z serkiem topionym? Bardzo śmieszne :) To najgorszy rodzaj sera, który serem właściwie wcale nie jest, a skład takich produktów 'seropodobnych' nie jest wcale atrakcyjny dla dorosłego, a co dopiero dla malca... :no:
 
A co powiecie o gotowych obiadkach w słoiku? Podajecie, nie podajecie? Jakie są wasze zdania na ten temat? Natrafiłam na mnóstwo opinii w internecie na ten temat i nie bardzo wiem, co o tym sądzić. Jeden lekarz poleca i twierdzi, że to zdrowe, inny wręcz przeciwnie - zarzeka się, by takiego jedzenia dzieciom nie podawać. Z problemem tym boryka się mnóstwo mam, pytając na forach internetowych (szczególnie zainteresował mnie ten wątek, gdzie są naprawdę podzielone opinie). Komu teraz wierzyć? Czy moje dziecko za kilka lat nie odczuje braku odpowiednich substancji w swoim organizmie? Jakie mogą być skutki takiego karmienia?
 
Co do słoiczków, to wiem tyle od doktorki biochemii żywności, są mało kaloryczne, nie dostarczają tylu wartości odżywczych ile powinien zawierać obiad, warzywa i owoce są faktycznie z upraw ekologicznych, ale nie są gotowane na parze jak zapewniają producenci.

serek topiony tez odradzam, zawiera azotany, beta-karoten jako barwnik i strach pomyśleć co jeszcze..:no:

moim zdaniem roczne dziecko (bez alergii) powinno jeść dziennie pieczywo lub, kasze, makarony.
wiadomo na pewno owoce, warzywa jakie? w internecie jest mnóstwo tabel od kiedy jakie można już wprowadzać.
mięsko najlepsze kurczakowe (choć tez sporo ostatnio kontrowersji na ten temat), indyk, wołowina, cielęcina.
żółtko jaja oczywiście ze można :-)
-nabiał
-dżemy (nie za słodkie)
 
Moim zdaniem dziecku które przekroczyło tą magiczną liczbę można urozmaicić dietę i tutaj bardziej zwraca się uwagę nie na produkty z których dieta się składa tylko jak one zostały przyrządzone. Możemy mu podawać większość mięs ale nie damy mu smażonego kotleta, warzywa owszem, ale nie z majonezem.

Unikajmy ostrych przypraw, grzybów, przetworzonych produktów np. sosy, sól, cukier. To dobry czas żeby dziecko posadzić przy stole z dorosłymi, myślę że coś takiego może wpłynąć pozytywnie na nawyki żywieniowe całej rodziny.
 
Ostatnia edycja:
reklama
reklama
Do góry