reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych pociech - od mleka do "kotleta"

reklama
Marta - ja z jaglaną polubiłam się ostatecznie całkiem niedawno i bardzo długo to trwało zanim miłość rozkwitła;) dopiero kilka dni temu udało mi się ją ugotować idealnie na sypko, tak idealnie!
Kati - widzę, że Ty też się rozkręcasz kulinarnie:)
Trasia - no to masz problem z Marysią, że nie lubi papek, a sałatki lubi? To zawsze zdrowiej niż kanapka. A można z ryżem robić, z makaronem pełnoziarnistym, z kaszami:) A jak kanapka to może jakieś fajne pasty warzywne? Pamiętam, że testowałaś takie pasty na Marysi... masz jakieś sprawdzone pomysły?
Felka - dzięki, że pytasz:) czuję się ok, ale opieka nad dwójką plus prowadzenie domu wymaga ciągle pełnych obrotów, na nic innego nie starcza czasu, albo jest go zdecydowanie za mało:( a już na pewno za mało na gotowanie i czytanie:) Przepis na szczawiową wzięłam ze strony smakoterapii (smakoterapia: LEKKA ZUPA SZCZAWIOWA - zabielana bezmleczna ;)), ale nie dodawałam świeżych liści tylko szczaw ze słoiczka (co prawda eko i bez konserwantów), zabielałam jajkiem, zgodnie z przepisem. W zasadzie sama wcześniej gotowałam podobnie, nie zabielałam tylko:)

Acha i w kwestii odżywiania, zamówiłam nową książkę:
Książka dr. Joela Fuhrmana o zdrowym żywieniu dzieci | Ammniam

A przeczytałam już tę:
Zamień chemię na jedzenie - Bator Julita za | Książki empik.com
(całkiem spoko, trochę pobieżnie traktuje wiele tematów, ale dla laików fajna na początek przygody ze zdrowiem)
 
Silva tak, makaron z warzywami też bywa. Kasza raczej do obiadu, na sypko Marysia uwielbia i zajada całymi garściami. Kanapki je ze standardami - ser, wędlina, serek, ale zawsze jest jakieś warzywo. I kawa zbożowa. Past warzywnych nie robię ze zwykłego braku czasu i kwestii problematycznych, takich jak małe mieszkanie. Wieczorem nie przygotuję, bo blender obudzi dzieci a w ciągu dnia czasu brak. Tzn na pewno jakoś by dało radę, wieczorem przygotować wszystko do zmoksowania rano, ale to juz przerasta moje zdolności logistyczne. Od dwóch tygodni nie spałam więcej niż 4h i nic nie zapowiada zmiany w tej kwestii, nie mam siły totalnie na nic:(
 
trasiu no widzisz Twoja Marysia lubi np ser a nie lubi papek, moja Emi zje papke a nie zje sera... I ktoś mógłby powiedzieć, że Emi też ma monotonnie, bo śniadanie i kolacja to owsianka/kasza jaglana na mleku z różnymi dodatkami. Także głowa do góry. Plus ja teraz więcej 'kucharzę' ( najwięcej wekendowo:sorry:), bo Emi starsza, wcześniej ugotowanie zupy sprawiało mi trudność...:zawstydzona/y:
marta grono 'kaszowców' się powiększa:tak::-) u mnie wczoraj na kolację kasza jaglana z mlekiem mm z morelami (bez siarki oczywiście;-))
kati a które już z zup rozgrzewających robiłaś???
Silva a gdzie zamówiłaś książkę??? bo ja wciąż czekam na info z empiku, bo tam nadal niedostępna, a właśnie na am mniam widziałam recenzję:tak: a tak w ogóle kiedy Ty masz czas na czytanie???:szok:
 
Felka - na Księgarnia internetowa - wysyłkowa Czytam.pl - taniej niż w empiku:) a czytam jak karmię (jak Sz śpi) albo 15 min wieczorem przed snem, dłużej nie daję rady, bo odlatuję ze zmęczenia:)

Trasia - współczuję nieprzespanych nocek:( i rozumiem brak czasu i możliwości logistycznych przy dwójce:)

Kati
- no właśnie pochwal się co tam gotujesz ciekawego, jakiś przepis...?
 
przejrzałam trochę spis treści i wyrywczo posprawdzałam u Sowy plus Sztuka Odżywiania, i przepisy pokrywają się z tym co jest na stronach, czasami nazwa ciut zmieniona, ale i tak z chęcią bym kupiła co by nie trzeba szukać po necie

aha chwaliam się Wam (choć nie wiem czy jest czym:sorry2::-p), że zrobiłam ostatnio granolę? dłuuuugo za mną chodziła, pierwszy raz przepis zobaczyłam na moich wypiekach Moje Wypieki | Granola i ona była dla mnie inspiracją, użyłam przecieru z jabłek, bez migdałów i łyżeczka brązowego cukru a i tak uważam, że niepotrzebnie dałam, bo dałam syrop z agawy, jak granola wystygła to Emi wyjadała łyżeczką prosto z blachy:tak: jak jej robię na kolację to jednak granolę miksuję i nadal jest chrupiąca:tak:
w Małych ogródkach od kuchni też jest przepis na granolę, tam jeszcze dali płatki orkiszowe, amarantusowe i zamiast imbiru - kardamon. Jak zjemy tą co mamy, to tą wypróbuję:tak:
na wekend robię albo muffinki z granolą albo ciasteczka też z granolą oczywiście;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry