reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Menu naszych pociech - mniam mniam

just79

Fanka BB :)
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Lili, jeśli chodzi o dosolone zupy to Szymkowi też smakują, jak gotuję to staram się malutko solić (potem dosalam sobie w talerzu, bo póki co mi nie smakuje), ale jak Sz załapywał się na zupki u babć to szamał aż mu się uszy trzęsły (zwłaszcza rosół dosolony dużo bardziej mu pasował niż taki nijaki).

Mój dzieć jak wiesz niespecjalnie żerny jest, wiec .... co by się nie stresować, staram się nie analizować ile zjada ;-) ale za to wprowadziłam od nowego roku co tygodniowe lub dwutygodniowe ważenie, co by wiedzieć czy w dobrym kierunku idziemy ;-)

reklama

ewcia3004

Nadzieja umarła...
Rozwiązania
0
Podpowiedzcie co mogę Młodemu dawać do chlebka?
Pomijając jakiekolwiek sery...
Coś czuję, że ta kasza wkrótce Mu się znudzi, bo ileż można. Fakt dostaje rózne smaki, ale jednak myślałam nad zamianą czasami kaszki na chlebek...

ewelina28

Dum Spiro Spero...
Miasto
z daleka ;)
Rozwiązania
0
Ewcik, ja podsuwam młodemu suchą kromkę...bez niczego, bo uważam, że na obłożenie czymkolwiek jest jednak zbyt wcześnie...

Alicja1985

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Ewcia moj dostaje sucha bulke jakos w sumie moj starszy ale tez mysle ze to jeszcze za wczesnie obkladac czyms zwlaszcza ze musialo to by byc cos bardziej przywierajacego bo np plasterek schabu to zaraz by odpadl moze jakas pasta jajeczna jak dajesz jajko juz to znacyz zoltko??
moj to codziennie rano dostaje kaszke i jak na razie nie narzeka pozniej je ze mna moja owiasnke i popija moim kefirem :-)

GosiaLew

Rozwiązania
0
Ewcia ktoś smarował (chyba Ewitka) chlebek deserkiem jako dżemik a koleżanka smaruje też chlebek indykiem lub kurczakiem z gerbera jako pasztet.
U nas niestety kanapki póki co nie wchodzą w rachubę, czasem skubnie sam chlebek (my na glutenie jesteśmy od niedawna a te bezglutenowe mu nie smakowały)

aniolki

i tym razem sie uda !!!
Miasto
katowice
Rozwiązania
0
Ewcia,tak jak Gosia pisze-Ewitka smaruje Agniesi deserkiem ze sloiczka-ja sciagnelam i mlody wcinal bo teraz na kromeczke klade mu wszystko (szynke,ostatnio ser zolty probowal-nie smakowal mu,pasztet dla dzieci itd)jak wprowadzalam jogurty(zeby sprawdzic czy cos sie nie dzieje)to tez smarowalam nim np rogala albo buleczke :tak:

agnieszka0240

Aniolek-20.03.2009 (7tc)
Miasto
Bydgoszcz\Mulheim-Niemcy
Rozwiązania
0
U nas jak nie bylo klopotow z jedzeniem tak dalej nie ma(i chwala Bogu).

Mala ladnie je posilki a jesli zdarzy sie ''gorszy'' dzien to sama sie upomni o cos do jedzenia i leci do lodowki.

Lilijanna

Miasto
wlkp
Rozwiązania
0
Ada od trzech nocy budzi się na mleko i 00:30 jak w zegarku, chyba wchodzimy na kaszkę/kleik do butli na jakiś czas znowu i potem znowu zobaczę, a było już tak ładnie.

reklama

Lilijanna

Miasto
wlkp
Rozwiązania
0
Magnusik wstawiam na Twoją prośbę :tak:

I garnek: gotuję królika

II garnek lekka baza:
- 3 średnie marchewki
- 1 średnia pietruszka korzeń
- ½ selera (wielkości jabłka)
- 5-7 talarków pora
- 2 brukselki
- 1 mały burak
- ja jeszcze gluten pod koniec gotowania

Z garnka II do dwóch misek – jedna wywar, druga warzywka z bazy miksuję

Kolejny etap „2” to z czym chce mieć z wyboru :
- ziemniak – 2 średnie ziemniaczki
- makaran – PEŁNOWARTOŚCIOWY – gotowałam 2 garstki
- ryż – ja dawałam brązowy, bo zdrowszy – no woreczek
Wszystko w miseczki powkładałam sobie.

Kolejny etap „3” przodujące warzywa, gotowałam każde osobno, ale można razem:
- brokuł – ok. 5 różyczek
- kalafior – ok. 5 różyczek
- zielona fasolka szparagowa – 2 garści – ja miałam mrożoną

Potem miksowałam lekką bazę z etapem z mięskiem i etapem „2” i „3” i wychodziło mi z każdej kombinacji około 2 słoiczki, np.
- lekka baza + mięsko
- makaron
- brokuł
- dodaję wywar z warzyw by nie było za twarde

Lub

- lekka baza + mięsko
- ryż
- kalafior
- dodaję wywar z warzyw by nie było za twarde

Pakować można w pojemniki do mrożenia Aventu, Tupperware, pojemniki na mocz, słoiczki. Pamiętać by nie nakładać do końca do 100%, tylko tak 90%, bo w zamrażarce troszkę urośnie. :tak:

Nie daje się do obiadków wywaru z mięsa!!! Czyli mięsko się gotuje i wykorzystuje samo mięso, a wywar do zlewu albo wykorzystać do swoich potrzeb obiadowych, można bulion na tym zrobić dla siebie.

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry