reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych pociech - od mleka do "kotleta"

kisielek na bobofrucie fajnie brzmi, a moge prosic o przepis bo sie nie dokopie pewnie, plissss:tak:.
Trasia wafelki dajesz dzieciowe czy takie normalne?
Co do kaszy to ja daje zwykła jęczmienną, czasem kus kus
Martita nie dosładzam jogurtu bo maluchy wcinają chetnie bez dosładzania i tak jak pisałam czasem wicnają sam, nawet bez owoców
 
reklama
mrsmoon, zołza dzięki!

aaga kisiel zrobiłam tak: zagotowałam 150ml bobofruta w garnku. Osobno w kubeczku wymieszałam czubatą łyżeczkę mąki ziemniaczanej z letnią przegotowaną wodą i to wlałam do gotującego się soczku. Chwilkę pomieszałam i gotowe.
Wafelki daje te normalne naturalne. Te dzieciowe był strasznie twarde.
 
U nas dzisiaj taki obiadek był:
zupka na szybko, bo się zagapiłam i późno było, a juz nie miałam w słoiczku - brokułowa z płatkami ryżowymi
drugie danie - ugotowana marchewka z groszkiem, zmiksowana plus kuskus, królik i natka pietruszki.
Edi opierdzielił drugie danie, aż mu się uszy trzęsły, a porcja była słuszna ;-)
 
trasia a jakiej firmy dajesz wafelki? bo ja dawałam małemu chyba 'sonko' czy jakoś tak i średnio jadł... właśnie wydawały mi się twardsze od tych dziecinnych

zołzik jaki fajny obiadek, heh normalnie zazdroszczę Edisiowi :)

a kisielkiem kuuuusicie, chyba muszę spróbować
 
Zołza a jak gotujesz obiadek dwudaniowy to zupka juz tylko na wywarze warzywnym?
Kisielek robimy, pewnie bedzie smakował maluchom, dz. trasia:tak:
 
Trasia! Świetny przepis na kisiel-i my spróbujemy :)

Pytanie:czy dajecie swoim synom żółtko co dzień? Bo mama coś mi tu mówi, że chłopcy nie powinni tak często jeść jajek?! A zgodnie ze schematem żywienia 1/2 żółtka co dzień mam dawać. Zgłupiałam :crazy:

Widziałam,że mowa była o mleku i wadze: mój krasnal też za mlekiem nie przepada, ale nie martwię się już tym. Ile zje tyle zje-za Waszą namową spróbuję podawać mu jogurt naturalny z moimi owocami.
A dwa tygodnie temu klopsik ważył 9200. Anapi jeśli maluch zdrowy, to nie ma się co wagą przejmować.
 
Ostatnia edycja:
no ja dzis zrobilam malemu budyn wedlug przepisu aestimy tylko my na bebiolonie pepti wiec ohydny sma wyszedl wiec dodalam troche mojego dzemu malinowego i maly az mruczal tak mu smakowalo
od kiedy robie kisle sama maleu to juz nie kupue tych kupczych i nam tez cos takiego bede sama robila
 
reklama
Do góry