reklama

Metformina+inofolic całą ciążę?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez jabluszko, 9 Marzec 2015.

 1. jabluszko

  jabluszko Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  hej,

  Jestem tu nowa, staram się od lipca 2014 bez skutku. potrzebuję porady doświadczonych mamusiek, staraczek, ogólnie dziewczyn, które brały metforminę z lub bez inofolic przez całą ciążę.

  Byłam w czwartek 5.03 u gina z usg dopochwowo i na lewym jajniku "przestrzeń" świadcząca o niedawnym jajeczkowaniu, a prawy pcos.

  Dostałam jako stały pakiet nawet na czas ewentualnej ciąży metforminę 2x500 i inofolic 1x.

  W sobotę zrobiłam pakiet badań internistycznych (krew, żelazo, cholesterol, alat, keratyna mocz, glukoza na czczo i hemoglobinę glikowaną) i poza śluzem w moczu i glukozą na czczo trochę ponad 100,78 z hemoglobiną glikowaną 5,2% wszystko jest w porządku.

  Mam już jednego bobasa, ma 4 lata.

  Ciąża była wikłana od 13 tygodnia, ale to, o czym chcę tutaj napisać to to, że miałam cukrzycę ciężarnych i zakończyłam w 39tc z cięciem z zagrażającą rzucawką.

  Po porodzie odezwała się astma oskrzelowa na tle alergicznym i jestem dotąd na budezonidzie 400 na noc z formoterolem (miflonide 400 i oxodil PPH). nie dam rady odstawić. spirometria i gazometria w normie na grudzień/styczeń. mimo dobrze kontrolowanej astmy (kot odszedł, problem pozostał) nie jestem w stanie nie brać na noc tych wziewów.

  Obawiam się teraz komplikacji i powtórki z tego, co było gdyż.... mam potężną oponkę, by nie nazwać po imieniu moich 80 kilo i otyłości brzusznej.

  Czy dziewczyny z insulinoopornością i problemami w ten deseń mogłyby mnie wesprzeć w decyzji o kontynuowaniu metforminy do ostatnich dni, by uniknąć tych problemów, przez które przeszłam?

  Mam tak szalenie mieszane uczucia, że sama nie wiem.

  W lipcu 2014 moja diabetolog zaproponowała metforminę wiedząc o starania, ale poleciła zapytać gina o podejście do tego leku, ginekolożka przeciwna, oburzyła się, że to lek teratogenny i bezwzględnie nie.

  Teraz inny lekarz, a zdanie odmienne, zbieżne z moją diabetolog.

  Sama nie wiem...... Może to wszystko odkręcić, brać leki bez starań i zjechać z wagi, ponoć metformina pomaga... ale.... to się chyba dokonało, a przynajmniej jeszcze tego cyklu nie przegrałam.

  Pomóżcie. jakie macie doświadczenia? dobre, złe?
   
 2. MommyTigger

  MommyTigger Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mi metformine kazano odstawić. Tego zdania było 4 lekarzy-2 diabetologów (jedna bardzo dobra) i 2 bardzo dobrych ginekologów.
   
 3. reklama
 4. jabluszko

  jabluszko Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Bardzo dziękuję za opinię! :)
   
 5. kołtunek

  kołtunek Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Inofolic biorę 2 razy dziennie, metforminę odstawiłam w 11 tc
   

Poleć forum