reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych dzieci :)

reklama
dzięki Amelka ... banana wciągnął pies. w życiu już tego g.... nie kupię! z hippa tez mam te morelki jeszcze.
Dynia z pyrą Biance smakuje- Dentico może Julci nie pasuje po prostu??
Boozqowa ... Bianka od razu nie...ale tak po pół godzinie do 40min po "obiadku" woła o butlę.

A ile Wasze Maluchy wcinają tych obiadków czy deserków?? Bianka tak pół słoiczka wciągnie... kilka dobrych łyżeczek, reszta jest wszędzie.
 
Ja dynię kupuję tylko w słoiczkach bo nikt inny poza Maxiem jej w domu nie je. Jak dla mnie jest fuj.
Boozqova, u mnie to samo. Po obiadku musi być jeszcze mleczko i koniec. Jak nie ma, to jest ryk.
 
a czy jak dajecie im taką marchewkę z czymś tam , albo cokolwiek innego, to później dajecie też mleka? czy to wystarcza na cały posiłek?
co można maluchowi dać do picia? woda? zwykła kranówa przegotowana? czy jakaś butelkowa... ?

Ja po "dorosłym" jedzonku, po pół godzince daję cyca, ale to dlatego, że dostaje 2 łyżeczki jedzonka (testujemy).

Picie wprowadziłam ze względu na niezbyt częstą kupkę. Koperek - paskudztwo, malinowa - mniam. Wodę gotuję z kranu, ale to Olsztyn. We Wrocławiu nigdy bym dziecku nie dała kranówki.
 
Dziś podejście drugie do dyni z ziemniakiem......... Ciekawe jak będzie:sorry2:

Kinguś masz racje jak nie podejdzie drugi raz to dam M ( już to widze on mógłby na samej kiełbasie żyć , jak to mówi nie jest królikiem i warzyw jeść nie musi)

Amelkowa ja mam gruszki z hippa i tam było napisane bez cukru i soli. Też szukam tych wersji bez cukru. Sporo tego jest. Też czasem podjem jakiś słoczek Julci , lubie mus brzoskwiniowy z gerbera chyba , Julka się krzywiła a jak dla mnie super. Wybredne jakieś to moje dziecie.:dry:

I doszłam do tego czemu mi spać w nocy przestała . Dałam inną kaszke , niby jedną łyżke do mleka ale mi po tym nie spała, budziła się co godzine. Zaczęłam od jabłkowej z Bebilonu i spała ładnie, w nocy tylko raz się budziła na zwykłe mleko. A jak się skończyła to dałam bananową z bobovity i już w nocy nie spała , miałam jeszcze malinową ,też z bobovity i po niej ciągle mi się budziła . Dokupiłam z Bebilonu to jabłko i delikatną wanilie, mają tylko te 2 po 4 mcu, i od razu znów mi pięknie śpi z jednym tylko budzeniem. Coś w tym musi być. Szkoda że bebilon ma tylko te 2 smaki ale skoro mała je lubi to na tych będziemy. Jabłko Julce smakuje, wanili jeszcze nie dawałam , zobaczymy jak skończe jabłkową. Bobowity kaszki je mama.:sorry2:
 
My też już na kranówie. Wszystko oki więc super. Jak dotąd Maja nie miała żadnego uczulenia, a jadła już sporo. Mam nadzieję, że już tak zostanie;-)

Dziś na obiad brokuły;-)
 
Witam dziewczyny!
Ja troche niesmialo bo jestem tu nowa,ale juz od jakiegos czasu was podczytuje i dzis osmielam sie dolaczyc:tak:
Ja wlasnie z pytaniem nt brokul:-)czy te warzywo po zamrozeniu,jesli w ogole mozna je zamrazac,nie traci na wartosci?Niestety nie jestem w stanie zaopatrzec sie tutaj w sloiczki z brokulami,sprowadzaja je b.rzadko,a ciezko mi zrobic mala ilosc na raz-problem z blendowaniem.Znalazlam w IRL zaopatrzeniu,ale z w polaczeniu z pietruszka i czyms jeszcze:-(a ja jestem na etapie pokarmow jednoskladnikowych na poczatek..
Przepraszam ze tak z pytaniem od razu,ale nie jestem w stanie wszystkiego nadrobic.Udalo mi sie troche przeczytac i ja rowniez jestem za jak najpozniejszym wprowadzaniem innych pokarmow przy karmieniu cycem.My zaczelismy od 5go miesiaca zycia po dlugim wahaniu.Lektura wieeelu ksiazek sklonila mnie ku temu,bo ponoc warto,aby dziecko zaczelo poznawac nowe smaki.
Aha,jeszcze z tym glutenem.Obawiam sie ze zle zrozumialam,co wyczytalam i daje malej od poczatku lyzeczke kaszy mannej ugotowanej do podawanego jedzenia:nerd:(a nie lyzeczke po ugotowaniu).W prawdzie nic jej nie zaszkodzilo itp.ale fakt-ciezko jest ugotowac mala ilosc tym bardziej ze na opakowaniu proporcje zaczynaja sie od 1lyzeczki..Wtedy nalezaloby chyba reszte wyrzucac..:confused:Na poczatku dawalam jej tylko manne z odciaganym mlekiem,teraz dodaje ja juz do jedzenia ze sloiczkow:tak:
Pozdrawiam i zycze milego dnia!
 
reklama
Witam dziewczyny!
Ja troche niesmialo bo jestem tu nowa,ale juz od jakiegos czasu was podczytuje i dzis osmielam sie dolaczyc:tak:
Ja wlasnie z pytaniem nt brokul:-)czy te warzywo po zamrozeniu,jesli w ogole mozna je zamrazac,nie traci na wartosci?Niestety nie jestem w stanie zaopatrzec sie tutaj w sloiczki z brokulami,sprowadzaja je b.rzadko,a ciezko mi zrobic mala ilosc na raz-problem z blendowaniem.Znalazlam w IRL zaopatrzeniu,ale z w polaczeniu z pietruszka i czyms jeszcze:-(a ja jestem na etapie pokarmow jednoskladnikowych na poczatek..
Przepraszam ze tak z pytaniem od razu,ale nie jestem w stanie wszystkiego nadrobic.Udalo mi sie troche przeczytac i ja rowniez jestem za jak najpozniejszym wprowadzaniem innych pokarmow przy karmieniu cycem.My zaczelismy od 5go miesiaca zycia po dlugim wahaniu.Lektura wieeelu ksiazek sklonila mnie ku temu,bo ponoc warto,aby dziecko zaczelo poznawac nowe smaki.
Aha,jeszcze z tym glutenem.Obawiam sie ze zle zrozumialam,co wyczytalam i daje malej od poczatku lyzeczke kaszy mannej ugotowanej do podawanego jedzenia:nerd:(a nie lyzeczke po ugotowaniu).W prawdzie nic jej nie zaszkodzilo itp.ale fakt-ciezko jest ugotowac mala ilosc tym bardziej ze na opakowaniu proporcje zaczynaja sie od 1lyzeczki..Wtedy nalezaloby chyba reszte wyrzucac..:confused:Na poczatku dawalam jej tylko manne z odciaganym mlekiem,teraz dodaje ja juz do jedzenia ze sloiczkow:tak:
Pozdrawiam i zycze milego dnia!


a nie możesz kupić mrożonych warzyw?? ja robię sama zupki jak nasza Gamelo z warzyw mrożonych, bo "świeżym" nie ufam zwłaszcza tym z marketów i używam mrożonek. Słoiki też oczywiście Bianka dostaje-jak ja mam lenia
Chyba można mrozić brokuły...a niby czemu nie?? jak szpinak można, kalafior itd...brokuły chyba też
 
Do góry