reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych dzieci :)

ja jeśli chodzi o gluten to podaje słoiczki które zawierają gluten ( po 5 miesiącu) - są deserki z biszkoptami hippa. Ja z tych leniwców jestem więc wolę gotowe produkty;P

Jak często dajecie dzieciom soczki? i czy w ogóle dajecie. Moja na szczęście lubi wszystko - tzn wszystkie słoizki, soczki, ale za to nie znosi pić czystej wody i herbatki... a mam ją przepajać bo za dużo je;P

Ja mojemu też daje soczki. Miał lekkie zatwardzenia i lekarka kazała dawać soki. Od czasu kiedy je pije wszystko z kupkami oki. Lubi tylko jeden rodzaj jabkowo- winogronowy(czerwone). Co do glutenu ja robie podobnie tylko ,że kupuje ciasteczka teraz z hippa ostatnio miałam inne. I daje do podwieczorku 1-2 i tyle. Dołączam sie do leniwców hi :))
 
reklama
Jak często dajecie dzieciom soczki? i czy w ogóle dajecie. Moja na szczęście lubi wszystko - tzn wszystkie słoizki, soczki, ale za to nie znosi pić czystej wody i herbatki... a mam ją przepajać bo za dużo je;P
Moja pije tylko nektar jabłkowy z bobovity tak max 80 ml dziennie.
Musze się pochwalić że znalazłam coś co JUlce pasuje, słoiczki nadal w koszu kończą ale kupiłam na spróbe soczek Hippa marchew z jabłkiem po 4 mcu. Rozrobiłam część troche wodą i małej bardzo smakowało.
Super :-)
 
Kasiulec ja narazie daje jej drugi soczek,teraz też kupiłam jabłkowo-marchwiowy. Tak jak pisałam rozcieńczam wodą. Jedna buteleczka starcza nam na 3 dni . Julcia bardzo go lubi. Z hippa jest bez cukru. Moja mama kupiła jej jeszcze brzoskwiniowy niby też z Hippa ale chyba ten ma cukier.

My z glutenem startujemy za jakieś 2 tygodnie, ale kupie kasze-manne z Bobovity. Ciekawe jak zareaguje . Teraz dosypuje 1 miarke do wieczornego mleka ,ale tylko kaszke bebilonu (jabłkową lub waniliową ). Są bardzo delikatne, takie jedwabiste wręcz. Ciekawe jak na tą manne zareaguje.

Słoiczków narazie jeszcze nie daje. Jedynie te soczki rozcieńczone , herbatki (malinowa i jabłkowa) i mleko.
 
Ja mojemu też daje soczki. Miał lekkie zatwardzenia i lekarka kazała dawać soki. Od czasu kiedy je pije wszystko z kupkami oki. Lubi tylko jeden rodzaj jabkowo- winogronowy(czerwone). Co do glutenu ja robie podobnie tylko ,że kupuje ciasteczka teraz z hippa ostatnio miałam inne. I daje do podwieczorku 1-2 i tyle. Dołączam sie do leniwców hi :))

no ja te ciasteczka też mam, czasami dodaje je do soczku. Do deserku też można, ale trzeba je dobrze rozkruszyć a mi się średnio chce więc wolę kupić deserek z ciasteczkami już:laugh2::-p
 
A ja dziś umieram cały dzień... @ dostałam i klne pod nosem od rana na lekarza, który powiedział mi kilka dobrych lat temu, że po porodzie moje bóle znacznie się zmniejszą... :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Moja Ania znów tylko na cycu...

W sumie od momentu wprowadzenia glutenu kupki robiły się coraz gorsze... Na początku jeszcze były ok, ale ostatnio - wodnisto ciągnące i takie jakby brudne... Odstawiłam. Zobaczymy czy będzie poprawa.:nerd:
 
Amelka a jak wrocilas do cyca to jak z kupami? i czy znowu nie sa az tak cuchnące...
moja robi dosc ciemne i geste po stalych, po glutenie tez, ale to chyba normalne, sama nie wiem:sorry2:
 
Kasiulec nie wiem, bo jeszcze nie zrobiła kupy...

Generalnie po innych pokarmach kupa się zmienia i robi się z niej taka bardziej plastelinka... ;)
No ale ta u Ani ostatnio to był bardziej taki wodnisty śluz o kolorze kupy, może nawet ciemniejszy, no nie wydaje mi się że tak to powinno wyglądać.

Czekam na tą kupę (dzisiaj trzeci dzień od odstawienia glutenu), jutro wizyta u pediatry. Zobaczymy...
 
reklama
moja nie chce nic pić...

kupiłam wszystkie już smaki herbatek- żadna nie pasi, wszystkie smaki soczków niet, woda niet, kaszki niet... obce mleko tez jest ble...

wszystko co z butelki dostaje głośne nie.... niekapek też nie działa... chyba jednak się zdecyduję na odstawienie od cyca tym bardziej, że mam okrutnie pogryzione sutki...
jedynie słoiczki są cacy :) szczególnie mięsne...
szkoda mi tak odstawić cycusia... ja tak lubię ją karmić... i jaka wygoda... powiedzcie mi jak wyjeżdzacie gdzieś z dzidziulami które są na butlach to co zabieracie ze sobą i jak? co muszę kupić? termos? opakowanie na mleczko?
 
Do góry