reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Menu naszych pociech - mniam mniam

Lilijanna

Fanka BB :)
Miasto
wlkp
Rozwiązania
0
Magnusik jakie warzywa można dawać to kupując słoiczki masz tam zestaw napisany, na stronie Bobovity, Hippa czy Gerbera też jest skład podany i można ściągać.

Ja np. brukselkę dawałam, ale tak jak widzisz ilości śladowe, ale chciałam przyzwyczajać.

Ważne by warzywka ugotować, a nie rozgotować, bo im dłużej się gotuje tym mniej wartości niestety ma.

Ja dawałam Adriannie królika, ale też zawsze było danie z rybami (łosoś, dorsz), indyka też stosowałam, nie dawałam kurczaka, bo tam hormony, a w indyku zdecydowanie mniej.

reklama

Lilijanna

Miasto
wlkp
Rozwiązania
0
Na sierpniówkach został poruszony temat MM u dzieciaków od 1,5 roku życia. A mianowicie lekarze + alergolodzy jednej z dziewczyn wypowiedzieli się, że 1,5 roczne dziecko nie powinno pić MM i w ogóle mleka.

Poszedł temat i okazało się, że wiele mam odeszło od MM, bo raz,ze drogie, dwa kiedyś trzeba zacząć, na rzecz mleka krowiego. Ja już nie debatuję mleko krowie a mleko krowie, bo dla mnie np. UHT to dziwne mleko skoro tyle czasu stać potrafi. Ja np. mam dostęp do mleka krowiego z prawdziwego zdarzenia, a jednak króluje MM, a takie zwykłe idzie np. w kakao jak ja piję i Ada się dołączy, czy w budyniu.

Jakie jest Wasze zdanie i z jaką opinią spotkaliście się u swoich lekarzy?

Ola_PM

Grudniowa Mama 2010
Miasto
podlasie
Rozwiązania
0
Ja chyba w ogóle nie powinnam się odzywać w kwestii MM..
Basia ma skończone 15 miesięcy i dalej jest na mleku 2 - Bebilon Pepti - I TO ZGODNIE Z ZALECENIAMI LEKARZA GASTROLOGA.

Lilijanna

Miasto
wlkp
Rozwiązania
0
Ada tez jest na MM, a chodzi mi właśnie o dyskusję, o opinię Waszych lekarzy, bo wiadomo co lekarz to inna opinia.

LucyF

Miasto
Rzeszów
Rozwiązania
0
Milo w ogole przestaje pic mleko. Z trudem udaje mi sie wcisnac mu ok 200 ml rano i 100 wieczorem, wolalabym zeby pil ale coz.....ma swoja filozofie

just79

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Sz póki co miał zwyczaj pić MM robione ze 150 ml rano i wieczorem. Biorąc pod uwagę, że jest On brzdącem malutko jedzącym to mam zamiar dawać MM tak długo jak długo będzie chciał pić - zawsze to jakieś witaminy itp. przy okazji łyknie.
Póki co nie konsultowałam tematu z pediatrą, więc może jeszcze zdanie zmienię jak skonsultuję sprawę

ola**

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Julik pije Nan 3 i nan dobranoc.nei za dużo wypija 200-300-czasem 360ml na dobę maks wychodzi.,ale raczej rzadko.czasem tylko 200.na noc to potrafię mu wpychać co się przebudzi i tak od 20-23np 200ud aisę wepchnąć:p zwykle mleko daję mu próbować ale on nei bardzo jest zainteresowany.co do opini lekarzy to ja nawet nie pytałam:) wydawało mi się,że powinien jednak mm pić jeszcze ponieważ jest tam sporo wartości ,które nei wiem czy z pokarmem zdołam dostarczyć:) .

Alicja1985

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
moj nie 1.5 roczny ale mleko mm zaczal dopiero od 2 tyg pic takie samo melko bo wczesniej to tylko z kleikem kukurdzyianym ;-)
a teraz wypija w ciagu dnia 2 razy po 230ml

Pati.b

Rozwiązania
0
hehe to mój michał to ma różnie tzn jak mam mm to pije mm a jak mi sie skonczy i nie kupie to pije krowie ale takie świerze 2% z krótkim terminem ważności (max 7dni, bo uht to sama chemia o ktorej oczywiscie nie ma slowa na opakowaniu), w tej chwili niestety prawdziwego mleka krowiego nie mam bo krowa jest cielna wiec czekamy az sie ocieli i znowu bedzie mleczko dla michała :laugh2: takie prawdziwe a nie sciema ;-) Michałowi nie robi różnicy czy pije mm czy krowie, wydaje mi sie nawet ze krowie mu lepiej smakuje. a co do opini lekarza to Michałkowa pediatra jest za podawaniem mleka krowieko stopniowo, wprowadzany np w budyniu, i zaczelismy podawac jak michał miał 10 miesiecy skonczone (powód to głównie jego nie jedzenie, trzebabyło kombinowac zeby zjadł cokolwiek)

reklama

GosiaLew

Rozwiązania
0
Kuba pije beilon pepti 2 i to wypija czasem nawet 500 ml na dobę. W tym jest kleik robiony na pepti.
Mleko mm:
- w sklepach są mleka powyżej 2 roku życia tzw. 4 (bebiko i bebilon) - skład ich pewnie bardziej jest dostosowany do potrzeb np. dwulatka ale też pewnie powstały, bo producenci wyczaili w tym biznes na przykład
- poza tym taka mieszanka zawiera jednak jakieś wartości odżywcze, może służyć jako dobre uzupełnienie diety dziecka

Mleko krowie:
-zawiera tłuszcz zwierzęcy, więc nie za zdrowy dla dziecka
- zawiera sporo sodu, ale starsze dzieci to już chyba z taką ilością sodu sobie poradzą
- wiadomo uht nie najzdrowsze a te od krowy albo pasteryzowane to wiem, że kiedyś nasze mamy i babcie rozcieńczały właśnie ze względu, że za tłuste
- jako dodatek do diety jak najbardziej w postaci kakao czy buduniu itp.

A tak w ogóle Kuba ma skazę białkowa i ja to mam nadzieję, że szybko z niej wyrośnie.

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry