reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Menu naszych pociech - mniam mniam

Ola_PM

Grudniowa Mama 2010
Miasto
podlasie
Rozwiązania
0
Przewróciłam się prawie jak zobaczyłam ile wasze dzieciaki mleka piją..
Basik rano zjada ok 100ml kaszy - czasem mleczno-ryżowej czasem ryżowej na Bebilonie. Czasem ale rzadko w ciągu dnia może z 70ml, na noc około 100ml ( maksymalnie 100ml ) i w nocy jeszcze z 60ml.
I zawsze piła nam tak mało mleka. Nigdy się nie zdażyło, żeby wypiła więcej niż 160ml.

reklama

Pati.b

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
olu michal tez mało mleka pije w ciagu doby ok 400 ml razem bedzie a inne jedzenie to po prostu mordęga z nim.... czasem ma dni kiedy wcina wszystko ze az milo sie patrzy ale z reguly to jest plucie i rzucanie jedzeniem a jak jest szynka na kanapce to po prostu fajnie sie ja miarzdzy i sciska w rece i przykleja do sciany ale nie ma mowy o zjedzeniu jej :/

Lilijanna

Miasto
wlkp
Rozwiązania
0
Ada pije rano butlę 260ml, wieczorem butlę 260 ml, w weekendy przed południowym spaniem 260 ml. Wczoraj wieczorem wypiła 260 ml i zażyczyła sobie drugie 260 ml i wypiła i poszła spać. :tak:

U Ady to jest taki rytuał, jak mleko to spanie. Jedynie w tygodniu jak jest z moją mamą albo siorą to one Jej nie dają mleka przed popołudniowym spaniem, bo Ada im zasypiania ciut inaczej. :-p

Lilijanna

Miasto
wlkp
Rozwiązania
0
Kasiuleczka "powymądrzam się" troszkę :-) Ale Ty musisz intuicyjnie z tego wymądrzania wybrać to co jest dobre dla Was, odrzucić to co według Ciebie się nie nadaje i zrobić po swojemu :tak:

- kleik lepszy niż kaszka - mniej tuczący

- warzywa? - jak najbardziej, one odchudzą Małego, a nie utyje od tego, to samo miałam z wagą Ady, jako, że robił mi się pączek, to wprowadziłam już warzywka po ukończeniu 3 m-ca życia, wiem, że to wcześnie, ale dzięki temu, że mieliśmy więcej czasu to organizm ładnie się przystosowywał

- warzywka lepsze niż owoce - to na pewno, dlaczego? Owoce są słodkie i są zawsze pycha, dzieci się chętnie nimi zajadają do starości późnej zresztą, a z warzywami u dzieci problem. Ja jednak podawałam owoce też, a po to by ułatwić trawienie nowych pokarmów.

- wprowadzaj po jednym nowym pokarmie w przeciągu 2-3 dni, by zobaczyć czy dziecko toleruje, jak się trawi i czy nie występuje uczulenie na skórze

- ja bym zaczęła od marchewki, pierwszy dzień 1 łyżeczka, drugi dzień 2 łyżeczki, 3 dzień 3 łyżeczki jak jest ok, to kolejne warzywko

- jak są problemy odpuścić warzywko podać jabłuszko (teraz już pojawiają się nasze jabłka, więc warto zakupić albo plastikową albo szklaną tarkę i tyle ile potrzeba zetrzeć Mu, taniej niż słoik, resztę dojesz Ty)

- w hippie szybko występuje w posiłkach sól, w bobovicie i gerberze zdecydowanie później

- jak przerobisz, marchew, ziemniaka, dynię, to możesz dawać już dwuskładnikowe, jak reaguje dobrze, przerzuć się na zupki

- zupki albo kupne albo swoje, idzie wiosna, warzywa pojawiają się młode, nasze polskie, warto gotować, trzeba tylko dobrze zmiksować, możesz śmiało mrozić, w słoikach po chrzanie, czy małym ketchupie, koncentracie, nakładasz 3/4, bo w słoiku urośnie od mrożenia, albo w pojemnikach z apteki plastikowych na mocz, są bardzo ok ;-)

- po miesiącu dorzuć Mu mięcho i rybki, też po kolei, by sprawdzić jak reaguje

- post 200ty w tym temacie zawiera moje przykładowe zupki jakie gotowałam Adriannie

- jak będziesz podawać już mięsko to wywar z mięsa precz, a samo mięsko dorzucasz do warzywek i wywaru z warzyw

GosiaLew

Rozwiązania
0
A wiecie że Hipp wprowadza mleko nr5 - to chyba dla 3latków już.

Ponieważ udało mi się zmobilizować młodego do gryzienia czas przejść z obiadkami na wyższy poziom. Przez wygodnictwo i brak czasu Kuba ostatnio jadł na obiad słoiczki. ale drogie to diabelstwo i zresztą wolałabym mu gotować, na razie osobno, bo my jemy czasem "śmieciowe" jedzenie tak na szybko. Co jedzą dzieci po 1 roku, macie jakieś przepisy czy jedza to co wy? Ja to tylko muszę unikać nabiału ciągle.

ola**

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Gosia ja daję już od dawna wszystko młodemu.Nie robię mu osobnych obiadów jeśli chodzi o drugie dania.bo zup my za bardzo nie jadamy:)Daję mu wszystko co nie oznacza,że on to chce jeść:) bo nie lubi makaronu,ziemniaków(chyba,ze w zupie).warzywa i owoce też nie bardzo. chociaż dzisiaj jakbył głodny zjadł ze dwa plastry pomidora i lubi ogórki kiszone.raz w tygodniu po basenie zjada owoce(w domu nei chce!) jabłko,banana itp. mandarynki jada częściej.gotuję mu zupy normalne tylko nie na kostkach rosołowych...mięcho,liście laurowe,ziele angielskie,zioła i warzywa do gara potem coś na wykończone zależnie jaka ma być zupa.ale jada wszytskie raczej.od botwiny po ogórkową z kapuśniakiem itd.mogę dzięki temu warzywa przemycić.a tak to na obiad je mięcho po prostu.normalne kotlety mu robię tylko sporo doprawiam bo mdłego nie lubi.czasem w panierce jajo i bułka tarta.czasem sote.mięso w postaci bitek podduszone z cebulą.kurczak w curry pokrojony w kostki ze śmietaną i curry po prostu podduszone.mielone chociaż mniej chętnie je od normalnych mięs.tak w skrócie.ryby nie bardzo mu idą chociaż wczoraj zjadł trochę jak zrobiłam w sosie takim majonezowo musztardowym dobrze doprawionym ala winegret
a co do śmieciowego jedzenia latem frytki wcinał na wakacjach i nic mu nie było:) zupy stołówkowe leciał i w ogóle już mu wszystko dawałam:p ale JUlek nie jest alergikiem a przynajmniej nie zauważyłam

Ostatnia edycja:

ewelina28

Dum Spiro Spero...
Miasto
z daleka ;)
Rozwiązania
0
Gosia, Miłosz je od niedawna, to co my. U nas często jest ryba i wcinamy, albo z chlebem i surówką, albo z ziemniakami. Z piekarnika lub gotowana. Zupy je praktycznie wszystkie (pomijając grochówę, czy fasolówę, bo są rzadkością). Obiadki mamy albo z parowaru, albo z piekarnika, z małą ilością soli, a większą ilością świeżych ziół. Mięsko jada tylko 2 razy na tydzień, reszta, to zupki i rybki. Ale od czasu do czasu zdarza mi się kupić mu jakiś słoiczek, ale cholerstwo faktycznie drogie, a młody średniawo je lubi...

A ja zauważyłam u Miłosza ostatnio dziwną rzecz...mianowicie od paru dni przeszliśmy już na Bebiko 3 (dla roczniaków). Jak mieszałam je z 2, było ok, ale jak teraz podaję mu wyłącznie 3, to jakoś nie bardzo mu podchodzi. Myślałam, że to jednorazowe, że musi się przyzwyczaić smakowo, ale chyba nie o to chodzi...i teraz nie wiem co za bardzo zrobić. Czy mieszać mu 3 z 2, czy zmienić na inne - choć nie chciałabym z tym bardzo kombinować. Dać mu czas?

Ostatnia edycja:

just79

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Ewelina, z Bebiko nie mam co prawda doświadczenia, ale na podstawie NANa mogę powiedzieć, że tam co numer to była inna konsystencja mleka (o smaku się nie wypowiem, bo nie próbowałam ;-))
Wydaje mi się, że możesz spróbować go przekonać mieszając 2 z 3 i stopniowo zmieniając proporcje, zwiększając zawartość 3 w porcji mleka. A jak to nie pomoże to spróbuj z innym MM. U Sz teraz idą Nestle Junior lub Gerber, w zależności od tego na co promocja się trafi.

ewelina28

Dum Spiro Spero...
Miasto
z daleka ;)
Rozwiązania
0
Just, o to chodzi, że jak wprowadzałam 3 to stopniowo, mieszając z 2 i było ok. A samo 3 jest beee...dzięki*

reklama

aniolki

i tym razem sie uda !!!
Miasto
katowice
Rozwiązania
0
ewelina u nas bebiko 3 bylo tragedia---> nie chcial pic i juz,wiec dosypywalam troche kaszki ale niewiele pomoglo,zmienilismy na nestle junior z miodem i jest pycha--->przyznam ze nawet jak czasem probuje to mnie nie obrzydza :baffled: wogole slyszalam ze bebiko3 jest smakowo niedobre i dzieci nie bardzo chca pic---->pewnie temu ze jest mniej slodkie :dry:

Ostatnia edycja:

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry