reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

meridia

Lidzia ale własnie o to cały czas chodzi dziewczyna ze ten lek jest dla ludzi którzy maja takie problemy jak ty.Im tez od zycia sie cos nalezy. A nie dla tych co maja 6 kg nadwagi i zamiast wziasc sie do pracy ida na łatwizne. Ciebie rozumiem i zycze ci szybkich efektów.
 
reklama
Lidzia7905, trzymam kciuki, aby Ci się udało zrzucić zbędne kilogramy. :)
Gdybym była na Twoim miejscu, też bym się zdecydowała na śrdoek wspomagający odchudzanie. Niestety nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytania... :(
 
Dziękuję Wam serdecznie :-*
Mimo tylu porażek żyję jeszcze nadzieją,że jeszcze kiedyś będę wyglądać jak kobieta,a nie jak yetti,heh.Serio mam taką nadzieję.
Nie mam tylko pojęcia jak załatwić sobie te lekarstwo,czy może ktoś z Was je brał i wie gdzie co i jak??Czy wystarczy iśc do lekarza rodzinnego,czy jak???
Mieszkam w Poznaniu,ale pomimo,że to duże miasto nigdzie na kase chorych nie przyjmują osób takich jak ja w leczenie,a na prywatne po prostu mnie nie stać....
I nie wiem gdzie uderzać,do kogo,a jestem najpoważniej w świecie zainteresowana tym lekiem....
Jeszcze raz dzięki za miłe słowa dziewczyny :-* :-* :-* :-* :-*
 
iidzia- ja uwazam, ze w przypadku takiej nadwagi nalezy w pierwszej kolejnosci udac sie do lekarza. sa rozne, nie tylko operacyjne, metody leczenia otylosci. jesli masz 40 kilo nadwagi czy wiecej, to twoj organizm juz jest chory. sieganie bez konsultacji po leki moze ci jeszcze zaszkodzic. tak mysle.
 
Kochana lekaz pierwszego kontaktu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Przecież opłacasz składki !!!! Pędz do niego ze swoim problemem i niech ci przepisze meridie lub jego zamiennik. Osobiscie nie zalecam kupowania bez opieki lekarskiej tymbardziej ze nie masz do zrzucenia 10kg tylko podejrzewam ze masz wieksze cele.Lek ten powoduje duzo skutków ubocznych wiec opieka lekarska jest niezbedna.Gdzies nizej pisało ze w Łodzi jest apteka co sprzedaje taniej.Podejrzewam ze u nas tez gdzies sie znajdzie.
 
Refundacja - NFZ

Koszt operacji leczącej otyłość to w Polsce kilkanaście tysięcy zł na przykład w Zabrzu od kilku lat 10 500,-zł (dla porównania w USA około 20 tys. USD). Pacjenci nie muszą być jednak skazani na ponoszenie tych kosztów. Trzeba jasno powiedzieć zgodnie z nowa ustawą z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. nr 210, poz. 2135) MAMY PRAWO DO REFUNDACJI Chirurgicznego Leczenia Otyłości! Niestety limity przyznane szpitalom bardzo szybko się kończą, więc nie mogą one przeprowadzać refundowanych operacji, a kolejki oczekujących na zabiegi refundowane wydłużają się do kilku lat.

W systemie kas chorych istniała przysługująca każdemu ubezpieczonemu możliwość starania się indywidualnie o refundację czyli tzw. promesę. Dziś jedynie Dyrektor NFZ (w praktyce dyrektor oddziału) może wydać tzw. indywidualną zgodę na leczenie, możliwość jej uzyskania jest dziś niestety taka mocno utrudniona, ale należy zrobić wszystko aby uzyskać ten dokument. Trzeba się przygotować na to, że pacjenci odsyłani są przez NFZ "od Annasza do Kajfasza". Po drodze można usłyszeć błędne opinie pracowników NFZ że zgody takie są zgodnie z dzisiejszym stanem prawnym nielegalne – co jest bzdurą
Aby uzyskać taką zgodę należy się zwrócić bezpośrednio do dyrektora danego oddziału NFZ, z prośbą o jej wydanie. W takiej prośbie należy zawrzeć całą naszą historię choroby, podejmowane dotychczas próby utraty wagi oraz opinię wszystkich lekarzy u których się leczymy oraz dodatkowo skierowanie od lekarza POZ na ChLO. Jeśli otrzymamy odpowiedź odmowną należy się odwołać. W zasadzie NFZ jest odpowiedzialny za zapewnienie nam leczenia chorób na które cierpimy, otyłość olbrzymia jest jedną z nich i jest to choroba która grozi licznymi powikłaniami a nawet śmiercią. Ponadto ChLO, jest tak naprawdę okazją dla NFZ na uniknięcie znacznych kosztów na leczenie pacjentów z chorób towarzyszących otyłości, które coraz bardziej zagrażają społeczeństwu.

Wielu pacjentów, decyduje się w tej sytuacji na samodzielne pokrycie kosztów leczenia, jest to trudne, ale należy się nad tym zastanowić, ponieważ czekanie z operacją i opóźnianie jej przeprowadzenia w wielu przypadkach może się skończyć pogorszeniem stanu zdrowia pacjenta a nawet jego śmiercią. Musimy pamiętać bowiem, że operacje typu ChLO to OPERACJE RATUJĄCE ŻYCIE i powinny być tak traktowane zarówno przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, samych pacjentów i NFZ. ChLO to nie fanaberia, wygodne wyjście z sytuacji, czy operacja plastyczna, to w przypadku pacjentów o BMI powyżej 40 jedyna skuteczna długoterminowo metoda leczenia.
 
Lidzia dziewczyny mają rację, nie podejmuj żadnych kroków bez konsultacji z lekarzem, meridia przy niewielkim nawet nadciśnieniu( co jest częste u otyłych) , może spowodować nawet zawał serca. Pierwsze kroki powinnaś skierować do lekarza rodzinnego, a ten skieruje Cię dietetyka. Nie rób nic na własną rękę, leki z niepewych źródeł mogą bardzo zaszkodzić.
I masz rację ie powinnyśmy się kłocić, ale też nikt nie powinien śmiać się z innych.
Powodzenia
 
Zgadzam się z dziewczynami, że walkę ze zbędnymi kilogramami powinnaś zacząć od wizyty u lekarza. Powinnaś zrobić badania ogólne i może zbadać tarczycę. Moja mama bardzo przytyła, kiedy zaczęła mieć problemy z tarczycą. :(
 
Miło mi ,że jeszcze są mi życzliwe osoby,i jeszcze raz serdecznie Wam dziękuję.
Odnośnie operacji,to ta stanowczo odpada,ze względu na to ,że po pierwsze- mam za niskie BMI,które musiałoby przekraczać 40,a mam ok.38,po drugie umarłabym ze strachu.
Co do lekarza,chodzę do niego w tej sprawie regularnie,ale(i tu wszystkich zaskoczę!),mimo moich 40 kg nadwagi nie dzieje sie ze mną nic niepokojącego tzn.,nie mam nadciśnienia(a palę papierosy),tarczyca ok,miałam robione badania 3 tyg.temu,nie mam żylaków.
Jedyne co mi dolega to strasznie puchną mi nogi,i zaczęły wychodzić mi od tego przy kostkaćh małe kropki<wybroczyny>.
Dlaczego o tym piszę,ponieważ to jest moję szczęście w nieszczęściu!!!
Z tegoż wlaśnie powodu,że nie dolega mi nic w związku z otyłością,żaden lekarz nie uważa ,że powinnam się leczyć.
Każdy tylko mówi,że mam zmniejszyć sobie rację żywnościową i troszkę wiecej sie ruszać!!!!Ale nie mogą zrozumieć jakie to dla mnie cięzkie,to nie jest 4 kg do zgubiena tylko,cholerne 40!!!Szczerze mówiąc jestem już zmęczona szukaniem to nowych sposobow na schudnięcie,robię to od 8 lat!!!!BEZSKUTECZNIE Z WIELKIM EFEKTEM.........JOJO!!!



W tym momencie wiem,że jestem zdana sama na siebie i nie mogę liczyć na pomoć służby zdrowia.
Wiem ,że nie tylko ja jedna.....................
Macie rację,że zanim zdecyduję sie na ten lek ,poradzę sie lekarza co o tym myśli .

P.S. A może jest tu jakaś kobieta,która zrzuciła z powodzeniem,taki balaścik,jaki ja mam do zrzucenia i podpowedziałaby mi jak to zrobić????
Do następnego razu papa,papa :) :) :) :)
 
reklama
Lidzia7905, to dobrze, że mimo nadwagi, nie masz problemów ze zdrowiem. 40kg do zrzucenia to bardzo dużo pracy nad sobą i swoim ciałem. Nawet meridia wszystkiego nie załatwi. :( Potrzeba będzie dużo wyrzeczeń i ćwiczeń.
Wierzę, że dasz radę. Trzymam kciuki. Pozdrawiam.
 
Do góry