reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu rocznego dziecka

murasaki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2017
Postów
424
Kochane mamy, mogłybyscie napisać jak wyglądają wasze posiłki, co podajecie o której godzinie. Ogólnie jest zalecenie aby dziecko jadlo pięć porcji warzyw. Nie mam pomysłu jak to zmieścić i co podawać na drugie śniadanie i podwieczorek aby było urozmaicenie.

U nas narazie było tak:

5-6 - mleko
10:30 - kaszka z owocami
13:30-14 - obiad. Własny lub ze słoiczka
16 - przekąska: owoce, czasem warzywa
17:30 - kanapki z serkiem białym, żółtym, pasta jajeczną lub inną pastą warzywna
20: kaszka na noc

Chcemy zrezygnować jednak z tego mleka o 6 i zamiast niego aby była kaszka z owocami, a o 10:30 jakieś drugie śniadanie. Tylko jakie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moja córeczka ma skonczone 8 miesiecy. U nas tak:
5-6 mleko - mala porcja zeby dospała do 7
8.30 owsianka na wodzie z owocami/ jajecznica/kanapeczka/manna na wodzie z owocami i mleko do picia
12.00 zupka
14.30 mleko
17.30 owoce z ala jogurtem (mamy skaze) lub np ryz z owocami albo owoce i domowe biszkopciki lub placuszki
19.30 mleko

Tez się zastanawiam jak to będzie potem :) z chęcią przeczytam
 
Ostatnia edycja:
Chetnie popatrzę :)
My mamu 10 miesięcy
8-9 mleko z butli
12 obiadek
15-16 owoce, deserek
20 mleko z butli
22 cycek

Cycek jeszcze jest przed śniadaniem i po deserku, czasem obiadku. Nie wiem na ile się naje a ile przytulanie. Kanapki tak średnio nam idą.
 
Kas90 jaki podajesz a'la jogurt? Bo mój synek też nie może jeść nabiału i nie mam pomysłu jak mu menu urozmaicać
 
Moja córeczka ma skonczone 8 miesiecy. U nas tak:
5-6 mleko - mala porcja zeby dospała do 7
8.30 owsianka na wodzie z owocami/ jajecznica/kanapeczka/manna na wodzie z owocami i mleko do picia
12.00 zupka
14.30 mleko
17.30 owoce z ala jogurtem (mamy skaze) lub np ryz z owocami albo owoce i domowe biszkopciki lub placuszki
19.30 mleko

Tez się zastanawiam jak to będzie potem :) z chęcią przeczytam
Jak robisz domowe biszkopty? :)
 
Syn ma roczek:
7-8 śniadanie- kanapka z szynką, serem żółtym do tego pomidor ogórek czasami gotowane jajko, jajko na miękki, jajecznica, chleb z dżemem (domowym), kiełbaska gotowana drobiowa, jogurt z płatkami owsianymi i owocem, kanapka z serkiem bialym - podobno jeszcze można np. pasztet z królika.
10 mleko
12-13 obiad
15-16 owoc, biszkopty, chrupki kukurydziane, maślana buleczka, czasami naleśniki lub racuchy.
18-19 kolacja- Ten sam wybór co na śniadanie
19- mleko
24- mleko
 
Syn ma 17 miesięcy i je tak :
7 mleko z piersi
8.30-9 kaszka
Później koło 9 dojada z naszego śniadania parę kawałków wędliny sera żółtego pomidora ogórka bułkę itp ale to malutko
13.30-14 obiadek ( zupka z mięsem lub rybą warzywami i np makaron czy kasza czy ryż dopiero niedawno przestałam mu miksować na gładko )
Ok 16 sam zjada np parówkę paluszka serowego kromkę chleba bułkę maślaną czy owoce
19 kaszka
Jak miał roczek jadł podobnie tyle że trochę mniej i o godzinie 16 zamiast tego co teraz to deserek ze słoiczka lub soczek z biszkoptami, teraz woli jeść sam rękami. Tylko jak sam je to nie trzeba go zabawiać a łyżeczką jest czasem masakra :/
 
Dla wzbogacenia diety o warzywa polecam wszelkiego rodzaju mufiny i placki warzywne.
U nas sprawdzaja sie mufinki z cukinia,mufinki marchewkowo-pomaranczowe a placki zw roznych wersjach min z batata,pietruszki,marchewki,kalafiora
zamiast ziemniaka na obiad czasem puree z groszku, bobu, selera
zadnych gotowych kaszek nigdy nie podawalam wole jaglanke, owsianke zwykla manne albo ryz malemu podawac z owocami sezonowymi
 
reklama
Kas90 jaki podajesz a'la jogurt? Bo mój synek też nie może jeść nabiału i nie mam pomysłu jak mu menu urozmaicać
A na jakim jest mleku? My mamy nutramigen

Na 100 ml wody wsypuję mocno kopiatą łyzeczkę mąki kikurydzianej. Stawiam na palnik i gotuje do zgęstnienia- 2-3 min. Studzę, wsypuję 3 miarki proszku mlecznego i mieszam. Podaję z duza iloscią owocow.
Tak samo robię z mąką ziemniaczaną i wtedy wychodzi ala kisiel.
Robię tez puding z nutramigenu. Gotuję prawie godzinę 2 lyzki ryzu zalane wodą z ziarenkami wanilii i odrobiną cukru. w trakcie dolewam wody. Gdy przestygnie dodaję proszkowane mleko , miarki wg ilosci produktu. Podaje z owocami.

Biszkopty
1 jajko
1,5 lyzki (plaskie) maki pszennej
1,5 ziemniaczanej
Pol lyzeczki cukru

Bialko ubijam na piane, dodaje cukier i dalej ubijam. Dodaje zoltko i ubijam na puszystą mase. Do masy przesiewam obie mąki i baaaaardzo delikatnie mieszam.
Wykladac pp lyzce 9na papier i piec 7-10 min w 170C. Biszkopty będą jasne ale upieczone
 
Do góry