reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Metoda Montessori

arek74

ojciec
Dołączył(a)
10 Wrzesień 2007
Postów
36
Planuje zapisanie syna do przedszkona. Jedno z branych przeze mnie pod uwage prowadzi edukacje metoda Marii Monterssori. Moze wasze dzieci chodzily lub chodza do tego typu przedszkola. Jesli tak to prosze o uwagi na ich temat. Slyszalem bowiem skrajnie rozne opinie, a chcialbym wiedziec czy dziecko bedzie sie dobrze czulo w takim przedszkolu. Prosze o wszelkie uwagi.
 
reklama
arek - nie mam osobistych doświadczeń z metodą Montessori, ale córka mojej koleżanki chodzi do przedszkola prowadzonego tą metodą i koleżanka jest zadowolona, ale... No właśnie, moja siostra, pedagog z wykształcenia kiedyś podczas rozmowy ze mną na temat tej metody powedziała mi, że jeśli rodzic świadomie decyduje się na przedszkole Montessori to powinien zapewnić dziecku również kontynuację nauki w szkole Montessori. Podobno według dostępnych badań, dzieci idące do tradycyjnej szkoły mają duży problem z dyscypliną, ponieważ nauczone są swobody.
Jeśli chcesz dowiem się z jakiego źródła pochodzą te informacje, to może będzie więcej do poczytania.
 
moja kumpelka prowadzi zajęcia w takim przedszkolu, większość rodziców stosuje te metody nieświadomie, to wychowanie raczej nie polega na swobodzie.... ja jestem ZA, tylko jeszcze mam za małe dziecko;-)
pod zakładką motessori można co nieco poczytać:
KLUB MALUCHA MONTESSORI
 
Dziekuje za odpowiedzi. Czytalem troche o metodzie Montessori, niestety artykuly do ktorych dotarlem byly redagowane przez instytucje propagujace ten model wychowania. A wiec sila rzeczy byly malo obiektywne. Anaklim jezeli rzeczywiscie wskazane jest posylanie dzieci po przedszkolach montesorianskich do szkol Montessori to posylanie dziecka do takiego przedszkola mija sie z celem. Wiem o dwoch przedszkolach w Lodzi pracujacych ta metoda (w tym jedno na moim osiedlu). Ale chyba nie ma zadnej szkoly pracujacej ta metoda.
 
WITAM;-)
A
rek w Lodzi obok przedszkola jest tez podstawowka Montessori.Kiedys polnowalam dzieci kobiety,ktora posylala tam dzieci i byla niezadowolona,ale nie chodzilo jej o sama metode tylko o poziom nauczania.Niestety sama tez nie poswiecala zbyt duzo czasu dzieciom a sama szkola to zbyt malo.
Chodzi mi o szkole i przedszkole ktore mieszcza sie zaraz obok Teatru Wielkiego;-)
Pozdrowionka-Kamila
 
czy ktoś może mi polecić dobre przedszkole stosujące te metode w Warszawie - chodzi mi osoby które rzeczywiście mają tam swoje dzieciaki i mogą powiedzieć szczegóły a także są zadowoleni i widać skuteczne efekty metody po zachowaniu dzieci :-)
 
W zasadzie w każdym przedszkolu wykorzystuje się elementy metody M. Montessori. Ja jestem zwolenniczką łączenia wielu metod w wychowaniu i edukacji dziecka. Jeśli dziecko idzie do montesoriańskiego przedszkola to na pewno nauczy się szybko samoobsługi i będzie samodzielne. Ale jeśli chodzi o przygotowanie do szkoły, to ciężar spada na rodzica. Będzie wymagało więcej pracy, niż chodzące do przedszkoli tradycyjnych. Oczywiście o dyscyplinie nie wspomnę ;) Ja bym swojego do takiego przedszkola nie posłała.
 
Tu się zgadzam :) Rzeczywiście jeśli dziecko chodzi do przedszkola montessoriańskiego to lepiej, żeby kontynuowało tę metodę w szkole.
1. Dzięki temu uniknie trudności z dostosowaniem się do sztywnych ram w szkole (siedzenie w ławkach itp.)
2. Będzie mu łatwiej kontynuować naukę. Tradycyjne przedszkola mają program lepiej dopasowany jeśli chodzi o przygotowanie do tradycyjnej szkoły - szczególnie jeśli chodzi o przygotowanie do nauki czytania, liczenia itp.

Osobiście nie jestem zwolenniczką łączenia grup wiekowych. Dzieci mają bardzo zróżnicowane potrzeby edukacyjne. Swoją drogą to trzylatek od sześciolatka może się sporo nauczyć. A czego nauczy się sześciolatek od trzylatka? I to wtedy kiedy powinien przygotowywać się do szkoły?

Wiem, wiem...:tak: jakby nie było zwolenników tej metody to nie zyskiwałaby tak na popularności:-) A zajęcia pokazowe robią ogrooomne wrażenie... Chyba na wszystkich rodzicach :D

Rzecz w tym, że tradycyjne przedszkola też sięgają do elementów metody M. Montessori, za to w większym stopniu uzupełniają je innymi, łączą ze sobą dla osiągnięcia założonych celów.

To oczywiście tylko moje zdanie ;)
 
reklama
Polecam, mój syn chodzi do prywatne przedszkole ' Little Jumbo English Pre-school ' - mały grupa, święże posiłki gotowane w przedszkolu, różne zajęcia, miłe nauczyczieli, można dodać dziecko dla cały etat/pół etat, 2 lub 3 razy w tygodniu, i 300 meterów od Metro Służew !!
www.littlejumbo.edu.pl / +48 721 899 999

Mój syn ma 4 lat, mówi bardzo dobre angeilski !!
 
Do góry