reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Męska niepłodność

Dołączył(a)
15 Luty 2022
Postów
11
Cześć 🙂
Jestem tutaj nowa.
Mam problem a w zasadzie ja i mój partner.
Parę dni temu wykonywaliśmy badanie nasienia w celu zobaczenia czy jest u nas wszystko w porządku i niestety... Wynik okazał się szokiem... Nie wiemy co robić. Chcemy powtórzyć badanie ze względu również na to, że partner był pod koniec przeziębienia oraz nasze współżycie nie wstrzeliło się idealnie w dni kiedy powinno. 😟 Co robic?
 
reklama
Powtórzyć.
Znam sporo par gdzie był problem z nasieniem i udało się dzięki in vitro lub jeśli były troszkę lepsze to insyminacji.
Ja jestem właśnie w ciąży z in vitro (z mojego powodu) nie ma się czego bać. Najlepiej iść do kliniki dla bezpłodnych. Oni znajdą jakiś sposób.
Mam też parę znajomych co skorzystali z banku spermy i też są zadowoleni (mają córkę 2 latka)
 
Przyznam, że my jeszcze się nie staraliśmy, badanie zrobiliśmy bardziej dla swojej własnej wiedzy i niestety przeżyliśmy szok. Nie wiemy kiedy najlepiej takie badanie powtórzyć, za jaki czas. Będziemy się teraz starali także suplementowac, mamy nadzieję, że ten negatywny wynik był spowodowany nie dość dobrym przygotowaniem 🙇‍♀️
 
Przyznam, że my jeszcze się nie staraliśmy, badanie zrobiliśmy bardziej dla swojej własnej wiedzy i niestety przeżyliśmy szok. Nie wiemy kiedy najlepiej takie badanie powtórzyć, za jaki czas. Będziemy się teraz starali także suplementowac, mamy nadzieję, że ten negatywny wynik był spowodowany nie dość dobrym przygotowaniem 🙇‍♀️

Po 3 miesiącach suplementacji, diety i ewentualnie zmianie stylu życia
 
Screenshot_20220215_124211.jpg
 
Ilość, barwa, objętość jest dobra. Trzeba popracować nad ruchliwością (chociaż nie ma dramatu wg mnie). Agregacja i aglutynacja też troszkę do poprawy. Często pomaga picie wody [emoji3526] minimum 2 litry dziennie.

Morfologia to trudny temat, ale nie przekreśla szansy na ciążę, zdrowe odżywianie, dużo antyoksydantow i suple. Za 3 m-ce od rozpoczęcia kuracji powtórzyć wynik. Polecam akademię płodności i plodnobook męski. [emoji3526]
EDIT
Ja bym nie rezygnowała z naturalnych starań, ale to indywidualna decyzja. Zwłaszcza że w ogóle się nie staraliście.
Za nami 4 lata starań, 2 nieudane ciążę i in vitro - również nieudane. Powód czynnik męski (parametry dużo gorsze niż u twojego partnera). Jestem w naturalnej ciąży - 14 tydzień. Zrobiłam badania genetyczne i mamy zdrową córkę - najczęstsze wady genetyczne zostały wykluczone. Ciąża jak na ten etap rozwija się dobrze.
 
A znacie jakieś '' triki" jeżeli chodzi o dietę, żeby wspomoc poprawę nasienia? Z suplementacją myślę że sobie poradzę 🙂
 
reklama
Do góry