reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

meridia

Hmmm Lilka, wychodzi na to,że dziewczyny właściwie nie polecają niczego. Wychodzi nam tu ładne posumowanie,że na każdego działa co innego i w inny sposób. Jedne chudną na meridi, inne na zupie :). Dlatego uważam,że w takich przypadkach jak duża nadwaga, czy otyłość ważny jest nadzór lekarski i konkretna diagnoza. Z naukowych wywodów na temat tych leków dla mnie wynika tyle,że potrzeba naprawdę dobrej znajomości swojego organizmu aby stwierdzić czy one zadziałają i czy nie spowodują zbyt wielu skutków ubocznych, a różne efekty kuracji wynikają właśnie z kupowania tych leków na własną rękę i wyczucie.
 
reklama
info na temat sibutramin:
Postać i skład
Kapsułki; 1 kapsułka preparatu Meridia (Sibotrim) 10 zawiera 10 mg jednowodnego chlorowodorku sibutraminy, 1 kapsułka preparatu Meridia (Sibotrim ) 15 zawiera 15 mg jednowodnego chlorowodorku sibutraminy.
Właściwości i działanie
Sibutramina jest inhibitorem wychwytu zwrotnego monoamin (przede wszystkim serotoniny i noradrenaliny). Lek nasila poposiłkowe uczucie sytości, zwiększa wydatek energetyczny, zwiększając prawdopodobnie termogenezę, co łącznie prowadzi do zmniejszenia masy ciała. Maksymalne stężenie sibutraminy w osoczu występuje po około 1,5 h od podania. Farmakologicznie aktywne dwa metabolity osiągają stężenie maksymalne po 3 godzinach, a okres ich połowicznej eliminacji wynosi 14 i 16 godzin. Podczas przewlekłego stosowania leku stan stacjonarny (steady state) stężeń obu metabolitów uzyskuje się po czterech dobach. Główną drogą eliminacji sibutraminy i jej czynnych metabolitów są przemiany metaboliczne w wątrobie. Inne (nieczynne) metabolity są wydalane głównie z moczem (ok. 90%), częściowo z kałem (ok. 10%).
Wskazania
Preparat Meridia (Sibotrim) zalecany jest pomocniczo w połączeniu z dietą pacjentom z otyłością o BMI >30 kg/m2, pacjentom z nadwagą o BMI >27 kg/m2, u których występują dodatkowe czynniki ryzyka: cukrzyca typu II lub dyslipidemia (hipertriglicerydemia, hipercholesterolemia LDL). Podawanie preparatu Meridia (Sibotrim) powinno być połączone z odpowiednią dietą, postępowaniem psychoterapeutycznym i możliwie wzmożoną aktywnością fizyczną. Leczenie preparatem Meridia (Sibotrim) powinno być prowadzone tylko przez specjalistów.
Meridia (Sibotrim)10 Meridia (Sibortim)15
Sibutramini hydrochloridum ,
Przeciwwskazania
Nie podaje się preparatu Meridia (Sibortrim) w przypadku stwierdzenia nadwrażliwości na sibutraminę lub inny składnik preparatu. Ponadto nie należy stosować preparatu u osób z wtórnymi przyczynami otyłości, z istotnymi nieprawidłowościami w łaknieniu, jak anorexia nervosa lub bulimia, przy jednoczesnym lub w odstępie czasu krótszym niż 2 tygodnie podawaniu inhibitorów monoaminooksydazy (MAO). Preparatu Meridia (Sibotrim) nie podaje się pacjentom z chorobą wieńcową, niewyrównaną niewydolnością serca, tachykardią, chorobami tętnic ze zwężeniem ich światła, zaburzeniami rytmu serca i chorobami naczyń mózgu (udar lub przemijające niedokrwienie mózgu) w wywiadzie, a także przy nie poddającym się leczeniu nadciśnieniu (>145/90 mm Hg), ciężkiej niewydolność wątroby i nerek, w okresie ciąży i karmienia piersią. Stosowanie preparatu jest ponadto przeciwwskazane u dzieci i młodzieży poniżej 18 r.ż. oraz u osób powyżej 65 lat z powodu braku wystarczającego doświadczenia.
Ostrzeżenia
Podczas stosowania preparatu Meridia (Sibotrim) należy często kontrolować ciśnienie tętnicze i częstość pracy serca. Kobiety w wieku rozrodczym leczone preparatem Meridia (Sibotrim) powinny stosować skuteczną antykoncepcję.
Działania niepożądane
Większość działań niepożądanych występowała w ciągu pierwszych 4 tygodni leczenia, a ich nasilenie i częstotliwość zmniejszały się z upływem czasu. Nie były one poważne, nie prowadziły do odstawienia leku i były odwracalne. Najczęściej występowały: utrata apetytu, zaparcia, suchość w ustach, bezsenność.
Dawkowanie
Dorośli: początkowo jedna kapsułka preparatu Meridia (Sibotrim)10 jeden raz na dobę, rano podczas posiłku lub na czczo, bez rozgryzania, z wystarczającą ilością płynu (np. szklanka wody). U pacjentów, u których nie nastąpiło odpowiednie (przynajmniej 2 kg w ciągu 4 tygodni) zmniejszenie masy ciała po leczeniu preparatem Meridia (Sibotrim)10, a tolerancja leku jest dobra, można zwiększyć dawkę do 1 kapsułki preparatu Meridia (Sibotrim)15 raz na dobę. U pacjentów, u których nie nastąpiło odpowiednie (przynajmniej 2 kg w ciągu 4 tygodni stosowania preparatu Meridia (Sibotrim) 15 zmniejszenie masy ciała – lek należy odstawić. Czas stosowania preparatu Meridia (Sibotrim) nie powinien być dłuższy niż 1 rok.
Producent i ceny
Meridia Abbott GmbH & Co. KG, Niemcy, Sibotrim EVA Pharma for Pharmaceuticals & Medical Appliances S.A.E., Egipt, Meridia 10 – 230 zl, Meridia 15 -250 zł, Sibotrim 10 – 150 zł, Sibotrim 15 - 200 zł.
 
Dwa miesiące temu urodxiłam córeczkę i podobnie jak wy wszystkie borykam się z nadprogramowymi kilogramami ;D
Mam do zgubienia 14 kg i nie chcę czekać w nieskończoność, już teraz jestem na kopenhadzkiej, ale takiej zmodyfikowanej, którą dostałam od instruktorki fitnes. Jeśli chodzi o wszystkie te adipexy i meridie to szczerze radzę się zastanowić. Naczytałam się o tym w necie sporo i choć na początku bbyłam zdecydowana ją kupić nawet za te 400 zł to jednak się powstrzymałam. Już wolę nie jeść i zapijać głód wodą i czerwoną herbatą. ;)
Nie warto tak bardzo ryzykować z tą chemią, czytałam wypowiedzi zrozpaczonych dziewczyn, które uzależnione od tych świństw apelowały o opamiętanie. Czytałam o dziewczynach kóre popadły po tych tabletkach w anoreksję lub bulimię. To naprawdę jest przerażające. Ja oczywiście nie neguję tych wszystkich, którym te tebletki pomogły i którzy czują się wyśmienicie, ale apeluję o rozwagę. Zbyt wiele już przeszłam w temacie odchudzania, żeby nie wiedzieć czym to pachnie. Pozdrawiam
 
Nie wiem co to wogóle jest za tableta ta meridia ale jak dla mnie jest za drogoa otóż drogie Panie spróbujcie Bio-CLA sama stosowałam i zrzuciłam 32 kg w ciagu 6 miesiecy! Nie tylko tabletki pomagają ale i sport niestety aby coś mieć trzeba sie zaprzeć i dążyć do celu !Mam nadzieje że i wam se uda!

Chciałam dodaż iż jest wiele dobrych preparatów wspomagających odchudzanie za niewielkie pieniądze i efekty są rewelacyjne bez jo-jo. ;)
 
grazka a te tabletki same spowodowały twoje schudniecie czy dużo sportu jeszcze do tego??
ile one kosztują ???
 
reklama
Do góry