reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych marcowych pociech

proszę określcie mi jakoś miarodajnie ile Wasze dzieci zjadają na obiad??? może ja schizuję, że Z mało je...dziś np. na obiad, pół jajka i 7 łyżek (dużych) barszczu, to dużo czy mało?
wcześniej budyń przed 9, obiad przed 13
 
reklama
madzikm moja lubi zupy i jada tylko zupę na obiad:tak: np w niedzielę rosołu zjadła może 7 lyżek:baffled: więc zabrałam od babci na wczoraj i uwaga cały talerz obróciła:szok: ale zupa zawsze jest taka że łyżka stoi czyli dużo marchewki i obrane mięsko:tak: muszę coś dodawać więcej bo innaczej ciężko się zupą nasycić:baffled: wszystko zależy od dnia ;-) jak dziecko utrzymuje się na wadze to nie ma co się martwić;-)
 
Madzik, mój je tyle:
ok 8-9.00 kaszka na gęsto z owocami (tak z dwóch czubatych łyżek)
12.00 serek bakus lub danio
ok 15.00 po drzemce obiad -gesta zupka tak z 3/4 szkl (na mięsie i warzywach)
18-19.00 kaszka na gęsto tak samo jak sniadanie
w międzyczasie do picia kompot czeresniowy, czasami soczek, do przegryzienia chrupki kukurydziane, paluszki juniorki

kupkę robi 2-3 razy dziennie

waży 12-13kg
 
Ja nie umiem powiedzieć, ile Karol zjada, bo z reguły mu nakładam dużo, a on zjada ile chce. Daję mu takie rzeczy, które uważam za wartościowe, niekoniecznie takie jak lubi ;-). Np wolę żeby zjadł kilka widelców mięsa z dużą ilością warzyw, niż cały talerz rosołu. Na kolację nieraz zje kromkę, nieraz pół kromki, a nieraz nic. Wczoraj zjadł pół jabłka i pół kromki z serem i pomidorem i byłam zadowolona.
 
madzikm moja tu strasznie kiepsko je!
na śniadanie bidon mleka i potem zjadła może z 3 plasterki pomidora, dwa ogórka i kilka kulek czekoladowych z mojego mleka
potem zjadła dopiero kilkanaście frytek i z 3 kęski mięsa i popiła mlekiem z kartonika
potem zjadła pół kromki suchego chleba :baffled:
loda
teraz je nektarynkę i gruszkę
na kolację wypije bidon mleka

je tu okropnie, nic nie chce
specjalnie chodzimy do takiej restauracyjki w domu gdzie dają domowe obiady i skubana nie chce ruszyć

normalnie w domu je na śniadanie bidon mleka i chwilę później kiełbaskę albo kanapkę
na drugie śniadanie serek
przed snem często bidon mleka
potem na obiad pól kotleta i z 1 całego ziemniaka - zup praktycznie nie jada - no i obiady ostatnio właśnie praktycznie nie chce jadać :no:
potem kolacja to albo kiełbasa, albo np. jakiś deserek mleczny, albo kanapka i bidon mleka

ogólnie niejadek teraz jest
kiedyś młóciła praktycznie wszystko. uwielbiała marchewkę, warzywa na ciepło jadła, mięsna była bardzo, a teraz poskubie i zostawia...wybredna mocno się zrobiła i nie umiem znaleźć co by zjadła...


blue a jak dajesz Karolowi to co nie lubi to on to je?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
kurcze ale dużo mleka piją wasze dzieci:szok: moja bidon rano później już nie chce:no: ale za to wcina kanapkę z serkiem wiejskim czy jakieś serki, jogurty:tak: pomidora lubi, ogóra konserwowanego świeżego średnio:baffled: kabanosy, parówki, jajka, winogron, jabłka, banany, lubi budyń, truskawki i arbuz na nie:baffled:
frytki też nie ale za to pizzy potrafi zjeść bardzo dużo:baffled:
ciekawe jak będzie z czereśniami:confused: już widziałam dzisiaj ale po 15zł za 1kg czekamy do weekendu te u dziadków powinny być już dojrzałe;-)

Agutku dzieci tak mają na wyjazdach moja z tunezji wróciła z 1kg mniej żyła na pizzy i suchych bułkach francuskich
 
Ostatnia edycja:
Roksi, co to za czereśnie po 15zł:confused:, u nas są po 3,50zł

a my mamy czereśnie od babci juz odkilku tygodni, co tydzień przywozimy sobie do podjadania, Pietrek akurat je lubi:tak:, mamy tez truskawki, ale ich juz nie chce:baffled:
 
reklama
blu a moja jest fanem rosołu i pomidorowej:szok: dlatego wkrawam dużo marchewki, mięska, natka pietruszki:tak: łyżka stoi;-)
 
Do góry