reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Metoda Montessori

Mój synek chodzi do takiego przedszkola i jestem bardzo zadowolona- widzę dużo pozytywnych zmian w jego zachowaniu. Zaczął bardzo ładnie rysować, jest ciekawy świata i nie ma problemów z koncentracją( a kiedyś miał). Nie jest prawdą,że w tego typu przedszkolach nie ma dyscypliny, wręcz przeciwnie- dzieci nie mogą nawet przynieść ze sobą zabawek, wiedzą,że są pewne zasady, które trzeba respektować
 
reklama
Witam
Jestem studentką III roku Pedagogiki Wczesnej edukacji z kształceniem integracyjnym. Byłabym bardzo wdzięczna, jeżeli poświęciłyby Panie chwilę swojego czasu, by pomóc mi przy badaniach do pracy licencjackiej poprzez wypełnienie anonimowej ankiety. Dotyczy ona tego, czym rodzice kierują się kupując zabawkę dla swojej pociechy:) Z góry bardzo dziękuje. Karolina
Czym kierują się rodzice przy wyborze zabawki - www.ankietka.pl
 
Dzieci mają bardzo zróżnicowane potrzeby edukacyjne. Swoją drogą to trzylatek od sześciolatka może się sporo nauczyć. A czego nauczy się sześciolatek od trzylatka?

ospowiedzialności, pomocy młodszym, bycia dobrym wzorem dla młodszego kolegi....

mój synek tez chodzi do przedszkola Montessori, i jesteśmy zachwyceni,kontynuacją oczywiście będzie szkoła:)
 
Ja też jestem zadowolona z tej metody bo w koncu zapisałam synka do przedszkola Mądre Główki.:happy: Na ten moment wydaje mi się że to bardzo dobry wybór, a długo się zastanawialiśmy i wahalismy nad wyborem placówki. I ja najprawdopodniej też chciałabym kontynuować naukę w szkole montessori :) Widze same plusy tej metody i korzystny wpływ na moje dziecko a to jest dla mnie najważniejsze :) :-)
 
Witam , podbijam temat:)
Chcę zapisać moje dziecko do żłobka prowadzonego tą metodą ale się zastanawiam czy nie lepszy byłby klasyczny żłobek? Proszę o opinie o tej metodzie, czy po stosowaniu tej metody nauczania nie ma problemu z dyscypliną u dziecka?
 
Czego się obawiasz jeśli chodzi o dyscyplinę? Dzieci nauczane tą metodą są bardzo zdyscyplinowane. Chodzi w niej również o pewnego rodzaju konsekwencję i wypracowanie pewnych nawyków. Buduje się w dziecku poczucie własnej wartości ale także uczy wrażliwości i pomagania innym. Nie spotkałam się z przypadkiem, aby nad dzieckiem montessoriańskim trudno było zapanować (przynajmniej nie był to skutek nauczania montessori).
 
reklama
Ja ostatnio znalazłam zajęcia dodatkowe dla dzieci prowadzone w oparciu o metodę Marii Montessori (atrmontess.pl) Ale szukam szkoły montessoriańskiej. Mieszkam w Warszawie na Żoliborzu i nie chcę wozić dziecka zbyt daleko. Jeśli znacie jakąś szkołę Montessori niedaleko mnie, to proszę o kontakt. :-)
 
Do góry