reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu sierpniowych dzieci !!

justyna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Luty 2005
Postów
4 348
tak wiec piszcie co tam pichcicie swoim maluszkom !!!!

ja np. dzis zrobiłam zupke

mały ziemniak
pół marchewki
kilka listków zielonej pietruszki


ziemniaka potrzymałam w zimnej wodzie, potem ugotowałam osobno marchewke z pietruszką i ziemniaka, roztarłam widelcem i wymieszałam z wywarem z marchewki, czasem dodaje do tego troche kaszki kukurydzianej !!

piszcie bo juz nie mam pomysłow co moze jej zasmakować ! kukurydze z puszki mogę ???
 
reklama
Justyna, to jest przepisa na zupkę który ściągnęłam od lipcówek:

marchewke,pietruszke,kawalek selera,duzy ziemniak i kawalek pora obieram i kroje na male plasterki, potem zalewam wrzatkiem i gotuje do miekkosci, potem miksuje z okolo150ml tej wody w ktorej gotowalam i dodaje kleiku kukurydzianego do gestosci, i w ten sposob mam zupki na dwa dni-wychodz okolo300ml
przed podaniem podgrzewam zupke i na 150ml daje lyzeczke masla lub oliwy z oliwek.
miesko zawsze gotuje osobno i na koniec dodaje do wczesniej przygotowanej jarzynowki.
jak otworze puszke groszku lub kukurydzy to gotuje wiecej jarzynowki wlasnie z dodatkiem groszku i kukurydzy i zamrazam poporcjowana a z reszty robie purre ziemniaczano-kukurydziane i ziemniak-groszek i tez zamrazam.
 
ja robie cos takiego np:
marchewka, zielona pietruszka, ziemniaczek, połowa jabłka, ugotowane osobno mięsko królika albo indyka. Czasem dodaje groszek ale mrozony. Jakoś nie mam zaufania do puszek.
Jak nie mam czasu to robie purre ryzowe Nestle z ziemniaczkiem i dynia i do tego dodaje brokuły gerbera.
 
Gaga ja sie poddałam bo słoiczkowe rzeczy wcina a na moje zupki krzywi sie :( ale za jakis czas zrobie kolejne podejście!!
moje dziecie zasmakowało w śliwkach suszonych z gerbera, poza tym bananek generalnie owocno-lubna !

sąsiad ma króliki i chyba z nim pogadam i wysępie jednego!! Dajecie coś konkretnego z niego czy całe miesko z królika ???
 
dzisiaj do zupki pierwszy raz dałam trochę buraczka. Bardzo slodziutki, to powinien mu smakowac. Zeby jednak Witoniowi ida to i apetyt mniejszy.....
a wogóle to dalej jestem zła.... :mad:
 
U nas przez zęby i te choróbska też nie ma apetytu. A Ania zastrajkowała od kilku dni, jak choruje i nie chce pić nie z butelki, oprócz soczku. Dzisiaj zrobiłam jej kaszkę taką żeby podawać łyżeczką i do tego dodałam jej trochę deserku. Wszamała, aż jej się uszy trzesły i nie nadążałam nakałdać na łyżeczkę. Poprostu chyba chciała mi pokazać, że już jest duża i z butli pić mleka nie będzie.
 
reklama
a podawałyście juz zółtko ??? bo ja chce Liwii dać tylko jak najlepiej ??? Chciałam do puree z nestle dodać takie na twardo ugotowane !
 
Do góry