reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych dzieci

wow Sempe :-D niezły spust ma Aluta :-)

my ostatnio mamy problem ze śniadaniem.. bo jajko jakoś nie wchodzi, parówki też cieżko. kasza...masakra..
więc jemy tak:
ok 8-8.30 sniadanie - kanapka z czymśtam (pasztet, wędlinka, ser odpada...), czasem parówa, ostatecznie jajecznica, albo jak jemy wątróbkę to zje z nami
do obiadu zje marchewkę albo biszkopty albo chrupki albo owoc jakis (wszystkie lubi bez wyjątku)
12.30 - obiad - zje wszystko co dam ;-)
13 - do snu 150ml mleka (tzn 150ml wody)
ok 16 - owoc, danonek albo jakiś inny jogurt - np naturalny z owocem jakims
na spacerze jakies chrupy, lody albo coś tam takiego ;-)
ok 18 - kolacja - platki z mlekiem lub bez, kanapka, albo coś co mi z obiadu zostało (ostatnio u moich rodziców zjadła 3 pałki kurczaka:szok:)
po 20 do snu - 300ml mleka (tzn 300ml wody)

nie wiem czy je dużo czy mało. jest zdrowym szczęśliwym dzieckiem a jak jest głodna to przyjdzie do kuchni i się drze ;-) i waży ponad 14kg....

przyznam się że dziś na kolację miałyśmy kebaba bo miałam straaaaszną ochotę :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y: a kebab to jedyny fastfood którego Zosia lubi...
teraz dopycha się płatkami :-p
 
reklama
si seniora :) nigdy- nigdy. Toteż prawie 23mce:szok: swego życia wisiał starej;-) na (.) :eek::eek::eek:
Na szczęście ten etap mamy już za sobą.


Sempe, o matyldo!!!! To ma laska apetyt, nie ma co! I jaką przemianę materii! Super! :-)

to tak jak u nas ,nigdy młoda nie dostała modyfikowanego z resza zadna z moich cór go nie jadła
wszystkie tylko na piersi były,a po 2 roku przechodzimy na normalne krowie mleczko
 
Jezu...zapomniałam ze jest coś takiego jak autoryzowany dystrybutor...:zawstydzona/y:
Brawo..;-)

Sempe..jezusie..:)
Zosia reksiowa też gigantka:)
 
Fajnie się rozwinął wątek:)
Hanka rano i wieczorem obowiązkowo pije mleko modyf. (chyba przerzucę się na kartonikowe jak skończy 2 lata)
na 2 śniadanie kanapka - jak jest chleb z masłem to zje chlebek. Jak jest chleb z pasztetem albo z serem to zje tylko to co na chlebie ;) lub parówka lub jajko.
na 3 śniadanie jogurt lub serek homo.
Warzywa wcina - ogórek i pomidora
żadnej kaszki nie tknie
płatki do mleka tylko w postaci suchej:)
na obiad zje jak ma ochotę :) - trochę spaghetti z małą ilością sosu, naleśnika z dżemem, mało przyprawionego mielonego, ziemniaków nie je, groszek i kukurydzę konserwową uwielbia, fileta z kurczaka też lubi.
na podwieczorek zazwyczaj jakieś owoce - jabłka, banany itp
na kolację albo samo mleko albo coś jeszcze skubnie z gatunku śniadaniowego.

I oto taka dieta Hanusiowa. Ciągle tak samo ;)
 
reklama
może też jakies smakowe kupie, bo moja coś modyfikowanego nie bardzo, za to normalne spoko chleje :-D chociaz wolałabym żeby zwykłe modyfikowane piła, a nie jakieś podsładzane.

Kiedyś kupiłam takie rossmannowskie to już kompletnei jej nie smakowało...ale np. te w butelkach "Mamo rosnę" ale ciężko mi na nie w sklepach natrafić...
 
Do góry