reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu sierpniowych dzieci !!

moja to też amatorka banana, ja daje normalnego rozciapranego albo daje do mamlania (oczywiście pod kontrolą) Nie zauważyłam zeby coś sie działo ! Dzis dałam to żółtko do zupki i ładnie zjadła ! A jak często mozna dawać takie żóltko 2x w tyg ???
Marta uczulenie to niekoniecznie wysypka, jak wyszło maleńkiej ze uczulona jest to moze swędzi ją skórka albo gardziołek po tym !
 
reklama
Justyna, może masz rację, wysypki raczej nie miała, chociaz ona często ma jakies krostki więc może nawet nie zauważyłam. Dzisiaj np. cały policzek w krostkach,a wczoraj nic nowego nie jadła, bananów też nie. I już nie wiem z czego to może być.

A żółtko dziecku które ma siedem miesięcy można podawać 1/2 co drugi dzień.
 
O my bananka też jemy. Robię mix z połowy banana i połowy dużego jabłka i dodaję to do kaszki. A ten deser z bobovity u nas nie przeszedł. Ale mi też średnio smakowł ::).
A czy można dawać morele suszone, oczywiście zmiksowane. Bo ja dzisiaj znalazłam sklep ze zdrową żywnością i tam prawie wszystkie produkty pochodzą z gospodarstw posiadających odpowiednie certyfikaty i mają właśnie suszone morele. Śliwek niestety nie ma. Ale są natomiast lizaki bez cukru 8).
 
Dostałam od naszej lekarki kaszkę Nestle kukurydziano-ryżową z żywymi kulturami bakterii. Robię Markowi do picia i nawet mu smakuje. Próbowała któraś?
 
My kaszki też tylko łyżeczką, teraz głównie dlatego, że same owocki to tak nie bardzo.
A co z tymi morelami suszonymi, ktoś wie czy można ???
 
Goga ja dawałam ale odstawiłam ja jakos mala chyba nie bardzo, za to dostaje codziennie rano kache do picia, ale gesta,
 
a na czym Gaga robisz ta kaszkę ???

Agata ja dawałam morele z hippa ze sloiczka i było ok !!!

Goga a to jest mleczna kaszka ??? my kaszke jemy kukurydzianą na wodzie z dodatkiem owocków !!
 
Nie, nie mleczna, bo Maras mlecznych nie może. Wprawdzie jest napis na pudełku, że może zwierać śladowe ilości mleka, ale lekarka mówiła, że to nawet koło mleka nie leżało i że spokojnie mogę dawać. No to daję tę do picia rano, a gęstą z michy z owocami - wieczorem.
 
reklama
Do góry