reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych dzieci

dostalam wlasnie w swoje lapki tabele jak wprowadzac jedzonko dla dzidzi.pierwsze 4 tyg jedzonka innego niz mleko:
TYDZ.1
-dzien1 i 2-mleko jak zwykle(te same ilosci i czestotliwosc) i czubeczek lyzeczki np startego jabluszka
-dzien3 i 4- mleko jak zwykle+ 1-2 lyzeczki np jabluszka czy marchewki
-dzien5 i 6-mleko jak zwykle+ po jednym karmieniu 2-5 lyzeczek np bananka
-dzien 7- mleko jak zwykle+ 2-5 lyzeczek innego jedzonka
TYDZ 2
MLEKO JAK ZWYKLE+ INNE JEDZONKO 1-2 RAZY DZIENNIE
-sniadanie-mleko + 2-5 lyzeczek solidnego jedzonka np jablko marchew
-obiadek- mleczko +2-5 lyzek jedzonka np marchewka-ziemniaczek
TYDZ 3
MLERKO JAK ZWYKLE +2x INNE JEDZONKO
sniadanie-mleczko+ 5-10 lyzeczek jedzonka np platkow(specjalne dla niemowlat bez glutenu,cukru,soli)
obiadek-mleczko+ 5-10 lyzeczek npkalafiorek-ser
TYDZ4
MLEKO JAK ZEWYKLE+ 2-3 POSILKI
sniadanie- mleko+ 5-10 lyzeczek np platkow badz ryzu(forma kleiku)
obiadek-mleko+ 5-10 lyzeczek npziemniaczek-kalafior
kolacja-mleko jak zwykle+ 5-10 lyzeczek jablko-jagodka,banan-ryz,banan-brzoskwinia

Wiecie co 9 lat temu jak ja wprowadzałam swojemu synowi pierwsze posiłki to raz ,ze już jak tylko 3 miesiące skończył to pediatra kazała mu podać jabłko czy marchew to jeszcze podawałam np.pół tego małego słoiczka gerbera a nie po łyżeczce hihihihihihii Tylko jak podałam jebłuszko to kazano mi odczekać np. ze 2 dni żeby zobaczyć czy alergii na to nie ma
 
reklama
ja tez podaje Amelce wieksze ilosci.chociarz na poczatek na srobowanie dalam tak na czubku lyzeczki marchewke.nie wiedzialm jak sie zachowa z lyzeczka:-)wczoraj juz ladnie lyzeczka obracala a jak nie wiedziala co zrobic to wypluwala na raczke i zlizywala:-Dpewnie zajmie to pare tygodni zanim nauczy sie jak jesc z lyzeczki:tak:
ja jestem tylko zdziwiona ze mozna takim maluchom brzoskwinie podac...maz raz kupil sliwki takie duze(myslaz ze to nektarynki) zjadlam pol i przelyk mi spuchl bardzo,nie moglam nawet sliny przelknac:zawstydzona/y::no:nigdy wczesniej tak nie mialam.wiec przez to Amelce brzoskwinie i inne pestkowe opoznie troche bo sie boje ze moze i ja uczuli.
 
My następna wizytę u pediatry mamy po 21 grudnia i wtedy będziemy rozmawiac o wprowadzeniu nowości jedzonkowych :-D
Póki co mam dawać samo mleczko bo i tak ładnie mi przybiera na wadze i ładnie śpi :tak:
 
nevered moja Maycia od 2 tygodni na zupkach juz jest:)i deserkach owocowych......na poczatku po troszke dawalam ale teraz juz maly sloiczek spokojnie zjada......je srednio co 4 godziny ...we czwartek pojde ja zwazyc i zobacze jak przybiera.....pije tez soczki......
na poczatek dawalam sama zupke marchewkowa,potem marchewka i ziemniaki, a teraz juz wielowarzywne.....na razie je ze sloiczkow ( bo taniej mnie wychodzi niz bym miala gotowac) ale pozniej juz bedzie jadla takie nasze:):):)wogole lubi wszystkie gdzie marchweka jest...
z deserkow na poczatek jabluszko,potem jablko i guszka,jablko-banan,..
a soczki tez po troszku jabluszkowe dawalam.....jest taki hippa specjalny woda mineralna z dodatkiem niewielkim soku z jablek......ale moja tego pic nie chciala.....teraz pije jablko.jablko-gruszka
 
Ja dziś też zaopatrzyłam sie w sprzęt do karmienia typu łyżeczka ,miseczka itd.I zaczynam od przyszłego tyg.A soczek jabłkowy to moja juz ma za sobą bo któregos dnia kupy zrobic nie mogła więc zadzwoniłam do pediatry to mi powiedziała albo czopek albo lepiej spróbowac sok jakbłkowy dla dzieci rozcieńczyć z wodą 1:1 i podać za godzine była juz kupa teraz podaje małej co 2 dzień .Marchwi na razie boje sie bo ona zatwardza ale w czwartek mam szczepienie to spytam się co i jak.A zamiast kleiku ryzowego poleciła mi lekarka kukurydziany bo nie zatwardza wręcz pomaga :tak:
 
jest taki hippa specjalny woda mineralna z dodatkiem niewielkim soku z jablek......ale moja tego pic nie chciala.....teraz pije jablko.jablko-gruszka
hehe moja tego z woda mineralna dla niemowlat pic nie chce.ale kupujemy z heintza i ten pije.rozcienczam go sama(w sumie nawet nie ma potrzeby) wiec jest bardziej hmm "smakowy" wiec dla tego pewnie ten jej smaczy:-)
 
reklama
ten co ja kupuje to tak jakbym sama z jabluszka wycisnela ale on mi sie bardzo slodki wydaje wiec odrobinke wody dolewam zeby mi sie mala na slodkie nie nastawila bo pozniej bllleee na warzywka bedzie;-)a jak na razie to tez ze sloiczkow zjada.ostatnio pomyslalam ze zrobie takiego delikatnego rosolku na warzywkach(specjalnie dla mlodej) ale okazalo sie ze nawet kostka rosolowa ma gluten:eek::confused2:wiec bez rosolku sie obylo:zawstydzona/y:jeszcze ma czas na nasze jedzonko a sloiczki tu naprawde tanio wychodza:tak:
 
Do góry