reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu sierpniowych dzieci !!

słuchajcie, bo koncza mi się pomysły. Można dac maluchowi fasolke szparagowa do zupki?? A kalafior??

Koperek jak najbardziej i zielona pietruszka - zdrowsza do korzenia i nie uczula.
 
reklama
zuzaczku ja dawałam fasolkę szparagową, brokuły, marchewkę, pietruszkę, ziemniaczka i cielęcinka :)
następny zestaw zrobię marchewka, ziemniaczek, kukurydza, por i jak sie uda to królik
 
o kalaforze czytałam gdzieś ze mocno wzdyma i troche pozniej daje sie dzieciom. tylko nie pamietam od kiedy ale moze daj trochu i zobaczysz bo w sumie te nasze smerfy nie są juz takie maciupkie ;D

 
ale ciesze sie z tego blendera ! :laugh: jak dziecko normalnie ;D

Żużaczek ten kalafior mnie męczył i znalazlam
Jeżeli dziecko normalnie się rozwija i odpowiednio przybiera na wadze, pierwszy posiłek jarzynowy możecie wprowadzić do jego diety pod koniec piątego miesiąca. Macie do wyboru - kupić gotową zupkę lub przyrządzić ją samodzielnie np. z marchwi, ziemniaka, pietruszki, selera, pora, buraczka, dyni, kalafiora lub kalarepki.
 
dziewczyny mam male pytanko: ile i jak czesto wasze dzieci jedza? Bo u mnie wyglada to tak: o 9 rano 180 ml mleka, o 12 180 ml kaszki i 100 ml deserku, o 15 180 ml mleka, o 18 250 ml obiadku 100 ml deserku, o 21 240 ml mleka i potem moj synus budi sie o 2-3 i pije 100 mleka i o 5-6 znowu 100 mleka. W nocy nie chce mu dawac wiecej zeby zeladek mu troche odpoczal. A jak to wyglada u was??
 
tu jest taka tabela żywienia i w/g niej kalafior troche później 8) jedni tak drudzy tak, ja to dosłownie tego nie biore i zdaje sie na moją matczyną intuicje ;D
schematzywienia1wb.jpg


Finiak ja karmie piersią a inne jedzonko to z wielką łaską je ( jeśli w ogóle je ) !!
 
Z tym kalafiorem to dziwne, przecież w zupkach tych gotowych jest chyba od 6 miesiąca ::). Nie wie czy brokuły i kalafior to nie jest ta sama "rodzina" warzyw ??? Warzywa to chyba można już wszystkie próbować, no może nie pieczarki . Może w tym tygodniu zrobię pomidorówkę, jak będę miała te ekologiczne pomidory.
A i od kiedy można dawać wywar z mięsa?
 
agata z wywarem się nie spiesz bo to ciężkostrawne, ja jutro też uderzam do ekologicznego sklepiku po warzywka i może w końcu tego królika kupię
 
reklama
a ja kupilam cielecinke porobilam porcje i kucharzymy ;) a zamrozone miesko gotuje z mrozonymi warzywkami wiec chcec nie chcac zupka jest z wywarem i jest wszystko OK :)
 
Do góry